Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szép nők! Titeket is bántanak...

Szép nők! Titeket is bántanak az emberek féltékenységből és irigységből?

Figyelt kérdés
Féltékenység,irigység..az emberek emiatt bármire képesek,kiutálják a szép nőket a közösségégből..Veletek is előfordul?

2012. szept. 29. 18:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos ez nem a belső tulajdonságokon múlik... Persze, vannak "önjelölt sztárocskák" is, akiknek valóban a hozzáállásukkal van gond és emiatt nézik ki őket. De a kérdés nem erre irányul...


Én 16 éves korom körül kezdtem megszépülni, hál'Istennek a tinikor jót tett nekem :) Külsőségek szempontjából legalábbis. Előtte sosem voltam észrevehető, feltűnő... Mégis több barátom volt, mint most van. Egyre inkább kezdtek leszakadni, viszont több fiú érdeklődöm lett. Teljesen új társaságom lett, ahol kicsit megtapasztalhattam azt, milyen szép lánynak lenni. Jó volt, de sosem lettem az a beképzelt valaki, az addig ért sérelmek miatt. Nagyon visszahúzódó maradtam, szerény és nem hiszem, hogy ez el fog múlni. Mégis rengeteg irigy pillantást kapok, mint az egyik válaszoló írta, mintha méregetnének és a hibát keresnék rajtam... Elég zavaró, főleg, hogy egyébként sincs önbizalmam. 2 éve van egy barátom, ő az első, neki sikerült meggyőznie arról, hogy nem kell ezt felvenni. Mindenki, aki a másikat bántja vagy lenézi, saját magában akar valamit kompenzálni.

Hát ja, csak közben meg az én önértékelésem veszik el teljesen... Mindenesetre komolyan úgy gondolom, hogy a szépség gyakran hátrány.

Rengeteg beképzelt tini rohangál az utcán, akik ha egy szűkebb úton jönnek szembe, alaposan végigmérnek és a leglenézőbb pillantással levállalnak, mert ők csak azért sem mennek arrébb. Ilyenkor mindig megkapom a barátomtól, hogy nehogy már én álljak félre... Csak a sok apró dolog összeáll és így már sok. Inkább kihúzom magam a kellemetlen helyzetekből.


Plusz ott van a szokásos előítélet is, hogy szép is, csinosan is öltözik, biztos ribanc... Hát, na ja. Biztosan. Aztán meg nagy elképedések vannak, mikor 2 mondatomból kiderül, hogy intellgencia is szorult belém bőven...

Egyébként valóban érdekes, hogy ezt csak a nők/lányok csinálják... Jó lenne tényleg nem felvenni a rossz megjegyzéseket... Sőt, az is jó lenne, ha csak ilyen könnyű lenne :)

2012. szept. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
55%

9. vagyok.


11-nek teljesen igaza van. Én is úgy indultam, hogy eléggé csúnya voltam és csak olyan 19 éves korom környékén lehetett rám azt mondani, hogy kifejezetten szép vagyok. Azt hittem, könnyebb lesz az életem, mert nem néznek le amiatt, hogy csúnya vagyok, de így is nehéz a féltékenykedők miatt. De a pozitív visszajelzések nagyon jól esnek férfitől is és nőtől is egyaránt :)

