Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fiatalok körében miért...

A fiatalok körében miért olyan népszerű mostanában a Kalocsai minta?

Figyelt kérdés

Elég sok ideje néptáncolok.. tudom mit jelent Kalocsaiban lenni.

Igen gyönyörű, de nem egy farmernadrágon, hanem mondjuk egy pruszlikon, kötőn, ingvállon..

Szerintem bele sem gondolnak (tok) hogy igazából sokszor kényelmetlen egy 4-5alsó szoknyából és egy felső szoknyából álló ruha rengeteget magadon viselni, de táncolni és hallani ahogy tapsolnak és látni, hogy imádják amit csinálsz felemelő..


De engem annyira tud zavarni, hogy mondjuk a Converse cipő hímzik..teljesen tönkre teszik a mintát. :(

Nektek erről mi a véleményetek?

14/l



2012. jún. 11. 14:51
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Már a mai ruhákat se úgy készítik mint rég (olyanra)

[link]

hát elég gáz..

De megnézném hogy a hagyomány örzők közül ki viselné el fél napon keresztül. :/

Na mind1 akinek van kedve azt szeretettel várjuk szombaton a Bátyai falunapokra.. fellép a mi csoportunk is.

kb. 5körül kezdődnek az előadások.

2012. jún. 20. 00:05
 22/28 DDD97 ***** válasza:

Miért lenne baj, hogy nem úgy készítik? A világ fejlődik. Miért te örülnél neki, ha kendert kéne áztatnod, utána héhelni stb.. majd fonóba járni, megszőni hímezni stb..?? :)

Hány éve néptáncolsz kérdező?

Én 11 évet néptáncoltam.:)

2012. jún. 20. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Ha hagyományt őzünk tegyük rendesen nem?!
2012. jún. 20. 11:33
 24/28 anonim ***** válasza:
Utolsó: ott a pont!!!!
2012. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Mármint DDD97-nél.
2012. jún. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 DDD97 ***** válasza:
De az a baj, hogy lehetőségeink miatt nem tudjuk úgy őrizni, ahogy létre jött egykor..:))
2012. jún. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Mila Anhel válasza:
Nem az a baj ,hogy trendivé vált a hagyományunk...abszolút jó kezdeményezés az ,hogy terjed a fiatalok körében is ez a népi motívumunk.Ami viszont szégyen...hogy a Converse kezdeményezte ezt stílus őrületet.Vagyis külföldiek által vált idehaza ( menő-vé)!!!...Na ez a szégyen gyerekek! Hát miért nem vagyunk büszkék és miért nem óvjuk a hagyományainkat? Egész Európában és az USA-ban többet tudnak rólunk a történelmünkről mint mi magunk. Meghunyászkodunk ,kicsik vagyunk a nagy és gazdag országokhoz képest,nekünk szégyellni kell magunk és pesszimistán morogni milyen hánya-vetett a mi sorsunk...Ugye?? Na ez az amit el akarnak velünk hitetni,de nem igaz! Nézettek csak utána a magyarok valós eredetének,és hogy mennyi kincseket rejt ez a föld!Gyógyforrásaink vannak..hol van a világba ennyi gyógyvíz egy helyen ..megmondom sehol.Aranyért ide járnak az amerikaiak bányászni .és megannyi termőföld amely képes lenne ellátni minket mert benne minden megterem...Ezért is akarják elvenni tőlünk ezért is butítanak minket.De ezek után járjanak azok akiket érdekel..A lényeg az légy büszke hogy magyar vagy,ez a te otthonod,és segíts neki hogy az is maradjon!
2013. febr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Nekem nem tetszenek a kalocsai mintás dolgok.Már a biciklik is olyanok és horribilis áruk van.
2014. febr. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!