Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mit gondoltok a kalocsaimintás...

DarkPurple kérdése:

Mit gondoltok a kalocsaimintás ruhákról?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg van-e ilyen ruhadarabotok, ha van mi?

2012. jún. 6. 17:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszenek, tudom, hogy nem kell követni a divatot,de ha olyat hordasz, ne csodálkozz, ha hülyének néznek...
2012. jún. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Én utálom, hülye divat az egész, nincs mögötte semmilyen tartalom. Ráadásul gagyira van ledegradálva a minta is sokszor. Mellesleg rengeteg mintára csak rámondják, hogy kalocsai, pedig nem az, de ugye azt se tudják, hogy mit pingálnak a ruhákra...
2012. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző kettővel
2012. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
58%

Én mint kalocsai mondom, hogy nevetséges ez az egész mánia.


És teljesen igaz, hogy az esetek 95%-ban nem is kalocsai az a minta...


Szörnyű, de most kalocsán rengeteg boltban kapni ezeket a borzalmas, és igénytelen "kalocsai" mintás ruhákat, de még én, aki nem is nagyon ért a hímzéshez is látom, hogy sok esetben nem is pontos a minta, mert olyanok is vannak rajta, amik normális kalocsai mintán egyébként nincsenek...


És szerintem még csak az sem igaz, hogy ami Nicole Kidmanen volt, az szép volt...



A hagyományőrzés nagyon jó dolog, de szerintem a kalocsai minta nem egy olyan dolog, amit be lehetne vagy be kellene hozni a mai divat világába...

2012. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Borzasztó. :D A BTK-sok biztos nagyon rámozdulnak, meg a hipsterek, de részemről kimaradok.

Néhány éve kaptam egy kalocsai stílusú mellényt, szép, meg jó, de már akkor is a hideg rázott ki tőle. Hímezni szeretek, a párnahuzatok meg terítők nagyon tetszenek pl. nagymamám lakásában, de ennyi.

Ez a csináljunk divatot belőle dolog meg nekem nagyon erőltetett. Elég kevés ember van, aki tényleg átérzi az életérzést, és felismeri a valódi kalocsai mintát is. :D

A legtöbb emberke, akit ilyen cuccban látok, nekem azokat a hungaristákat juttatja eszembe, akiket ha trianonról kérdezel, alap dolgokat sem tudnak...

2012. jún. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2012. jún. 7. 13:46
 7/17 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon tetszenek, akkor is ha nem feltétlenül kalocsai. Nekem alapból az tetszik, hogy hímzett, és nem az hogy milyenek rajta a virágok, mert ahhoz meg nem értek.
2012. jún. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 csokissüti002976 ***** válasza:
Szerintem vannak köztük jók. pl múltkor láttam egy hirdetésben egy fehér csőtopot, annak a mellrészén volt egy pici minta. De azért a kalocsai mintás tornacipő picit durva...
2012. jún. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

agyfax.

hát nem tudom, hogy mennyire hipster dolog, mert már annyira mindenhonnan ez folyik, ma pl indexen láttam kalocsai mintás hidrogénautót, aztán farmerek, és a tornacipők ájj...

mikor először láttam, tetszett és gondoltam milyen egyedi és ötletes, biztos valami népművészet iránt érdeklődő ember lehet, most így utólag már nem vagyok benne biztos


ebből divathullámból is kimaradok, azt hiszem, inkább elmegyek egyet kirándulni Kalocsára :)

2012. jún. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
nekem tetszenek, szerintem nagyon egyedi, nehogy már azért ne vedd meg mert 10-ből 8-nak nem tetszik, szerintem 5letes, most akarok venni egy rövid ujjút de matyó mintásat, de a kalocsai is nagyon szép, ja és ezek drágák én is 7000 körül kapom meg, pedig csak egy sima polóról van szó, semmi extra a kézzel készített dolgok mindig sokba kerülnek
2012. jún. 11. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!