Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » A fiatalok körében miért...

A fiatalok körében miért olyan népszerű mostanában a Kalocsai minta?

Figyelt kérdés

Elég sok ideje néptáncolok.. tudom mit jelent Kalocsaiban lenni.

Igen gyönyörű, de nem egy farmernadrágon, hanem mondjuk egy pruszlikon, kötőn, ingvállon..

Szerintem bele sem gondolnak (tok) hogy igazából sokszor kényelmetlen egy 4-5alsó szoknyából és egy felső szoknyából álló ruha rengeteget magadon viselni, de táncolni és hallani ahogy tapsolnak és látni, hogy imádják amit csinálsz felemelő..


De engem annyira tud zavarni, hogy mondjuk a Converse cipő hímzik..teljesen tönkre teszik a mintát. :(

Nektek erről mi a véleményetek?

14/l



2012. jún. 11. 14:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon egyetértek veled. Igaz, én már 40 elmúltam, de ez a mostani bohóckodás a népviselet megcsúfolása. Ha 10 évvel ezelőtt valaki ezt csinálja, körberöhögik. Szégyen szerintem, és én hányingert kapok tőle. :(
2012. jún. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 DDD97 ***** válasza:
100%
Ugyanmár... nekünk magyaroknak, nincs semmink, csak a kultúránk, és hagyományaink..:) és örüljünk neki, hogy ennyi éven át fenntmaradt! ma már nagyon kevesen őrzik hagyományainkat, de azthiszem minden magyar tiszteli. Szerintem nagyon jó ötlet, és baromi jól néz ki egy kalocsai mintás converse... mert ez úgymond a hagyomány őrzése, mai szinten. Nem fogok népviseletbe öltözni, és abban járkálni a városban. De igenis szeretnék egy kalocsai mintás converset. Mert büszke vagyok a magyarságomra.:)
2012. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
100 éve meg azt közösítették volna ki aki nő létére nadrágot húz...szóval ez a 10 éve körberöhögték volna dolog kicsit túl maradi nekem (pedig én sem vagyok tini). Ez nem a népviselet sárba tiprása, hanem ahogy az utolsó is írta, büszkén viselése. rengeteg népcsoport büszke származására és a népi motívumokat egyesíti a divattal majd büszkén viseli...mi miért ne tudnánk megtenni ugyan ezt?
2012. jún. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
0%
A nagy hagyomány őrzők miért csak most őrzik a hagyományt, hogy converse divat lett? Eddig mi tartotta őket vissza a népi motívumok viselésétől? Haggyukmár.. sima divathóbort, köze nincs a hagyományokhoz.
2012. jún. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Ezaz.. eddig mért nem viselték a nagy hagyományörzők?
2012. jún. 19. 13:19
 16/28 DDD97 ***** válasza:
Azért nem viseltük eddig, mert az én stílusomban nem voltak oylan ruhák amik tartalmazták ezeket a hagyományos motívumokat.:)
2012. jún. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert ha örülök, hogy van olyan népi motívum ami esetleg világhírű lesz akkor nagy hagyományőrző vagyok? Mert akkor oké az vagyok.

Attól, hogy nem mászkálok eredeti Kalocsai stb népviseletben, nem néptáncolok attól még büszke lehetek arra, hogy van nem? Divat, igen igazatok van. És???? Miért baj, ha divatba jön valami? Miért kell szégyellni, fújni rá?

Miért kell azt gondolni, hogy sárba tiporjuk ezzel a hagyományokat?

Ezzel kedves kérdező a néptáncod és a hagyományőrzésed semmivel sem lesz kevesebb. Neked nem tetszik nem veszed meg. Kész ennyi, akinek tetszik megveszi és ha már 1 külföldi rákeres a neten miután meglátta a mintát a magyar népviseletre és rácsodálkozik, hogy mennyire gyönyörű akkor már megérte.

2012. jún. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 DDD97 ***** válasza:
Teljesen egyetértek utolsó! Kedves kérdező, eléggé maradi vagy.
2012. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Nem maradi vagyok csak nem szeretem ha elrontják ami szép..
2012. jún. 19. 17:51
 20/28 DDD97 ***** válasza:
Hjaaaj. Nem elrontják, hanem továbbviszik a hagyományt... Egyszer, pár tíz éven belül már nem lesz olyan aki néptáncol ezzel együtt eltűnik az összes motívum... miért baj, ha modernizáljuk? Attól még ugyanúgy megmarad a régi és az eredeti.:)
2012. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!