Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » LÁNYOK! Ti mit gondoltok...

LÁNYOK! Ti mit gondoltok erről? Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de kérlek olvassátok el, kíváncsi vagyok mások véleményére is!


Ma voltam a Fórumban(Debrecen), ahol ugye rengeteg üzlet van, rengeteg ruhával. Kb. 2-3 órán át jártam a boltokat, hogy "nah majd a következőben hátha találok egy jó pulcsit, egy nadrágot vagy hasonlót, amit huszonévesen meg is tudok fizetni".

Megdöbbenve láttam mindenhol, hogy:

6.000 ft. egy kötött (és még csak nem is téli vastag) pulcsi?

6-8000 ft. egy nadrág/egy miniruha?

A cipők ára 10.000-nél kezdődik!Ennél már csak fentebb van.

Sálat 4.000-ért láttam, a harisnyákról és fehérneműkről nem is beszélve, amik szintén ezresekbe kerülnek. Pedig azért 1 harisnya télre nem elég...

Ha jól számoltam, egy szettet( ami áll egy nadrágból, egy pulcsiból,egy cipőből, tehát elég hiányos...) közel 20-30.000 ft.-ból lehetne megvásárolni??? Ez felháborító!

Mégis ha minden nap el kell menni otthonról, nem árt a változatos öltözködés, ki az, aki heti hétszer ugyanazokat a ruhadarabokat veszi fel? Nem azt mondom, hogy legyen mindenből 10 a szekrényben otthon, de így...Ilyen árak mellett?Már 2 darabra sem futja...Hogyan legyen mindenből legalább 2-3 db, ha szinte egy kerül 10.000 ft-ba?

És hozzá kell tennem, nem a Levis, Zara, Mayo Chix és Calzedonia stb. stb. üzletekbe tértem be... Elszomorító, hogy tízezreket kérnek el 2-3 ruhadarabért. Nem is kell mondanom, üres kézzel jöttem haza. Ha van is rá pénzem, nem vagyok hajlandó 6000 ft.-ot adni egy tavaszi felsőért.A téli, igazán vastag pulóvert 10.000ért árulják az olcsóbb boltokban!!!Akkor vegyek egyet ennyi pénzért és amíg tél van majd hordom azt az egyet, mert 3-4 pulcsi 40.000 ft lenne!!! Nem értem, komolyan.

Esélytelen egy viszonylag változatos ruhatárat kialakítani, dühítő, hogy ilyen pénzeket kérnek el.

Ti mit gondoltok erről?Hogyan oldjátok meg ezt a helyzetet? Kíváncsi vagyok minél több véleményre, megoldásra!


L


2012. okt. 25. 16:38
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Én szinte csak turiból vásárolok, ciki-nem ciki, ez van. Viszont az tény, hogy a ruhatáram így annyi (márkás!) ruhával van tele, hogy ha azokat újonnan, normál üzletbe vettem volna meg... elképesztő belegondolni, mennyit költenék ruhákra. Így viszont havi pár ezerből veszek egy rahdeli ruhát, pl csak ebben a hónapban vettem 2 kabátot, az egyik 1300 forint volt, a másik 1500, kilós boltban, mindkettő címkés, sosem volt használva. Szóljon le érte bárki, de hülye lennék ennek a tízszeresét megadni egy kabátért plázába, ha itt újonnan megkapom a töredékéért:)

A másik, hogy cipőt, sálat, sapkát, stb leárazáson veszek. Saqpit és kesztyűt most a Tescoban vettem, F&F márka, mindkettő 2000 fölött lett volna, de 30% lejött, így nem volt olyan drága, és mivel ezekre vigyázok, több évig használhatom őket. Bugyit, melltartót, harisnyát, zoknit kínaiban veszek, olcsó és ha viszonylag hamar elhasználódik, nem olyan nagy érvágás pótolni.

