Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » LÁNYOK! Ti mit gondoltok...

LÁNYOK! Ti mit gondoltok erről? Hogyan oldjátok meg?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú, de kérlek olvassátok el, kíváncsi vagyok mások véleményére is!


Ma voltam a Fórumban(Debrecen), ahol ugye rengeteg üzlet van, rengeteg ruhával. Kb. 2-3 órán át jártam a boltokat, hogy "nah majd a következőben hátha találok egy jó pulcsit, egy nadrágot vagy hasonlót, amit huszonévesen meg is tudok fizetni".

Megdöbbenve láttam mindenhol, hogy:

6.000 ft. egy kötött (és még csak nem is téli vastag) pulcsi?

6-8000 ft. egy nadrág/egy miniruha?

A cipők ára 10.000-nél kezdődik!Ennél már csak fentebb van.

Sálat 4.000-ért láttam, a harisnyákról és fehérneműkről nem is beszélve, amik szintén ezresekbe kerülnek. Pedig azért 1 harisnya télre nem elég...

Ha jól számoltam, egy szettet( ami áll egy nadrágból, egy pulcsiból,egy cipőből, tehát elég hiányos...) közel 20-30.000 ft.-ból lehetne megvásárolni??? Ez felháborító!

Mégis ha minden nap el kell menni otthonról, nem árt a változatos öltözködés, ki az, aki heti hétszer ugyanazokat a ruhadarabokat veszi fel? Nem azt mondom, hogy legyen mindenből 10 a szekrényben otthon, de így...Ilyen árak mellett?Már 2 darabra sem futja...Hogyan legyen mindenből legalább 2-3 db, ha szinte egy kerül 10.000 ft-ba?

És hozzá kell tennem, nem a Levis, Zara, Mayo Chix és Calzedonia stb. stb. üzletekbe tértem be... Elszomorító, hogy tízezreket kérnek el 2-3 ruhadarabért. Nem is kell mondanom, üres kézzel jöttem haza. Ha van is rá pénzem, nem vagyok hajlandó 6000 ft.-ot adni egy tavaszi felsőért.A téli, igazán vastag pulóvert 10.000ért árulják az olcsóbb boltokban!!!Akkor vegyek egyet ennyi pénzért és amíg tél van majd hordom azt az egyet, mert 3-4 pulcsi 40.000 ft lenne!!! Nem értem, komolyan.

Esélytelen egy viszonylag változatos ruhatárat kialakítani, dühítő, hogy ilyen pénzeket kérnek el.

Ti mit gondoltok erről?Hogyan oldjátok meg ezt a helyzetet? Kíváncsi vagyok minél több véleményre, megoldásra!


L


2012. okt. 25. 16:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mondhatni könnyű még, mert anyuék fizetnek helyettem, de az ő pénztárcájuk is eléggé véges, szóval igyekszem minél többet spórolni...

Mindenből olcsót/simát keresek, és én kiegészítőkkel szoktam variálni...a változatosság kedvéért...(a teljesen sima ruhákból több van mondjuk, hogy mindennap mást tudjak felvenni, de nem azoknak a kinézetére megyek, hanem inkább arra, hogy könnyen kombinálható legyen..)

18/L

2012. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az az igazán felháborító,hogy külföldön olcsóbbak a ruhák,mint itthon,viszont ott tízszer annyi a kereset:S
2012. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Kínaiban vagy turiban kell vásárolni, nem az általad említett márkás boltokban. Vagy jól kell keresni, vagy gazdag szülő kell, vagy gazdag pasi.Idén különösen felmentek az árak.Esetleg ha emberiül akarsz élni, akkor irány a külföldi munka.
2012. okt. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Válogatok. Minél nagyobb uzletekbe megyek es megnezem elobb mindig az arat aztan a kinezetet. Talaltam pl nadragot 2700 forintert-farmert- rogton vettem kettot csak az egyik vilagosabb arnyalatu igy nem ugyanolyan. Budapesti vgyok es sokszor az aluljarokba vasarolok salat bar ott is 500ft a legeslegolcsobb. A teljesen divatnak megfelelo darabok-pillanatnyilag- sokkal dragabbak. Nem muszaj mindig minden ruhadarab divatos legyen. Eleg ha egy-egy szettben 1 ruhadarab a divatos. Soha ne add fel es mindig csak 1-2 darabot vegyel ami eppen szukseges.

