Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mit csináljak a húgommal?

Mit csináljak a húgommal?

Figyelt kérdés

A húgom most 11 éves és eléggé nagy darab. Nem eszik valami egészségesen, ráadásul általában sokat. Sajnos alkatát tekintve is szélesebb, hízékony típus. Manapság nagyon sokat hisztizik az alakja miatt és a vége mindig az, hogy én vagyok utálva, a francba küldve. No nem mintha nekem olyan tökéletes alakom lenne, sőt! De alkatilag teljesen más vagyok, amolyan homokóra-féle.

Hogyan értessem meg vele, hogy...

1) Ő még kislány, akárhogy is nézzük. Az alakja még rengeteget fog változni és kizártnak tartom, hogy ne fogyna majd idővel.

2) Ha megszakad se lesz olyan alakja, mint nekem, mert szélesebb és magasabb lesz mint én. Ezzel persze semmi baj, egy barátnőm is hasonló alkatú és egyáltalán nem kövér. Sőt nagyon csinos lány (lapos has, hosszú combok, pedig kicsinek ő is kövérke volt.) Fogadja el magát, mert egy ilyen alakkal is lehet nagyon szép az ember.

3) Ha tényleg fogyni akar, ne hisztizzen, hanem vegyen vissza az édességből. Plusz 2 nap alatt nem fog hirtelen lefogyni, legyen türelmesebb.

Tipp, tanács? Valaki volt már hasonló helyzetben? Nem szeretném, ha a húgom kamasz korára anorexiás lenne!


2013. jún. 27. 13:53
 1/3 Bratilla ***** válasza:

Szia!

Szerintem póbálj meg beszélni inkább anyukátokkal, mondd neki, hogy ne hozzanak annyi édességet. Fokozatosan egyre kevesebbet, hogy ne legyen drasztikus a változás. Mert magától úgysem fog leállni a nassolással, ha egyszer van mit. (Tapasztalat :))

Esetleg kezdjen sportolni. Nincs olyan mozgásforma, ami érdekli? Ha végképp semmi, akkor is, néha vidd el sétálni, mondjuk nagyszülőkhöz (persze csak ha nem az ország másik végén laknak :D).

Meg szerintem gyorsan állítsd le, nehogy már téged "küldjön el a francba", amikor egyértelműen segíteni akarsz neki. Engem a nővérem anno nagyon megnevelt, még ma is ő az egyetlen ember, akitől félek, pedig szeretem. :D Meg legalább nem lettem annyira elkényeztetve, mint a barátnőm (a nővére mindig körbeugrálta, segített neki, de semmi hála, elég utálatosan viselkedik vele).

Szóval: szépen lassan, de azért határozottan változtassatok az életmódján! Sok sikert! :)

2013. jún. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors választ, igyekszem akkor beszélni a szüleinkkel. Sportol ő, szokott úszni és táncolni is, de sajnos ilyen táplálkozás mellett ez nem sokat ér. És a legnagyobb baj, hogy nem hisz nekem. Mondhatok bármit, pl a zöldtea zsírégető (ami igaz, jó nyilván nem elég, de akkor is hasznos), akkor azt én biztos csak kitaláltam, ez nem igaz, én hülye vagyok, nem tudok semmit és b*sszam meg. Elég idegesítő, ezek után kicsit elmegy az ember kedve a segítéstől.
2013. jún. 27. 14:16
 3/3 Bratilla ***** válasza:

Nincs mit, remélem, tudtam segíteni. :)

Azért mondom, ne te szenvedj vele, hátha anyukád könnyebben meggyőzi. Ha meg nem, akkor hagyd annyiban, és tényleg ne hagyd nekik, hogy így beszéljen veled!

Olvasni gondolom tud, küldhetsz neki erről szóló cikkeket, meg amiről úgy gondolod, érdekelheti, de ha nem, akkor tényleg hagyjad. Ha azt érzi, hogy nem ugrálják körbe, meg nem érekel annyira másot az ő problémája, akkor talán jobban próbálkozik majd, hisz érzi, magára van utalva.

Ha meg sportol, akkor az jó. A nasi helyett adhattok neki gyümölcsöt, zöldséget, én például sokkal egészségesebbnek, boldogabbnak érzem magam, mióta több almát, paradicsomot, répát, narancsot eszem. Ezek egy része (alma, narancs) zsírégető is.

2013. jún. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!