2012. okt. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
69%

Én is sokszor turizok, nálunk egy nagyon jó és olcsó vállfás turi van,ami tele van hilfiger, calvin klein, marks&spencer,stb. ruhákkal, szóval mindenki odajár.:)

Ugyanakkor bizonyos dolgokat csak plázában veszek: kabát, csizma és melltartó. melltartó szerintem nm kell mondanom miért...a kínais melltartók kritikán aluliak, és kb egy ezressel több gy tezenises melltartó, de a különbség érezhető (vagyis nem érezhető, mert a tezenisest nem kell rángatnod, nem szúrja át a melled a merevítő,nem áll ferdén egy mosás után, stb.). Kabátot én több évre veszek,ebből azért inkább a minőségre megyek, de azt mindig tél után veszem meg,akkor 70%kal olcsóbban juthatsz hozzá...azért az durva. Csizmából pedig csak a bőr. Nem kockáztatok meg deformálódott lábat illetve felfázást egy gagyi kínai miatt...brrr. De ezt is tél után.:)

Illetve a nyári dolgaimat is ősszel veszem meg.

2012. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
49%
azért kíváncsi lennék mi nem tetszett a válaszomban...
2012. nov. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Engem is felháborít. És ráadásul, jön a hideg, és nagyon vékony felsőket/nadrágokat árulnak ilyen drágán!! Én nem is szoktam ilyen boltokban vásárolni, a kínait sem szeretem (ott is már 5000 ft egy nadrág! akkor már márkás boltban veszem meg, kb ott is annyi), hanem inkább turiban vásárolok. Oda járok már kb 1 éve, és egy csomó jó felsőm, ruhám van, senki se mondaná meg róla hogy turiból való, szinte vadi újak! És ugye azt említenem sem kell, hogy jóval olcsóbban jutottam hozzájuk. Most cipőt a Tescoba vettem, az F&F részlegen, szeretem ezt a márkát, szerintem jó, és nem is olyan drága. Az akciókat meg figyelni kell, és akkor végképp megéri. Vettem ott tavaszi/őszi kabátot 4830-ért, és ugyanennyiért bokacsizmát is. Ha belegondolunk, már a kínaiban is ennyi, plusz az 2 hét alatt elkezd kopni és beázik. A nevesebb boltokat meg meg se említsük...Bár tavaly a kínaiba vettem egy szövetkabátot, 10.000ért, de rájötte hogy nem olyan jó... sőt... a belső része olyan mintha kopna, és túl rövid. Megfogadtam, hogy a kínaiból semmit sem fogok venni :S turiba sokkal jobban megéri vásárolni!


17/L

2012. nov. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Risa.D válasza:

Zarába be se tenném a lábam, olyan ismerőseim járnak oda, akiket kb. szégyellek, hogy ismerem őket. Mind elkényeztetett, a pénz értékét nem ismerő, ostoba kölykök. A Fórum híres-neves boltjainak vásárlói igen nagy számban leírhatóak ugyan ezekkel a jellemzőkkel. (Kinek nem inge...)

Ugyan azt látom a kínaiban is, csak jóval olcsóbban. Arról nem is beszélve, hogy az elektronikus dolgok és a ruházati cikkek zöme Kínában készül, nem értem mi ez a nagy márkafanság... Akinek van pénze, hát vegye, ettől még nem tartom divatosabbnak az illetőt.

Horrorisztikus árak vannak a Fórumban. A Plaza sem sokkal jobb, ott talán a Cosmos jó árban, de sokszor minőségben vagy ruhaszabásban igen silány.

Van olyan kínai, ami nagyon oda van magától, ezt nem vonom kétségbe. Ettől függetlenül, ha az ember tényleg elszánja magát egy bevásárló túrára, más és más üzletekben simán be tudja szerezni azt, ami kell. :)

Cipőt pl. mindig kínaiban vagy a nyíregyházi zsibin veszek, olykor a CCC-ben, Deichmann gyerekosztályán, mivel 34,5-ös a lábam, ezért túl nagy választékom nincs, így egyedül cipőre vagyok hajlandó talán picit többet kiadni, de akkor sem 20 ezret.

Kabát, pulcsi, felsők mindig a kínaiban vagy zsibin. Bár a debreceni zsibi már nagyon nem jó, ott is kezdenek megőrülni az árakkal.

Amit még nagyon szeretek az az F&F! Ha leértékelés van, kifejezetten megéri, mert nagyon jó minőségűek ott a ruhák. :) Turizni is szoktam, bár be kell valljam, nem vagyok jó turis, alig találok néha valamit.

Szerintem már az Angex és a Háda is nagyon el van szállva árakban.

A Dimensio nevű boltot is szeretem. :)

Fehérneműt pedig általában a Mayában veszek, nekem eddig semmi gondom nem volt vele.

2014. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!