Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » "Mit ne vegyél fel"?

"Mit ne vegyél fel"?

Figyelt kérdés

Van egy ilyen műsor a Travel and Living csatornán. Szerintetek Magyarországon hogyan lehetne kialakítani az embernek a stílusát, hogy legyen megjelenése, s ne olvadjon bele a környezetbe. Hol lehet igényes, jó minőségű és szabású ruhákat venni Pesten? Mi illik és mi nem egy irodai munkahelyre, ha nem különösen öltözködő, hanem stílusos akar lenni az ember?

Minden vélemény, meglátás érdekel, akinek véleménye van az öltözködési szokásokról.


2011. febr. 3. 10:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én is szoktam nézni ezt a műsort (régebben szerettem is), viszont szerintem ők mások: más az életszemlélet, mások a lehetőségek és nem utolsó sorban más az ÉLETSZÍNVONAL. Amíg Mo-on ennyire drasztikusan emelkedik a gáz, villany, benzin ára, hiteltörlesztések (szemben az egyhelyben tolyogó 60-70ezres minimálbérrel), addig szerintem mindenki a "mit együnk ma", "hogy fizessem ki a csekkeket" dolgon parázik.... másrészt... a hazai divattervezők is a külföldi árakat veszik alapul, így méregdrágák a kreálmányaik (gondolj bele Hajas Laci 20 ezerért nyírja meg a hajadat...)... ha igazán egyedi szeretnél lenni, vegyél egy varrógépet és keress olcsó méterárú boltokat, vagy maradnak a külföldi turik ( akasztósokban néha tényleg jobb cuccok vannak ott mint a new yorkerben vagy a H&M-ben)


Amúgy a műsorból tényleg sokat lehet tanulni...


Az irodai viseletről pedig megoszlanak a vélemények: ez általában sok tényezőtől függ, de leginkább a cég maga alakítja ki: értelemszerűen egy OTP bankban (ha már egyszer is voltál bent) akkor fehér ing- zöld kendő a "divat" ezen nagyon nem tudsz változtatni. Külföldi tulajdonosú cégeknél: fehér ing, fekete alj (szoknya vagy nadrág) és blézer, vagy kosztüm, abból is inkább a sötét színű. Hazai tulajdonú cégnél általában nincsenek megkötések, csak annyi hogy valamennyire nézzél ki: ne lógjon ki a melled, és a szoknya is legalább tér fölé egy ujjal érjen le... vagy ing az előírás, azt viszont Te választod meg hogy milyen színű legyen :) Gondolom egy divatüzletben ezek nincsenek megkötve, de azt el tudom képzelni, hogy a tulaj az alkalmazottat arra "kötelezi" kvázi, hogy az ottani boltból vásároljon (pl ad 5%-os kedvezményt neki), hogy ő is "reklámozza a felhozatalt"

2011. febr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igazad van abban, hogy nem a mi pénztárcánkhoz van szabva a műsor, s sokszor úgy érzem a magyar üzletek sem. A múltkor bementem egy márkásnak mondott bershka stb. üzletbe, ahol 8000-ért adtak egy olyan felsőt, ami még csak nem is volt pamut, vékony volt és átlátszó, mint a szita.


Én is jobbára eddig kisebb butikból vásároltam vagy márkásból.


Tudom, hogy sokan küzdenek más gondokkal (köztük én is), mert nem vagyok milliomos, s nekem is meg kell néznem, mire költök, de érdekel mások véleménye.

Köszönöm.

2011. febr. 3. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:

szerintem ma már az irodákban nem feltétlen "kötelező" a fekete-fehér kombináció. egy bézs, szürke, barna is ugyanolyan szép tud lenni és elegáns. a lényeg ne legyen kirívó, de legyen csini, elegáns.

Itthon, mivel ugye a legtöbb embernek nincs pénze, így nem igazán tűnnek ki a tömegből. vagy aki igen az sokszor nevetséges kategóriába sorolható szerintem.


A műsort én is nagyon szeretem, de valóban nem lehet összehasonlítani a két ország színvonalát.


én is irodában dolgozom és a "munkaruhámat" a mangoból szerzem be általában, vagy h&m, orsay.

én szoknyát nem igazán szeretem, így általában nadrág marad.

ami nekem alap: egy bővebb szárú és egy egyenes szárú nadrág (sima elegáns, de nem feltétlen kosztüm (azt nem annyira szeretem).

blúz vagy egy egyszerű sima fehér, szürke, barna, fekete, lila, stb. vékony hosszú ujjú felső, erre rá a zakó.

ezt karkötővel, nyaklánccal, brossal szoktam feldobni, de van hogy nem is kell.

van több szép táskám ami szintén feldobja a ruhát.

cipőből általában deichmann, humanic: egy sima fekete kerek orrú magassarkút veszek fel.