2012. szept. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
54%
Számomra a szépség annyira relatív dolog. Mindannyian mások vagyunk, más egyéniségek, mégis mostanában nagyon nagyot kellett csalódnom egy barátomban. Egy éve vagyunk szobatársak egy egyetemi kollégiumban. Ő alacsony hosszú szőke hajú, és kissé dundi, de szerintem nem kövér. Én magas v.ok sovány és vörösesbarna rövid hajú. Tehát külsőre is már teljesen más karakterek vagyunk. Ő mindíg próbál nőcisen öltözni, hihetetlen rövid szoknyákat vesz fel, imádja sminkkelni magát ha kell ha nem, és sokat néz divattal kapcsolatos műsorokat. Én inkább az a laza farmeres pólós típus v.ok. Ehhez szoktam hozzá mert általános iskolától kezdve sportoltam, így eleve a kényelem számomra elsődlegessé vált.Tehát az érdeklődésünk is más. Egy ideje azonban feltűnt nekem, hogy egyre inkább kritizálja az embereket a külsejük miatt, főleg azokat a lányokat akik csoporttársai az egyetemen. Én is ismerem őket hiszen egy szakra járunk, ezek a lányok szerintem kedvesek, okosak, és csinosak, de a külsejükkel kevesebbet foglalkoznak mint a szobatársam, és ő mégis hülye ribancoknak nevezi ket csak mert vékonyabbak mint ő. Innentől jön a történetem. Nyáron sok mindenből kifolyólag még soványabb lettem mint eddig, és egyáltalán nem önszántamból. Mikor visszaköltöztünk a koliba már akkor láttam hogy méreget. Próbáltam poénnal ellőni a dolgokat hogy nah összevissza lógnak rajtam a ruhák, lassan olyan leszek mint samu a jég alatt. Ahelyettt h. vette volna a poént, csak forgatta a szemeit. Ez így ment heteken át, közben ő folyamatosan ócsárolta egyik barátnőmet, csakmert piercinget rakatott a szájába. Minden ócska libának elmiondta, meg hogy hogy néz ki, és hogy látszik a csajon hogy felszínes, és buta, és egy könyvet nem olvasott még el. Ezzel a barátnőmmel eddig egyszer találkozott, tehát semmi joga nem volt ítéletet mondani róla, pláne nem a külseje alapján. Szomorú voltam ezért, de aztán próbáltam nem tudomást venni az epés megjegyzéseit. Aztán egyik nap, miután visszamentem ebédelni a koliba, vidáman ujságoltam hogy most volt egy szemináriumom, és hogy egy nagyon aranyos srác tartotta, és végig engem nézett, és aztán szóba is elegyedtünk, és milyen szimpi, meg h. utána egyik barátommal is végre tudtam beszélni, és milyen jólesett, meg ma az úriemberek különösen kedvesek voltak.. viccesen megeresztettem hogy biztos mert végre nem fekete hanem fehér fölsőben voltam, ezek szerint feldobott a szín . Ehelyett megint forgatta a szemeit. Ez így ment megint egy hétig amikoris, este mint aki megzakkant, elkezdett pakolni, hogy ő elmegy másik szobába. Kérdeztem tőle mi baja, erre közölte h. megváltoztam és egy hülye felszines gebe p.csa v.ok, és egyébként is, mit játszom az agyam, és milyen buták a barátaim stb...Olyan mérges lettem!! Én abszolute nem foglalkoztam sosem a másik külsejével, nem kritizáltam senkit az öltözködése miatt, és spec. nem pilláskodtam annyit a tükörben sosem mint amennyit ő. Akkor ki is a felszínes? Erre elbőgte magát, merthogy nekem könnyű én mindíg menő voltam, őt meg állandóan kiközösítették még általánosban is. Hát ezt aztán végképp nem tudtam hova tenni. Egyrészt mi az hogy menő? Egyszerűen az ember csak teszi a dolgát, tanul dolgozik, vagy sportol, és nem a másikat fikázza jó esetben. Másrészt 24 évesen lehet nem az ált. sulis dolgokat kéne felemlegetnie, harmadrészt megbiztos szörnyű volt neki hogy anno bántották , meg kiközösítették, de ha akkor is így viselkedett... vagy ha nem is, akkor sem jogosítja fel semmi arra hogy ilyen legyen, pláne nem a barátnőjével aki együtt lakik vele, és meg amellett hogy alig megy le falat a torkomon az egyetemi stressz, meg ez-az miatt akkor még ő is itt szívja el az energiám, meg bántja a barátaimat, akiket nem is ismer. Végülis nagynehezen megbékélt... mondjuk h. normalizálódott a helyzet. De másik barátnőm szerint(akit butának tart) ezentúl egyáltalán ne bízzak meg benne, mert nem barát az ilyen. Hisz ő is alacsony és husi, mégsem volt soha féltékeny rám, mert érdekesmód az annyira"buta" barátnőm tudatában van annak, hogy a stílusunk, az érdeklődési kötünk és az izlésünk is más.. és ettől olyan jó, az egész, hogy különbözünk ugyan mégis megértjük egymást. Akkor a szobatársamnak ez miért nem jut el a tudatáig? Pedig ő baromi okosnak állítja be magát... És nem értem hogy ha 1 évig nem voltak velem ilyen problémái most miért vannak hirtelen? Hát ennyit ehhez, bocsi hogy ilyen hosszúra sikeredett a hozzászólásom, próbáltam érthető lenni.
2012. okt. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
57%

13-as, igazad van sok mindenben és szívesen olvastam el a történetet ilyen hosszan is :)


Annyit fűznék hozzá a szobatársadhoz, hogy ne vágj ilyet a fejéhez (de máséhoz se), hogy az ált. iskolás dolgait nem kéne már ebben a korban emlegetnie. Tudod valószínűleg ő normálisan viselkedett akkoriban, de voltak bizonyos körülmények, ami miatt nem tudott rendesen beilleszkedni, barátságokat kialakítani. És mivel alapjában elbukott ez a próbálkozás már kicsi korában, valószínűleg így járt középsuliban is. Nem azért tollászkodik annyit a tükörben, mert pitsáskodó akar lenni, hanem valószínűleg úgy érzi, hogy ha nem néz ki elég jól, akkor utálni fogják az emberek, megjegyzéseket tesznek rá stb. így legalább külsőre próbálja kihozni magából a legtöbbet. Gondolom tök frusztráló neki, hogy smink + dögös cuccok nélkül nyominak érzi magát, titeket meg azok nélkül is szépnek lát és emiatt állandóan emészti magát.

