Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Min tudnék spórolni a szépségá...

Min tudnék spórolni a szépségápolás terén, ezeken kívül? Jó lesz így?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek egyetemre, és addig szeretnék egy kicsit spórolni. Majd ráérek ott pénzt költeni jegyzetekre, meg szájfényekre. És idén sok pénz kellhet tanárra is. Ezért szeretném visszafogni magam. Ezt találtam ki:


- Nem megyek fodrászhoz, otthon vágatok a végéből, hogy ne töredezzen.

- Nem festem a hajam.

- Otthon nyomkodom a pattanásaimat. :D

- Otthon szedem a szemöldököm.

- Otthon szőrtelenítek. Pl.: borotvával

- Nem manikűröztetek-pedikűröztetek. Otthon a meglévő olcsó-kevésbé olcsó lakkjaimat használom el.

- Nem sminkelek 5 percenként. Előbb a meglévő sminkjeimet használom el. (Nem kell egy harmadik szemceruza, mikor már amúgy is van kettő. alapon)

- Nem költök 1000-1500Ft-okat tusfürdőre-samponra.

- Nem veszek azért bizsut, mert tetszik. De amúgy hordanám max. kétszer...vagy annyiszor se.

- Nem veszek új ruhákat. Ha nagyon kell valami ott a turi, hiper olcsó dolgokat is ki lehet fogni.

- Nem veszek új cipőket. Jók a meglévők is. Ha kell pl.: csizma akkor ott a cipős turi/kínai.


De csak őszinte véleményeket kérek! :)



2012. júl. 25. 12:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért szerintem túlzásokba sem érdemes esni.

Nem kell minden héten beszáríttatni a hajad, de azért szerintem a festést-vágást jobb profira bízni. Persze ha csak elöl-hátul egyhosszú hajad van, azt tényleg otthon is lehet kezelni. :D

A kozmetikus sem véletlenül tanul, ha elkezded otthon nyomkodni a fejed, inkább csak rontasz a dolgokon.

Tusfürdőből sem bölcs a legolcsóbbat venni. Sok egészségtelen anyag van bennük, a jobbak (pl a baleások) pedig olyan hígak, hogy ugyanott tartasz, mint egy átlagos árúval. :D

A többi jogos. A körmös, meg a felesleges költekezés tényleg nem szükséges. :)

2012. júl. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem elöl-hátul egyhosszú a hajam. De úgyis mindig lófarokban van a hajam. Nem festetem a hajam, de szeretném. (Csak ezért írtam a festést.)

Már áttértem Tesco-s tusfürdőre. Az 1literesre :D Eddig nincsen vele semmi gondom. Nem vagyok büdös, de nem is érződik rajtam órákig az illata.

A kozmetikussal eddig én is így voltam, jobb ha szakember nyomkod. De az az igazság, hogy az már 10 hónapra 30000Ft. És, ha tanárhoz/felkészítőre kell járnod, igen jól jön ez a kis pénz. Ezért gondoltam, hogy inkább otthon kezelésbe veszem én magam.

2012. júl. 25. 12:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Jó sok felesleges dolgot csináltál eddig is, de legalább leesett egy idő után.:) Annyit mondanék, hogy a turis cipőkkel vigyázz, szerintem inkább azt vedd meg boltban, mert ugye azok használtak(van amelyiknek a hibája, csak pár használat után látszik), valamelyiknek eléggé ki van már taposva a talpa is és nem egészséges, talpuk is kopott..stb persze ki lehet fogni jó darabokat is, de inkább a ruhákon spórolj ott, mint a cipőkön. Mellesleg gratulálok a felvételihez!
2012. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Jövőre megyek, nem most. De azért köszönöm! Meg van az első gratuláció :DD

Igen ezért írtam a kínait. Télen lehetett 1500Ft-ért is csizmát kapni a kínaiban. Igaz boka csizma volt, de új. Turiban meg csak lestem, 3000-ért olyat kínáltak amit ne részletezzek. De persze én megvettem 8000-ért a szépet, de ki is löktem tél végén...ennyit az ár-érték arányról. :D

2012. júl. 25. 12:58
 5/11 anonim ***** válasza:

Őőőő, nálam ez így az alap. :D

Ehhez még spórolás miatt és mert megtetszett, hozzáadtam azt, hogy saját magamnak csinálom a szappant, ez jó fürdésre és hajmosásra, hajbalzsam helyett pedig almaecetet használok.

