Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Miert vannak sokan ezzel igy?

Miert vannak sokan ezzel igy?

Figyelt kérdés
Rengetek embertol, tobb internetes oldalon olvasom, hogy akinek nincs penze, az vasaroljon a kinaibol. mar nem azert de a kinaiak is mar a normalis cuccokert elkerik a penzt. egy nadrag 5-6000 vagy esetleg 8000 Ft. egy folso is 4-5000. (pusztan kivancsisagbol multkor bementem es megneztem az arakat) a markasabb uzletekbe is igy mozognak az arak, gondolok itt: bershka, pb, stradi, h&m, tailly stb (zarat direkt nem soroltam bele) szoval nem ertem miert jonnek sokan ezzel.. szerintem nem szepek a kinai cuccok, a minoseguk meg egyenesen szar, szetnyulik stb. a cipojukrol meg ne is beszeljunk! es ahhoz hogy a markasabb boltokbol vasarolhass meg nem muszaj telelenni penzzel..
2012. nov. 10. 18:44
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
es persze, az nem divatmajom aki a kinaibol vasarol..hany ember hordhatja ugyanazokat a cuccokat?! es ok meg se divatmajmok, de aki az arkadbol oltozkodik vagy a tehetos uzletekbol azt rogton lekell szolni azoknak akik nem tehetik meg, undorito viselkedes
2012. nov. 10. 19:01
 2/22 anonim ***** válasza:
Na azért én a márkásabb boltokba olyan 6-8ezer körül látok nadrágokat. Persze azt én se értem miérrt kell leszólni azt aki megteheti....
2012. nov. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
ilyenek az emberek, nem birnak elviselni ha valakinek jobban megy
2012. nov. 10. 19:28
 4/22 Evelynn ***** válasza:
100%

Hát szerintem régi megszokásból...

Úgy kb 10 éve,amikor még nem volt annyi pláza,és világmárka Mo-on,akkor az Adidas, Nike, Budmil és más Butikok voltak,ahol drágábbak voltak a ruhák.. Akik ezt nem engedhették meg maguknak,azok kínaiból vettek mindent,na meg turiból.

De azóta több rengeteg világmárka van Nálunk,ami megfizethető,mint amiket írtál is.

Ám valahogy megmaradt az emberekbe mint egy berögződés,hogy "csak a kínait engedhetjük meg magunknak."

Pedig a kínai cuccok ára fel-,míg a márkásabbaké pedig lement.... Főleg a leárazásoknál.

Nem egy márkás nadrágom van amit 2-3 ezerért vettem 7-8 ezer helyett. A kínaiba pedig 5-6ezer körül vannak....és szar a minőségük....

Szerintem aki nem látja ezt nem elég körültekintő.


Szóval aki ügyes jó cuccai vannak,és nem költ vagyonokat.. ;)

2012. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
amióta felköltöztem Bp-re, egy kínaiba sem tettem be a lábam. Talán a Cosmosba... De ott is szinte minden holmin van valami strassz vagy minta. Ami meg tetszik, az kb 5-6 ezer, ebből gyakran tudok venni magamnak a Zarában vagy a H&M-ben valami csecsebecsét..
2012. nov. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
ez teljesen igy van mint ahogy az utolso elotti leirta, egyetertek, de azert sokan elgondolkozhatnanak ezen, es nem kellene azonnal leszolni a masikat ;) koszonom mind a harmotoknak a valaszat, ment a zold kez!
2012. nov. 10. 20:37
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
hát... nem mindenki engedheti meg magának, hogy színvonalas boltokba járjon. De aki ezt valóban nem engedheti meg, az már a kínait sem...
2012. nov. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
sajnalom az ilyeneket, de azokat viszont nem akik sirnak hogy igy meg ugy nincs penz, de ruhara koltenek (latszatra), akkor inkabb vegyen etelt vagy olyat ami hasznos. en nem nezem le azokat akik a turibol vasarolnak, mert sajnos nem mindenki engedheti meg azt, hogy dragabb ruhakba jarjanak, de szerintem nekik is megkellene adni azt a tisztelet hogy ne szoljak le az olyat aki megteheti.
2012. nov. 10. 20:50
 9/22 anonim ***** válasza:
75%
Azért az hatalmas nagy tévedés, hogy a plázás cuccok jobb minőségűek, jobban bírják, mint pl a kínais cuccok. Azok is ugyanolyan szarok, sőt világszínvonalban talán esetleg a H&M az ami ARÁNYLAG elfogadható. Egyik plázás ruhám sem bírta soha tovább, mint egy kínai.. a cipőkről már ne is beszéljünk. Ráadásul igazából még választék sincs. Van 20 féle általad dicsőített bolt, és mind ugyanolyan stílusú tömegruhát árul.
2012. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem dicsőíti.. példát mondott arra, hogy hol milyen árak vannak.

Egyszer se mondta, hogy a tailly. P&B vagy máshol szuperebb, jobb minőségű holmik lennének, de árban nem nagyon különböznek, és már minőségben sem.

Egyébként én egy évben 1x szoktam h&m-ből vásárolni: trikót veszek... idén ennyi vettem. Tavaly ennyit sem...

Turizok, meg nagyon jó kínai üzleteket fogok ki. A legbutribb kínaiban én se vásárolok, de van ahol igenis nagyon igényes és szép darabok vannak. Olyan szinten, mint egy H&M-ben... ami azért nagy szó!

Ha az ember kínai szót meghallja: egyből a gagyi, fos, minősíthetetlen büdös holmik jutnak eszébe. Persze, mert ítél, ha bemegy 3 boltba és mind3 szar, akkor mind az! Szerintem ez nagy tévedés.

Árak terén: nem tudom megfizetni a H&M-et és a többit... a kínai amiket én ismerek: pólók, pulcsik(és tényleg h&m stílus, minőség): 1000-2000 Ft, Cipők:3000-6000 Ft között.

Amit még muszáj említenem: táskák 1800-ért. Nem agyon strazzott, igénytelen szarok. Szépek, egyszerűek, letisztult darabok. Szerintem az ilyen boltok ritkábbak, de pl nyugati aluljáróban sincs nagy drágaság... most néztem a dromedar nadrágok 2800 Ft-ba kerültek.

2012. nov. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!