Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Tien, huszon éves lányok! Ti...

Tien, huszon éves lányok! Ti mennyit szoktatok ruhára költen havonta/évente?

Figyelt kérdés
Hogyan ostjátok be? Minden hónapban vásároltok X összegért vagy néha-néha tartotk egy nagy bevásárlást? Van nálatok valami felső limit? vagy ha valami nagyon megtetszik akkor nem olyan fontos az ára? (nyilván ne legyen 1 milka :))
2010. máj. 7. 23:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Akkor veszek ruhát, ha szükség van valamire. Pl. jön a tavasz, és nincs rendes rövidnacim, mert amiket tavaly hordtam, azok már nagyok (azóta fogytam kb. 5 kilót), vagy már elhasználdótak, vagy valami egyéb baleset történt velük (szög, foltok, stb), akkor veszek úja(ka)t. Ilyenkor nagyjából tudom, hogy mennyit szánok rá, és annyiból veszek. Pl. egy rövidnacira nem adnék ki 6000-nél többet. De mondjuk nadrágot ritkán vásárolok, egyrészt azért, mert ezek drágák szoktak lenni, másrészt azért, mert abból nem kell annyi, jól lehet kombinálni őket sokmindennel, harmadrészt mert gyűlölök nadrágot vásárolni.

Felsőket 1-2 havonta szoktam venni, lehetőleg nem túl drágán, de jópofákat, csiniket. Egy alkalommal olyan 5000 forint értékben maximum, de sokszor csak 1-2 ezret költök el rá egy hónapban, vagy két hónap alatt.

Turizni viszont sokat szoktam, mert állati jó cuccokat szedek össze, ráadásul nagyon kevés pénzből. Sokszor teljesen újak. Csak egy példa, múltkor találtam turiban egy teljesen új, hófehér Lonsdale pulcsit, kilóra 600 forint volt a ruha aznap. Szóval a kedvenc turkálóimat meg szoktam látogatni 1-2 hetente, ott nem fukarkodom, ami megtetszik azt pakolom, 2000 forintnál még sose fizettem többet, de olyankor egy tonna cuccot hazaviszek. De azért oda jó szem kell, és jól meg kell nézni, hogy mit választasz ki. Viszont csak felsőket szoktam turizni, nadrágot sose.


Illetve ha valami nagyon nagyon megtetszik, akkor eldöntöm, hogy megér-e annyit, amennyi. Ha olyan cucc, amit ki is lehet használni rendesen, akkor megveszem akkor is, ha nem túl olcsó, de ilyeneket csak ritkán engedhetek meg magamnak.

23/L

2010. máj. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Nagyon kösz :)

Jah és: *Tizen

2010. máj. 7. 23:52
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Fellángolásból vásárolgatok, ha valamibe beleszeretek. Nem a praktikusság az elsődleges szempont, hanem hogy tetszik....

Ezért vagyok tele pl. magassarkú cipőkkel, néhány extrább darabbal is, pedig kisgyerekes anyukaként nem a legpraktikusabb viselet ezért ezeket alig hordom :)


Havi szinte 30 ezer körül költök, ebben van kilós turi is (Háda, ahol 2490 Ft/ kg) meg pláza is, Zara, Pimkie, H&M szinvonalú üzletek.

A legdrágább nadrágom 26000 Ft- os Mexx, de átlagban 10 ezerbe kerülnek a nacijaim.

Legdrágább cipőm 20 ezer, Zara.

Felsőket ált turiban veszem, illetve Pimkie, Zara, Terranova.


Kiegészítőm nincs sok, nem vagyok cipő, táskamániás, van kb. 50 pár cipőm vegyesen téli nyári, illetve kb. 15 db táskám. Övem alig van, nem is nagyon hordom.

Bizsum sok van, napszemcsim kb. 10 db, abból 1 Versace, ami eredeti és drága volt, a többi H&M, Pimkie, Jeans Club, vagyis olcsó árkategória.


A lányomnak (2 és fél éves) szintén sok turis cucca van, de szoktam neki Cherokee-t vásárolni a Tescoban, mert a gyerekrucik szuperek, illetve Terranova és H&M gyerekosztályán is. Rá kb. havi 10 ezret költök (ruhákra és kiegészítőkre, pl. baseball sapi, kalap), akkor többet, ha valami "rendkívüli" kell, pl. bőrcipő vagy ilyenek önmagában minimum 5000 Ft.


Kb. ennyi :)


25, L

2010. máj. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Én csak akkor veszek ruhát, ha valami miatt nagyon kell (elszakadt vagy ilyesmi), egy évnem kétszer vagy háromszor. Igyekszem akcióban vásárolni, nadrágot, szoknyát vagy felsőt nem veszek meg 2000 fölött, csak ha nagyon tetszik. Egy évben erre max 10-15000 megy el. Cipőt általában kettőt veszek évente, az is kb 8-10000. Amire többet kiadok, az a fehérnemű, ragaszkodom a bevált márkámhoz, ahol 6-8000 alatt nincs melltartó, de 3-5 évig hordhatóak. Általában abból egy évben egyet veszek.

