Kezdőoldal » Szépség és divat » Öltözködés » Vinteden abban az esetben...

Vinteden abban az esetben vissza lehet küldeni a ruhát, ha nem lett jó?

Figyelt kérdés
Elég drága dologról van szó, szerintem hónapokig nálam állna, ha tovább is tudnám adni. Sajnos el van méretezve, nem lett jó, hiába az én méretem van beleírva.
tegnap 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, van egy ilyen opció a menüben.

Én használtam már.


Kérni fog bizonyítékot. Pl fotózz le valamit ami tényleg akkora és mellette ezt.

tegnap 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy változtattak-e a szabályokon, de eddig úgy volt, hogyha az eladó azt a méretet adja meg, ami bele van írva akkor nem lehet. Nekem pont emiatt áll egy rakat ruha a szekrényben mert vagy nagy lett vagy kicsi. És nem tudtam visszaküldeni. Babaruháknál is ez a helyzet. A méréssel egy fokkal biztosabbra lehet menni, de az se mind 100 %.
tegnap 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Centiben mért adatokat nem adott meg az eladó?


Mert ha igen és a valóságban is annyi, akkor hiába érvelsz azzal, hogy de hát el van méretezve a számozás rajta.

tegnap 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha az eladó pl. 40-es méretet írt ki Vintedre, és a valóságban is benne van a 40-es címke a ruhában, akkor nem, nem lehet visszaküldeni. Lehet az eladó jófejségből visszaveszi, de nem kötelessége, hiszen nem az eladó hibája, hogy rád az x márka 40-es mérete nem volt jó.


Ha viszont az eladó 40-es ruhaként rakta fel a Vintedre a ruhát, de a valóságban 38-as címke van benne, akkor igen, visszaküldheted, mert az eladó megtévesztett téged, szándékosan rossz méret volt kirakva, mint amekkora maga a ruha.

tegnap 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4, nekem volt már, hogy benne volt, hogy 12, ami angol méretben elvileg negyvenes európai méret...12 éves gyerek méret volt a cucc.

Ugyanez igaz a vintage méretekre, amik másak mint a modern méretezés.


Csak mert a szám az ami, még nem jelenti azt, hogy a józan paraszti észt hagyjuk el.


Ha van egy ruhadarab mérete nagyban eltér a megszokottól, azt jelezni kell. Pl "a cimke szerint 40es, de a valóságban 36os körül van"

Nyilván el akarod adni a cuccot, és nem akarod hogy a vevő (jogosan!!!) lepontozzon a fenébe.


Ez ugyanúgy miszkommunikáció mintha a ruha állapotáról, színéről, anyagáról, márkájáról hazudnál.

tegnap 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
tegnap 21:48
 7/8 anonim ***** válasza:
#5 Igen sajnos csak lepontozni lehet az ilyet. Maximum ő is lepontoz téged, mert az ilyeneknek még sokszor feljebb áll. A vinted tele van igazságtalansággal sokszor a vevő és az eladó felé is. Nem véletlen nincs már annyi adás-vétel mint az elején. Sokan buktunk vele.
tegnap 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7,


Ne butáskodj, lehet jelenteni is, az eladó adding nem kapja meg a pénzt, amíg te le nem okézod. Az a Vevővédelmi összeg, amit hozzáad, az erre van.



[link]


"A Vinted által küldött, a csomag sikeres kézbesítését vagy elvesztését jelző értesítés megérkezését követően a vásárlónak 2 napja van megerősíteni, hogy „Minden rendben” van, vagy a „Problémám van” lehetőséget választva panaszt benyújtani. További részletekért tekintsd át visszatérítési szabályzatunkat."



[link]



"Vásárlásaid védelme


Nyugodt szívvel vásárolhatsz annak tudatában, hogy vissza tudjuk téríteni az árát, ha a termék:


Nem érkezik meg

Sérülten érkezik

➡️Jelentősen eltér a leírtaktól⬅️"

tegnap 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!