L

2012. okt. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Így van az előttem válaszoló jó mondta. Sajnos kínaiban és turisban lehet a legolcsóbban vásárolni. Turisban is inkább a válfás, de kilós turisokat keresd mert úgy olcsóbban kijössz. Bár a múltkor megdöbbenve láttam, hogy a kínaiban sem lehet már lassan 4-5000 alatt normális nadrágot venni. A téli kabátokról ne is beszéljünk. 7-8000 Ft darabja. Úgyhogy most a következő tervem, hogy turisban keresek téli kabátot. Valamint, ha mégis ragaszkodsz a plázához akkor nagyon figyeld a leárazásokat.
2012. okt. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Pont azt írtam, hogy NEM az ilyen márkás üzletekben néztem, hanem az olcsóbb boltokban, és ott kerül ennyibe!

Saját ruháimra mástól pénzt pedig soha nem fogadnék el(főleg a páromtól nem), persze aki tizenéves és a szülei fizetik neki, azt megértem.

A külföldi dolgok pedig tényleg igazak...szánalmas, ami itt van.:S

2012. okt. 25. 16:48
 7/25 A kérdező kommentje:
A plázához sem ragaszkodom egyáltalán, nagyon nem az én stílusom, csak sajnos jártam már úgy, hogy a kínaiban vett nadrág szó szerint bűzlött. Akárhányszor mostuk ki, nem ment el a szaga, úgy pedig nem is tudtam hordani... Nem tudom, ott miből csinálják a ruhákat... Ezért félek tőlük.
2012. okt. 25. 16:51
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is néztem a H&M-ben pulcsikat (ott elég nagy a kínálat ebből), találtam is egy kötöttet, meg egy kicsit vékonyabbat is de ott is hagytam azt a 6-7000 Ft-ot...

Persze azért még lehet találni olcsóbb darabokat (és itt most nem kínaira meg turkálóra gondolok).

Alapvetően nem tudom, miért drágultak ennyivel a ruhadarabok, én még csak idén tapasztaltam, tavaly a legtöbb pulóver 5000 Ft alatt volt.

Egyébként már a kínai is ennyibe kerül, akkor meg már inkább veszek jobb minőségűt...

Én speciel úgy oldom meg, hogy próbálom mindig kipécézni a leárazásokat, most lesznek ugye a Joy napok is (Vásárlási láz)...Ettől független nem valami könnyű, pláne ha sürgősen kell valami, és nincs időd kivárni, hogy leárazzák.

2012. okt. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
tudom miről beszélsz,ráadásul nálam pl tetéződik, hogy sosem 1-1 db szükséges hanem egyszerre nincs sálam,kesztyűm,sapkám,téli pulcsik,őszi cipő és ezeket ha a fentebb említett árakat nézzük akkor együtt ajjaj :S s akk pl ezek közül miről mondasz le ha mind kell és szükséges? és akkor olyanokról nem is beszéltem,hogy pl két féle sapka-sál kombóm legyen,hogy minden kabátomhoz hordani tudjam-az már luxus volna....
2012. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 17:00!

Igen, arról nem is beszéltem, hogy kabátból, csizmából és sálból 1-1 darabom van! Az, hogy több cipőm legyen...szóba sem jön. Örülök, ha egyet-egyet be tudok szerezni tél előtt. Talán ezekből ímmel-ámmal elég is egy.

De azért nadrágból, felsőkből, pulcsikból, harisnyákból nem igazán elég, sőt. Szinte muszáj, hogy legyen legalább 2-3, ami még nagyon kevés is, de így...

2012. okt. 25. 17:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!