És persze azt sem meri elhinni, hogyha ti, csajok kedvesek vagytok vele, azt emberberáti szeretetből teszitek, mert alapból azt nem tudja elhinni, hogy őt valaki szeretheti, ezért ellenséges. Tehát annyira mély nyomot hagytak benne bizonyos emlékek, hogy már nem képes elhinni, hogy valaki tényleg kedvelheti és hozzád/hozzátok képest mindig alsóbbrendűnek fogja érezni magát. Hatalmas önértékelési problémái vannak.

Legyél kedves vele továbbra is, de tényleg vigyázz vele, ne legyél túl bizalmas, mert ő lesz az 1., aki hátbatámad, ahogy alkalma nyílik rá.

2012. okt. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
40%
14-es teljesen igazat adok neked. A történethez még annyi tartozik hozzá h. kb. 4 éve van neki párja, aki egyébk. szépnek találja őt, és kedves is vele, bár szegény srácot sokszor ledegradálja, és néha tök hülyeként kezeli, mint valami nyomit. Mondjuk ez az ő dolga, csak akkor nem értem ha a párja elfogadja és szépnek találja, akkor mi a francot foglalkozik más véleményével, vagy azzal hogy mit gondolnak róla vadidegenek. Végülis mind1, próbálok ezzel a részével nem foglalkozni, de nagyon meg kell mostanában gondolmon hogy mit mondok előtte mit sem, mindenen megsértődik, és mindent magára vesz, szóval néha kicsit sok.. :) de legalább ilyen típusú emberrel is van dolgom, és az életben majd könnyebben kezelem az efféle helyzeteket. Ugyanakkor abban is igazad van h. ő lesz az első aki egy adandó alkalommal hátba támad, ezért szomorú is vagyok, mert sokáig azt hittem tényleg barátok vagyunk. De akkor most itt kérdezem mindenkitől, a fő kérdésből kiindulva. Szerintetek valaha is elmúlnak neki az ilyesfajta gondjai? önértékelés, irigység, stb... Mert már ott tartottam ha valahova elmentünk, nem mertem felhúzni semmi rövidet, mert vékony és hosszú a lábam, és ezt sem veszi jó néven, holott dög meleg volt és majd megsültem a farmerban. A másik meg, hogy közölte h. az egyetem udvarára mikor belép mindenki őt nézi, és pusmognak róla... de ez tökre nincs így, hiába magyarázom neki. Amúgy jó szobatárs lenne, de utálja hogy én szeretem ha beszűrődik a holdfény, az ablakon azt mondja zavarja, ezért mindíg tök sötétben kell aludni, behúzott függönyök, plusz még tesz a szemére egy fekete kendőt is. Merthogy neki teljes sötétség kell. Ez kissé bizarr, számomra,azért remélem javul a helyzet, és legalább ez az örökös megfelelési kényszere elmúlik, és nem foglalkozik majd annyit azzal mit mondanak, vagy nem mondanak róla.
2012. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem azért sértődik meg és vesz mindent magára, mert kiterítette előtted a "lapjait" múltkor, mikor elmondta, hogy őt mindig kiközösítették. Szóval mivel neki ez már rögeszméjévé vált, hogy őt nem kedveli senki, nem tudja felfogni, hogy ti szívesen lógtok vele, mert már alapból kirekesztettnek érzi magát (ha szebbnek gondol titeket magánál, akkor főleg); nem tudja elfogadni, hogy a párjának tényleg tetszik, mert van egy csomó másik lány, akit szebbnek gondol magánál és akkor miért pont vele van az a srác?! (gondolom féltékenykedik is rendesen).

Egyébként ilyenkor tökmindegy mit veszel fel, a hosszú gatya is val.szeg. ugyan úgy bosszantotta, mintha miniben mentél volna, mert az ingerli fel, hogy jó az alakod. De nyugi, ha lefogyna vagy tegyük fel pontosan olyan alakja lenne egyik napról a másikra, mint neked (tudom, ez lehetetlen), legbelül akkor is az a kiközösített kiscsaj maradna, aki eddig volt és ugyan úgy kirekesztené magát a bizalmadból (és másokéból), ahogyan eddig.

Amíg nem tudja felfogni, hogy ő is teljes értékű ember, addig ilyen marad...

