Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Általános iskolából ballagó...

Általános iskolából ballagó 14 éves lánynak magassarkú és műköröm nem korai?

Figyelt kérdés

Az indok az, hogy "a többiek is mind mennek körmöshöz" vagy "a többieken is magassarkú lesz, biztos, hogy nem veszek topánkát!". És az a szomorú, hogy ezzel az anyuka is egyetért, és ugyanezt az elcseszett indokot hangoztatja, hogy "minden osztálytársa blabla". Én ettől alapból kikészülök, hát ha még egy felnőtt ember bátorítja hülyeségre a kislányt...


Szerintetek egy őskövület vagyok? Vagy tényleg gyors ez egy kicsit? Most már kapott időpontot körmöshöz, és megvették a magassarkút is, úgyhogy veszett fejsze nyele, de nem szeretném hagyni, hogy ez az "azért, mert a többiek is" felfogás elharapódzon a családban...


2015. jún. 3. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt azt gondolom, hogy de, korai. Én valószínűleg először valami kompromisszumos megoldást ajánlanék: közepes sarkú elegáns cipő, ami azért nem cs.szi szét egy gyerek lábát, ha nemcsak szökőévente viseli, akkor sem - rengeteg nőies típus van, csak keresni kell, és megcsinálnám én a manikűrt, az általa választott lakkal.


Másrészt meg: ha amúgy normálisan van nevelve, akkor miért ne engedhetne az ember egyszer, kivételesen? Nem az évente egyszer felvett magassarkú vagy az egy-egy alkalomra megcsinált manikűr fogja tönkretenni a gyereket. Mondjuk a műköröm szerintem baromi ronda, a manikűrösnél is inkább valami szépen díszített, lányos, gél-lakkos magoldást próbálnék neki ajánlani.

2015. jún. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
0%
Amennyire én tudom az hogy elmegy a körmöshöz még nem feltétlen jelenti hogy műkörmöt csináltat. Ez utóbbit én tuti nem engedném később se, nagyon prosztó. 5-6 centis magassarkú viszont simán belefér.
2015. jún. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Max. zselés rövid körmöt engednék meg valami szolid színben. Nem értem, hogy a 14 éves kislányok miért akarnak felnőttek lenni. Bővel lesz egész életükben idejük magassarkút, műkörmöt hordani. Most még lehetnek gyerekek, később nem!
2015. jún. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
Nem értem, miért problémázik mindenki ezen. Ha valami ízléses francia körmöt csináltat magának és felvesz egy 5-6 centis magassarkút, azzal nincs semmi probléma. A világ felgyorsult, korábban érnek a lányok és a fiúk is, ami nem biztos hogy baj, még a jó ízlés határain belül maradnak. Nem hiszem, hogy ennek bármi káros hatása lehet, ha otthon normális nevelést kap. Én is sminkeltem már 14 évesen és volt magassarkú cipőm is, és nem lettem se prostituált, se sztriptíztáncos.
2015. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
23%

"Nem értem, hogy a 14 éves kislányok miért akarnak felnőttek lenni."


Akkor kicsit meditálj rá a saját fiatalkorodra. Teljesen normális életkori jelenség, sőt, szükséges is a fejlődés szempontjából, hogy a lányok és a fiúk is próbálgassák a nemi szerepeket, a nőiesedő 14 éves igenis nőnek akar látszani (elvégre melle van már évek óta, menstruál, szerelmes stb.). A fiúk kicsit később érnek, ők 16 körül kezdenek férfiasabban viselkedni, öltözni...


A kérdés a mérték: nem kell tízcentis tűsarkokon billegni 6 centis műkörömmel 14 évesen. Ez fix. De széles a skála, szerencsére.

2015. jún. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
akkor már fogod tudni, ki lesz a gimi qrvája
2015. jún. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ha csak egy 5-6 centis sarokról, és nem műkörömről, csak simán manikűrről, lakkozásról van szó, akkor nem gáz.

amúgy szerintem is korai 14 évesen az ilyen, dehát a tini lányok ilyenek. már kész nőnek érzik magukat (pedig nem azok), és nem akarnak kilógni a sorból.

ha nem ízléstelen a cipő, köröm, akkor nem gáz.

ha meg egy évben egyszer akar ilyet, az sem gáz.

2015. jún. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a magassarkú még oké, az már nálunk is volt, persze csak ha nem ilyen 10 centis tűzpiros tűsarkú. A műköröm szerintem túlzás, ha mindenképp szeretne, akkor max. francia manikűr mintájú, bár nem tudom, megengedném-e neki. Nekem még a szalagtűzőmön sem volt.
2015. jún. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem vagy nagyon magas, akkor a magassarkú simán jöhet. De ha mondjuk elég magas vagy, akkoris, mert az lányosít. :) De a műkörömbe én nem egyeznék bele. Mondjuk az is szép, de szerintem ilyenkor még nem kell.


U.I.: Csak akkor vedd fel a magassarkút, ha tudsz benne járni! Ha nem, akkor inkább ne vedd fel,mert szégyenbe hozodmagad. :)

2015. jún. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Utolsó! Soron kívül fejbe lőném azokat, akik olvasás nélkül kommentelnek. :D
2015. jún. 4. 12:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!