Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Mi ez az Amerika-mánia?

Mi ez az Amerika-mánia?

Figyelt kérdés
Állandóan csak azt látom hogy mindenki az amerikai zászló színeit viseli, vagy az amerikai zászlót, pólón, karkötőn, de már iskolacuccokon is. Mi ez az Amerika-mánia? Könyörgöm, nem magyarok vagyunk? Undorító hogy hova jutunk szerintem... A piros-fehér-zöld mért nem ilyen "trendi"? Vagy ciki Magyarnak lenni? Szar hogy a korosztályom ekkora csürhe népség. Magyarázza már meg valaki hogy mért jó Magyarként Amerikai zászlót hordani? :D 15/L
2012. jún. 1. 22:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:

Azért ugye tudod, hogy a horogkereszt egyébként Indiában szent jelkép. :)

Az már más, hogy Európában büntetnek érte, de az iy k érdekes, hogy a vörös csillagos dolgakat meg simán lehet használni/hordani.

2012. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
persze, h a horogkereszt viselése súlyosabb, mint egy szaros zászlójé, de ez csak egy erősebb példa volt, amivel láttatni akartam a kérdező és saját nézetemet erről. igazából én azt se mondom, h magyar színeket kéne viselni, de inkább, mint egy másik nemzetét. egyébként meg akár hazaszeretetből vagy népszerűsítésből találták ezt ki a készítők, más nemzeteknek semmi közük hozzá, és egyenes röhejes viselniük. Nem kell mindenkinek egyetértenie, lehet azt is gondolni, h eltúlzom, de ez a véleményem, és csak szerettem volna, ha a kérdező nem érzi magát hülyének a sok leszólás között. 21/L
2012. jún. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
46%

pedig akár érezhetné is magát...tipikusan hülye magyar mentalitás ez hogy "nincs közünk más nemzethez, és undorító hogy átvesszük a szokásaikat blabla bla" -.-'...ez meg az én véleményem

20L

2012. jún. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:
azért azt érdekesnek tartom hogy felteszek egy kérést és többen is leszólnak...aztán nem tudom mért, az egy dolog hogy én egy véleményt is nyilvánítottam hozzá, de az egyik válaszolóval viszont egyet értek, hogy inkább magyar zászlós cuccokat hordhatnának az emberek, mint hogy amerika zászlaját hordják. És tipikus kérdés hogy "mit zavar ez engem", hát tudatom, hogy csak azért zavar mert számomra furcsa. És amerikai sztárok, akik kalocsai mintás felsőket hordanak, ugyanúgy csak elbutított amerikai csürhe, így lehet hogy tisztában sincsenek azzal hogy mit vesznek fel. És az egyik válaszoló megemlítette azt is hogy "Magyar cégek forgalmazzák, azért hogy az emberek felvegyék", vagy ilyesmi. Csak közölném hogy azok sem megyar cégek, mert nem igazán ismerek magyar ruhacéget, a ruhacégek mind kínaiak az egész világon! :D
2012. jún. 2. 22:08
 35/42 anonim ***** válasza:

Nem a többi nemzethez nincs közük, hanem a jelképeikhez, mert azok kizárólag egy ország múltjához tartoznak, így ha tömegcikké válnak a világon, elvesztik a jelentőségüket, szerintem (így értettem). egyébként a zászló nem egy szokás, hanem identitást kifejező jelkép.

ja és kérdező, készítők alatt az amerikai tervezőket értettem, nem a kínai gyártókat.

2012. jún. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:
vagy drága amerikai divatmárkák cégei tökmindegy. És bocs a helyesírási hibákért.
2012. jún. 2. 22:21
 37/42 anonim ***** válasza:
Előbb tanulj meg írni,azután okoskodj.
2012. jún. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
Pl. a magyar Newyorker forgalmazza és szállítja be a ruhákat.-ezt értettem. Tisztában kéne lenni a szavak jelentésével. -.-
2012. jún. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

Én meg utálom ezt az országot úgy ahogy van, ahogy lehet húzok el...-.-

Már meg is van hova...:P

2012. jún. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:
Szomorú vagyok hogy sokan így gondolkodnak.
2012. jún. 3. 22:17
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!