Szóval kb havonta 2-3000 megy ruhára. Turizni nem járok, mert nincs hozzá türelmem.

(hozzá kell tenni, van egy barátnőm, akinek egy csomó jó cuccot megvesz a családja, de neki nem kell, azt nekem szokta adni, és néha még anyukám is vesz et-azt :) )

21/L

2010. máj. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg sajnos nem engedhetem meg, hogy sűrűn vásárolja, s amúgy is csak akkor szoktam venni valamit, ha szükséges. Néha ugyan, havonta - kéthavonta meglepem magam egy-egy felsővel, de többségében turkálóban vásárolok. Ennek oka, hogy egyedi, jó minőségű és nekem tetsző ruhát tudok vásárolni, kevesebbért, vagy majdnem annyiért,mint a kínait.


Volt már olyan, hogy 4-5000 Ft-ot elvásároltam, de nem ez a jellemző. Vannak olyan alkalmak (esküvő, diplomaosztó, állásinterjú stb.) amikor be kell szereznie az embernek egy új kosztümöt vagy ruhát, amit persze butikból veszek, na az mondjuk olyan 10-20 ezer Ft. Vagy kabát, ami ugye drágább.


Most pl: elhatároztam, hogy meg fogom lepni magam néhány nyári darabbal, s 10ezret magamra fogok költeni. Régen vettem már ruhát, nyáron kell is, hogy több legyen, s megérdemlem. Lehet, hogy ezt nem egyszerre fogom elvásárolni, de hogy elköltöm, az tuti.

Mondjuk velem nem könnyű vásárolni, mert zsugori vagyok magamhoz és nem szívesen adok ki sok pénzt, ötvenszer meggondolom (kinézem, megpróbálom, otthagyom, megint visszamegyek érte stb.), hogy meg vegyem -e. s addig, amíg nem találok olyat, amilyet elképzeltem, addig nincs üzlet.


26 L

2010. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
83%
Attól függ,mi tetszik meg.Általába cipőre többet költök,annak nem számít az ára.Gatyát max.8ezerért veszek.Valamelyik hónapba nem is veszek semmit,inkább csak ha meglátok valamit,mégsincs kevés cuccom,sőt.
2010. máj. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
70%
Akkor veszek valamit ha szükséges, pl van 3 nadrágom összesen, ezek már 4 éve megvannak, minek vennék másikat ha semmi bajuk nincs? Inkább költök másra amire tényleg szükség van. Amúgy nekem annyira nem számít az ár, ha meglátok valamit ami tetszik akkor megveszem. Viszont utálom a divatos tömegmárkákat... converse meg ilyen sz*rok, tornacsuka 15ezerért, nevetséges hogy ezt sikerült megetetni az emberekkel.
2010. máj. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 maundrel ***** válasza:
100%

huh, hát én nagyon ritkán vásárolok. Persze ha tehetném akkor havonta mennék. :) (dehát nincs rá pénz), így én általában csak nézelődök. Mindig próbálom kifogni az akciós termékeket. Egyedül a fehérneműre nem sajnálom a pénzt.

Viszont ebben a hónapban vettem 8000 Ft értékű ruhaanyagot/csipkét stb. Szóval most rajzolgatok "tervezgetek" aztán anya megvarrja :D Most jó ideig nem fogok költeni ruhára.

22/L

2010. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Évszakonként rendezek egy nagy bevásárlást. A tavaszi és nyári ruhákat pont tegnap vettem meg. Változó mikor mennyi ruhát vásárolok ez attól is függ,hogy pl a tavalyi ruháim milyen állapotban vannak.Inkább több olcsó ruhát veszek meg,mert drágára nincs úgy pénzem pl 25-30 ezer forintért bevásárolok egy olcsó boltban ebből elég sok ruhát tudok venni,de ha ennyi pénzből valami márkásat szeretnék, akkor alig lenne ruhám,mert átlagban egy nagyon jó mínőségű ruha,felső,nadrág 8-10 ezer forint,ha nem több....:)Ebben maximum az a rossz,hogy sokszor kell cserélni a ruhatáram,hiszem egy olcsó,de jól kinéző ruhadarab nem bírja annyira a mosást stb,átlagban 1 év allatt tönkre mennek a felsőim persze nem az összes.
2010. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Évszakonként vásárolok, ha nagyon megtetszik, de nincs rá keret, akkor értelemszerűen nem veszem meg. Max 10-15.00 ft-ot költök rá. De általában ezalatt szoktam vásárolni. Éljen a turi :D

15/L

2010. máj. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!