én így csinálom.. haj simán kivasalom, vagy felkötöm, smink az a munkában kimerül alapozó, púder, pirosító, spirál, néha valami visszafogott szemhéjpúder.

keresek is képet neten... :)

2011. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]



és szerintem nem feltétlen az a jó ami neves tervezők ruhája.. nekem az csak irányt ad, hogy kb milyen hasonlót keressek :)

2011. febr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlóan öltözködöm, nagy ritkán megengedem magamnak a farmert. Én szeretem a szoknyát, de a múltkor az egyik kolléga megjegyezte, hogy milyen titkárnősen nézek ki csak azért, mert azonos színű nadrág és blézer volt rajtam.


Szerintem ez nem sok, de akkor miért néz le?


Várom a további válaszokat és köszönöm!

2011. febr. 3. 16:03
 6/11 anonim ***** válasza:

farmert én is szoktam ritkán, de akkor felülre extra csinosan kell felöltöznöm :) meg persze egy visszafogott farmerről van szó :)


nő vagy férfi tette ezt a megjegyzést amúgy?

2011. febr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is nézem minden részét annak a sorozatnak, és egyre inkább kibukok rajta, elveszik az ember stílusát, egyéniségét, valakit a különleges kalapjától fosztottak meg, volt egy csak aki szerette a macskás sálját és elvették tőle, én biztos nem adtam volna oda. A végén persze jobban néznek ki, mint amilyenek voltak, de csak szépek, és ízlésesek az egyéniségük már régen elveszett (mondjuk akinek nem volt, azzal tényleg jót tettek)

Egyedül a műsorvezetőknek egyedi a stílusuk.

Azért az USA- nem éppen a divatjáról híres (persze azért már fejlődnek). És annak pénznek egy kisebb részéből szebben felöltözök, mint ahogyan ők felöltöztetik az embereket. (arról nem beszélve, hogy mindenkinek ugyanazokat a fazonokat javasolják)

Ami meg a kérdezőt illeti, ha ügyes vagy elcsípheted a nagy téli leárazás végét, amikor már potom pénzért juthatsz blúzokhoz, kosztümökhöz, az Orsayba, de érdemes benézned a Newyorkerbe és a Reservedbe is, mert ott is találhatsz kifinomult darabokat.

2011. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A "titkárnős" megjegyzést egy idősebb férfi kollégám tette. Minden bizonnyal azért, mert meglepődött, hogy nem farmerban és pulóverekben vagyok, mint az elődöm. Ebben az irodában nem szokás kiöltözni. A szövetnadrág+blúz kombinációval már néha túl is öltözöm a kolléganőmön. (Legalábbis néha úgy érzem)

De én szeretek ízlésesen, változatosan felöltözni, s sajnálom, hogy a kosztümjeim otthon lógnak csak a szekrényben, mert nem merem felvenni munkába, mert akkor már túl is öltöztem.


Nekem is feltűnt a sorozatban, hogy majdnem mindenkinek ugyan azt ajánlják. De szerintem azzal, hogy elvesznek valakitől egy olyan ruhadarabot, amit lehet, hogy szeret, de nem áll jól neki, nem biztos, hogy elveszik a stílusát.

Aki akarja, az új önmagán is ki tudja fejteni a stílusát, egyéniségét (kiegészítőkkel, színekkel)


A NewYorkerrel és az Orsay-jel is az a bajom, hogy mivel a méretem 40,42-es között mozog, nem nagyon találok magara. Pedig a múltkor is láttam egy csodaszép koktélruhát, s pont szükségem is lett volna egy hasonló darabra egy esküvő miatt, de csak 34-38-as méretig volt.

2011. febr. 4. 11:23
 9/11 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen méretem van, de ezekben a boltokban mindig találok ruhát..pl new yorkerben valamiből elég s-m méret is mert hiába 40-42-es a méretem van olyan fazon aminek a szabása miatt hatalmas rajtam.


amúgy pont ez az.ha valaki egy nevetséges macskás sállal és plüssfigurás stb táskával akar kitűnni, mert neki ez a stílusa...hát az nevetséges, mintsem stílusos..

az meg hogy mindenkinek hasonló szabást ajánlanak..hát azért akik ott vannak nem épp modell alkatú lányok. így nem sok választás marad...

2011. febr. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sokat cikizi a két műsorvezető azokat is, akiknek sok az egyszínű felsőjük (nem igazán pólóra gondolok, hanem pl: jeans clubban is kapható rövid ujjú felső, pólószerűségre).


Én sem vagyok oda a mintás holmikért, mert nagyon tutira el kell találnod, hogy jó legyen. Tényleg unalmas, ha valaki egyszínű felsőt vesz egy blézer alá (mondjuk a blézer fekete, a felső pedig narancssárga vagy banánzöld, lila stb.)?

2011. febr. 4. 23:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!