Szerintem segíts neki, ha tudsz és van hozzá türelmed, mert neki sem kellemes a szitu. Beszélj vele bizalmasan, próbáld meg megtudni, hogy miért történt annó a kiközösítés, hogy miért van ennyire leépülve az önbizalma stb. Ha elmondja, semiképp ne add tovább senkinek. Ha elmondja, akkor próbálj meg segíteni neki valahogyan, hogy ne érezze annyira nyomorultnak magát mellettetek.

2012. okt. 6. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Köszönöm szépen a választ. Asszem lesz dolgom vele bőven, de lehet ennek így kellett történni, hogy pont vele hozott össze az élet. Végülis egyetemen kellett tanulnom 5 félév pszichológiát, most legalább alkalmazhatom nála:) Remélem legalább egy kis pozitív önképet sikerül kialakítanom benne.
2012. okt. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Én csak azokra a lányokra vagyok féltékeny, akiknek annak ellenére van jó alakjuk, hogy két pofára zabálnak mindent összevissza. Sportolni nem sportolnak semmit, viszont dől beléjük az alkohol és az egészségtelen kaja nagy adagban.

Ezeket nevezem én rohadt k......nak, akiknek csak megszületni volt nehéz...

Másoknak (mint nekem is) oda kell figyelni a kajára és a megfelelő testmozgásra.

2013. aug. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Én is ezzel a problémával küszködök, de igazából én nem tartom magam olyan hű de szépnek,csak pár fiu mondta, viszont ugyan ezeket tapasztaltam világ életemben. Bekerültem egy közösségbe, az első perctől kezdve forgatta rám 1-2 lány a szemét és onnantól kezdve azon voltak, hogy lejárassanak, kifordítsák minden szavam és teljesen máshogy beállítva tovább adják másoknak, mintha egy szemét önelégült csaj lennék. Az én reakcióm, ha észreveszem a csajon(mert mindegyik az volt, aki keresztbe tett)hogy nem vagyok neki szimpatikus, akkor megpróbálom távol tartani magam tőle, mert nem akarom, hogy bármit is megtudjon rólam. Sajnos eddig mindegyik suliban akadtak rossz akaróim és még most a fősulin is, Eddig még nem volt pasim, barátaim sincsenek, mert a sulikban a kavarósok miatt nem igazán tudtam barátságot kötni senkivel, ezek ráadásul népszerűek és nagyszájúak voltak, én meg visszahúzódó vagyok és nehezen nyílok meg.Ugyanakkor nem egyszer elkövettem azt a hibát , hogy 1-2 személy valamiért nagyon szimpi volt, beszélgettem velük többször és tök jókat nevettünk, majd megbíztam bennük és egy félév után kiadtak, méghozzá véletlenül hallottam meg, hogy kibeszélnek. Nem tudok kivel eljárni szórakozni, meg az időm sem engedi annyira, ezért még nem tudtam megismerkedni, olyan fiuval sem, akivel összejöhettem volna. És szégyellem az egész életemet, hogy velem ilyenek történtek, mert tudom, hogy senki nem értené meg, hogy mi miért történt és épp, ezért kevés esélyt is látok arra, hogy valaha lesz barátom, ami most már eléggé kiakaszt. Most a 2. eset volt hogy kinéztem egy fiút a suliban akinek szintén bejöttem, de egyáltalán nem ismertük egymást, viszont a srác jóban volt az egyik rosszakarómmal és a további napokban, azt vettem észre, hogy a srác, aki eddig csak vigyorgott, most már flegmán lenéző pillantást vet rám, ha a közelében vagyok és kinyilvánítja, hogy magasról tojik rám, amit nem tudok mire vélni...:( Egyszerűen nem tudom, hogy lehet ezek ellen védekezni, az emberek olyan könnyen elhiszik másokról azt a sok rosszat amit hallanak és eszükbe sem jut, hogy esetleg meggyőződjenek az ellenkezőjéről.Általánosban csúnya voltam és nagyon érzékeny szóval ott sem voltak valami jó élményeim, elég sok fájdalom ért, pl amikor nagyon akartam puszta jószándékból segíteni valakinek, az meg durván elhajtott csak azért mert csúnya voltam, meg az a sok beszólás, hogy mennyire nem vesznek semmibe és csak útban vagyok...

És utálom, ezt a helyzetet, amikor köszönök egy ismerősnek, de az nem köszön vissza csak néz a többivel együtt és ilyen kibeszélés szaga van a dolognak, de fogalmam sincs, hogy miről lehet szó...ha meg rákérdeznék, akkor nevetségessé válnék, hogy foglalkozom velük...

2014. ápr. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!