Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Min tudnék spórolni a szépségá...

Min tudnék spórolni a szépségápolás terén, ezeken kívül? Jó lesz így?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, és addig szeretnék egy kicsit spórolni. Majd ráérek ott pénzt költeni jegyzetekre, meg szájfényekre. És idén sok pénz kellhet tanárra is. Ezért szeretném visszafogni magam. Ezt találtam ki:


- Nem megyek fodrászhoz, otthon vágatok a végéből, hogy ne töredezzen.

- Nem festem a hajam.

- Otthon nyomkodom a pattanásaimat. :D

- Otthon szedem a szemöldököm.

- Otthon szőrtelenítek. Pl.: borotvával

- Nem manikűröztetek-pedikűröztetek. Otthon a meglévő olcsó-kevésbé olcsó lakkjaimat használom el.

- Nem sminkelek 5 percenként. Előbb a meglévő sminkjeimet használom el. (Nem kell egy harmadik szemceruza, mikor már amúgy is van kettő. alapon)

- Nem költök 1000-1500Ft-okat tusfürdőre-samponra.

- Nem veszek azért bizsut, mert tetszik. De amúgy hordanám max. kétszer...vagy annyiszor se.

- Nem veszek új ruhákat. Ha nagyon kell valami ott a turi, hiper olcsó dolgokat is ki lehet fogni.

- Nem veszek új cipőket. Jók a meglévők is. Ha kell pl.: csizma akkor ott a cipős turi/kínai.


De csak őszinte véleményeket kérek! :)



2012. júl. 25. 12:42
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én fodrászhoz félévente járok karbantartásra, de szerintem 2-3 alkalomnál nem kell többször, így kibírod, hogy ne otthon rontsd el a hajad, hanem beleáldozz egy kis pénzt egy fodrászba, aki tudja a dolgát. Többször úgyse kell vágatnod (szerintem, de én nem festetem a hajam, így egészségesebb), ebbe a pénzösszegbe meg nem fogsz eladósodnod. Hajat festeni tényleg nem kell. Most utoljára próbáld meg az eredeti hajad színéhez a legközelebb álló festéket venni, így ha lenő, nem lesz olyan drasztikus.

Költs az évi 2-3-4-szeres kozmetikai tisztításra, mert az otthoni nem steril, így barna foltokat is hagyhatsz (ami maradandó!), míg a kozmetikusnál kevesebb az esélye.

A szemöldököddel szintén fordulj kozmetikába, én már rontottam el itthon, és utána magamat szidtam, hogy miért nem bíztam profira. Nekem a bajusz és a szemöldök együtt általában olyan 600-700Ft.

Inkább kevesebb körömlakkot kellett volna venned, de márkásat, mint sokat, és kínai minőségűt. Az tovább tart, a szavatossága is és az eredményen is látszik. Ha spórolsz tényleg nem kell menned manikűröztetni.

Samponból ne a legegyszerűbbet, de ne is a legdrágábbat vedd, vegyél inkább BIO-t vagy természet alapút. Tusfürdőnek jó lesz egy sima Baba is (amiről, azt hallottam, hogy állítólag ezek a legeredményesebbek).

Ha ennyire nem hordasz bizsut, akkor tényleg ne vegyél, mert semmi szükséged rá. Legyen pár alap darabod, de ha nem az a típus vagy, akkor ez a pénzkidobás.

Cipőbe ne bízd magad a turira/kínaira, mert ezek egy-szezonosak (vagy kevesebb), így megéri, ha egy jobb minőségű, lehetőleg bőr cipőt veszel.

Amiket te leírtál, az eléggé nagy drasztikus változás lehetett volna, a mostani életformádhoz képest (mivel gondolom, azért írod le pl. a fodrászt, mert szoktál oda járni), de vannak olyan dolgok amire KÖTELEZŐ beáldozni. Vagy később szívod meg, ennyi.

2012. szept. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!