Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Az miért van, hogy ha valaki...

Az miért van, hogy ha valaki nagyon jól öltözködik azt nem veszik észre, míg ha valaki "rosszul", azt egyből megjegyzik az emberek?

Figyelt kérdés
2016. júl. 28. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért ne vennék észre? Nekem mindig mondják ha jól öltözködök, megdicsérnek, stb.
2016. júl. 28. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jah fiúkra gondoltam amúgy ez fontos :D mármint egy fiú öltözködésére értem
2016. júl. 28. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos az ízléstelen öltözködést összekötik az igénytelenséggel. És az jó ízlés hiánya, nem köthető össze a pénz hiányával...

Egyébként kevés pasinak van igazán jó ízlése a ruhákhoz, aki pedig tényleg "dögösen" öltözik fel, azt biztosan megnézik. Én legalábbis biztosan, de nem szólhatok oda egy vadidegenhez hogy "hé piszok jól nézel ki". :D

2016. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Sztem ez azért lehet, mert a férfidivatban kisebb a választék... így egy nagyon jól öltözött férfi nem nagyon különbözik egy másik nagyon jól öltözött férfitől... van persze pár egyedibb kivétel, de a legtöbb jól öltözött férfinél ez kimerül abban, hogy jól szabott öltöny, jól szabott ing, jól szabott elegáns nadrág, bőr félcipő, alkalomtól függően egy nem túl csicsás nyakkendő, esetleg díszzsepi. Míg egy nőnél sokkal változatosabb.


Míg egy nagyon rosszul öltözött ember már azzal magára vonja a figyelmet, hogy nagyon rosszul öltözik. Főleg férfiak között, ahol vki már elmegy, ha felvesz egy farmert meg egy fehér pólót, és a férfiruharészlegeken a boltokban olyan kicsi a színválaszték, hogy az esetek többségében azért nem egy nagy ördöngösség egy olyan szettet összerakni, ami színben passzol... ott nagyobb "tehetség" és überízléstelenség kell ahhoz, hogy vki NAGGGGGYON rosszul öltözzön.

2016. szept. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért van, mert ha elmész enni egy hambit, és finom, akkor ok. Ettél már 100 ilyent, nem nagy dolog, hogy ízlett, ezért fel se tűnik. Ha viszont eszel egy rossz hambit, akkor az egyből feltűnik és emlékezni fogsz rá. A hambinak pedig nem szólnak be az emberek, hogy "húú de el vagy sózva", vagy "hú de penészes a zsemléd", de embereknek lehet megjegyzést tenni.
2016. szept. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
utolsó, ez nem jó példa. és ha megfordítjuk a dolgot? hogy pl rendelgetek különböző oldalakról pizzát, de az első öt nem valami jó, viszont a 6. sokkal jobb mint a többi és emlékezni fogunk rá
2016. szept. 5. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!