2012. júl. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha ragyás vagy, bízd szakemberre, ez nem spórolás.

A fodrász vágja a hajadat félévente, hogy legyen formája, de igazad van, festetni nem kell.

A meglépő lakkokat, sminket használd csak el, akkor vegyél, ha elfogy. Ha nem használod, akkor lejár és dobhatod ki a kukába.

Cipőre költhetnél, én inkább rászánom a 20ezret ötévente, minthogy törje a lábamat vagy állandóan azon idegeskedjek, mikor jön le a sarka és minden évben újat kelljen venni.

A többi ok, viszont ha ruhát akarsz venni, akkor leárazáskor vásároljál, kabátot és cipőt is. Pl. most vannak a nyári leárazások, de két hónapig még biztos hordhatod a nyári ruhákat, szept.-ben is szokott meleg leni. Az új ruha meg jó lesz jövőre is.

Sampon-tusfürdő: ami bevált, azon ne változtassál, inkább hígítsd vízzel a sampont.

2012. júl. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. júl. 25. 13:39
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a szemöldökszedést és a hajvágást profira bíznám vagy válassz olyan fazonú hajat hogy ne kelljen fodrászhoz menni max évente egyszer :D
2012. júl. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, azért hasznos volt a hajas része a dolognak. De a szemöldökszedést megtudod csinálni otthon. Pl.: elmész a kozmetikushoz, megcsinálja az ívet szépen, neked utána már csak annyi a dolgod, hogy kitépkeded a növekvő, és nem odaillő szálakat. ;)

Meg manapság amúgy sem a csík szemöldök a divat, így ha valaki csak a nem odaillő szálakat szedi ki, és nem vékonyíttat az is nézhet ki csinin. ;)

2012. júl. 25. 19:42
 10/11 anonim ***** válasza:

Az arcodon tényleg ne spórolj, nem olyan nagy összeg havonta, hidd el a befektetett pénz megtérül ,főleg ha problémásabb bőröd van.

Én a helyedben sls-es tusfürdőket sem venné: bbaszappan. 100ft /db és sokáig elég. Nem, nem teszi tönkre a bőröd, a sok tusfürdő tesz tönkre, és még csak nem is tisztít rendesen. A körmös dolog tényleg felesleges.

Ha néhány dolgot netről veszel az olcsóbb. Én pl most vettem 2000 ft ért 2db loreal casting creme gloss hajfestéket és ingyenes a házhozszállítás aug 13-ig a szépségbolton. vgy a passion4fashionon vettem egy téli csini bundás scholl csizmát múlt hónapban 12.000ért (51ezer helyett,annyi a "baja" hogy tavalyi kollekció, de hát kit érdekel) és ebben a hónapban egy őszi kis bokacsizmát 10.000ért. Mondanom sem kell, hogy negyedénél is kevesebbért, mint üzletben és mivel bőrök nem egy két évig lesznek csizmák.

A mangoban is minden féláron van ilyenkor pl én nacikat szoktam venni, meg teszveszről triumph melltartókat 1800-2500ft ért. Van gy eladó akinek gyönyörű és minőségi áruja van, persze újak.

Ilyesmiken tudsz spórolni.

Samponból válassz pl baleát, vagy más sajátmárkása és balzsam helyett fektess be egy jó hajolajba (kallos elixir 1000ft, és nekem már két éve megvan, pedig minden hajmosás után azt használom) sokkal olcsóbban kijössz.:)

Bissuk és körmök eddig is feleslegesek volta, esetleg a meglévő megunt bizsukat eladhatnád, így legalább helyed is lenne, meg visszajönne az árának egy része.

Ha veszel egy epilátort az is jó befektetés de egy gyantázókészlet is.

2012. aug. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!