Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fiatalok körében miért...

A fiatalok körében miért olyan népszerű mostanában a Kalocsai minta?

Figyelt kérdés

Elég sok ideje néptáncolok.. tudom mit jelent Kalocsaiban lenni.

Igen gyönyörű, de nem egy farmernadrágon, hanem mondjuk egy pruszlikon, kötőn, ingvállon..

Szerintem bele sem gondolnak (tok) hogy igazából sokszor kényelmetlen egy 4-5alsó szoknyából és egy felső szoknyából álló ruha rengeteget magadon viselni, de táncolni és hallani ahogy tapsolnak és látni, hogy imádják amit csinálsz felemelő..


De engem annyira tud zavarni, hogy mondjuk a Converse cipő hímzik..teljesen tönkre teszik a mintát. :(

Nektek erről mi a véleményetek?

14/l



2012. jún. 11. 14:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk annyira már nem vagyok fiatal (33 éves) de én pl kifejezetten örülök, hogy a divatba kezd beszivárogni a magyar népviselet. Ez nem a hagyományok sárba tiprása, hanem inkább a, hogy büszkék vagyunk arra,hogy ilyen szép népi motívumaink vannak.

Gondolj csak a norvég mintás pulcsira, az is nép motívum és teljesen beszivárgott a mindennapokba.

Inkább ez mint a strasszos koponya (bár alapjáraton még azzal sincs nagy bajom)

2012. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Jó legyünk büszkék minden.. de egy torna cipőre hímezni?! Sértés a minta számára..
2012. jún. 11. 15:02
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok fiatal :) Egyik szemem sír, a másik nevet. Én nagyon szeretem ezeket a mintákat (nem csak a kalocsait), s gyerekként már 80-as években kihímeztem a táskámat, rövidnadrágomat, pulcsimat, mert kötődöm hozzájuk a nagymamám révén és számomra ez tök természetes volt. Ma képzőművészként festményeken, más médián is sokszor felhasználtam őket, ha csak firkálok is biztos ez áll a kezemre.

Szóval egyrészt örülök, hogy büszke más is, ill. hogy így átmentődik a modern korba, de félek, hogy trenddé válva a tömegtermeléstől elértéktelenedik, tucat-dekorációvá satnyulnak a sok-sok jelentést hordozó s nekem igen kedves virágok. Ez ellen persze nem lehet mit tenni, s talán ez még egy jobb sors egy népművészetnek, mint hogy csak kevesen ismerik és ködbe vész...

2012. jún. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
66%

Az, hogy páran unottan megtapsolnak, nem jelenti azt, hogy imádják amit csinálsz...

Egyébként meg egyetértek, a kalocsai minta nem egy olyan dolog, amit be kéne hozni a divatba... Egyrészt azért, mert bár nagyon szép, de mégiscsak régies, a modern divatba hogy akarják beépíteni? Másrészt elveszítené az értékét az egész minta, egy lenne a sok egyéb dolog között.

2012. jún. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim válasza:
fürdőruhán,hálóingen is van már.anyukámnak fehérnemű üzlete van és tele van ezekkel a boltja..állítólag ez a 'divat' ...:DDDDDDDDD
2012. jún. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

ma 15:28: hát kb. ez az.. :|


ma 16:19: páran= kb. 150 ember, unottan= felállva?? mert akkor úgy van ahogy leírtad. ;)


ma 15:33: gratulálok. ;)


ma 18:35: én is sok helyen láttam..

2012. jún. 11. 19:24
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

14 éves lány vagyok..kb. 6 évig jártam táncolni,nem nagyon szerettem járni,de kibírtam.Utáltam felvenni a tánc ruhákat,mert szerintem olyan csúnya hímzések voltak rajtuk.Most,hogy divatba jött a Kalocsai hímzés mindenki ezt akarja hordani,mert olyan menő..szerintem még mindig ocsmány.Bár én is a mostani divat szerint öltözködök mindig,de ezt a stílust nem fogom követni,az biztos.:)


Ahogy olvastam,amit írtál,egyből eszembe jutottak a régi néptáncos társaim,akik teljesen 'néptánc b.u.z.i.k' voltak.Mindig istenítették a ruhákat,a fellépéseket meg a versenyeket.

Bocs,ezt muszáj volt leírnom a véleményem róla.:)

2012. jún. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
tegnap 20:01: persze mindenkinek van véleménye nem is baj.. de tönkre teszik vele ezt a hagyományt..
2012. jún. 12. 15:24
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen teszik tönkre a hagyományt. Minden beleértve a népművészetet is fejlődik változik, ami nekünk most szokatlan az pár év múlva megszokott lesz. Szerintem külön jó, hogy a divattervezők próbálják bevinni a köztudatba a nép motívumokat. Szeretnék hungarikummá tenni, nem baj, ha a külföldieknek rólunk nem csak a kolbász és a gulyásleves jut eszébe.

És ahogy nézem nem csak nekünk magyaroknak tetszik ez a minta, hanem másnak is (lsd a díjnyertes F1 ruha is ilyen mintával volt díszítve és azt hiszem a Real madrid kapusa is játszott ilyen mintás kesztyűben)

Nem szabad görcsösen ragaszkodni a régihez, el kell fogadni a fejlődést, mert ami nem tud fejlődni az idővel eltűnik.

2012. jún. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
hát..
2012. jún. 13. 15:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!