Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen piercingetek van?...

Milyen piercingetek van? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kinek, milyen pc-je van és mennyire, kinek ajánlaná?

(Nekem is van egypár)



2020. aug. 28. 15:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Két helix, conch, egy sima orrpiercing, egy septum, két mellbimbó és egy intim. Az utóbbiak meglepően gyorsan gyógyultak. A mell azért macerás, mert abba tizenév után is beleakadok néha, és az elég fájdalmas.

Volt több a fülemben, ajkamban is, nyelvemben és a köldökömben. Nekem a köldök volt a legrosszabb élmény, kétszer is szúrták, és nem gyógyult meg. Az ajakpiercingek meg egy idő után bántották a fogaimat.

2020. aug. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

6 helix, 1 conch, 4 lobe, mellé két tágított fül (16 milisek), orr mindkét oldalán egy, mellé egy septum, két mell és három intim, legalábbis ezek vannak meg.

Amit nem hordok, vagy már nincs meg: két szemöldök, ajak, két nyelv, tragus, indu, nyelvfék, fw helix, és még két intim.

Nem a vita kedvéért, de a mellkas piercingnek is több fajtája van, az egyik a sternum, ami NEM microdermal, csak szimplán felszíni, mint a köldök, szemöldök, antiszemöldök, vertical sf tragus, és a többi.

A sternum a mellközépvonal függőleges piercingje, vagy szegypiercing, de lehet hívni dekoltázspiercingnek is.

Mellkaspiercing még a collarbone (kulcscsont piercing) is, aminek még van szintén több fajtája, mert nem mindegy, hogy függőleges, vagy vízszintes, a csont alatt futó, vagy csak felette. Microdermalt is lehet collarbone-nak hívni, de akkor az collarbone dermal lesz.

Ajakpiercing nagyon tetszik, viszont sajnos akármennyire is óvod a fogad és használsz pici, bioplaszt talpas ékszert, akkor is idő után a fogínyt lenyomja a fogról. Én is ezért váltam meg tőle, pedig imádtam. Szóval inkább 1-5 év időtartamra jó, amolyan kiélni magad piercing típus.

Nyelv az egyik legjobb, ott is vigyázni kell, hogy mit raksz bele, mert egy fém golyós és fém száras ékszer, főleg, ha sokat játszol vele, akkor hamar lekoptatja a fogaidról a zománcot és járkálhatsz fogdokihoz, de ha vigyázol és műanyag golyózol és akár bioplaszt szárazol, akkor nem lesz baj.

Orrpiercing a legtriviálisabb, könnyen gyógyul, könnyű cserélgetni, lehet vele szolid, vagy nagyon extrém is, attól függően, hogy milyen ékszert raksz bele. Hátrány azoknál van, akik allergiásak, mert nekik inkább télen jó szúratni, hogy az allergiaszezonra már rendben legyen.

Septum szintén jó, lehet elegáns és extrém is és rendkívül könnyű elrejteni anélkül, hogy ki kelljen szedni (persze, ha jó helyre van szúrva). Hátránya, hogy nagyon sok piercer nem tud jól septumot szúrni és valamilyen irányba ferde lesz.

Cheek piercing nem mindenkinek áll jól, de nagyon jól mutat szerintem. Előny hátrány, mint az ajaknál.

Fülékszerek esetében a porcos rész hátránya a nagyon hoszzú gyógyulási idő és sokat kell vele bajlódni, viszont nagyon jól variálhatóak és a szolidtól a nagyon bevállalósig bárkinek jól állhat.

Fültágító esetében nagyon meg kell gondolni, mivel bizonyos méret felett már nem megy össze, hanem össze kell varratni. Érdemes hetente tisztítani, vagy naponta alváshoz kiszedni (a már gyógyult állapotban a kívánt méret elérése után 1 hónappal), hogy ne legyen büdi, mivel az izzadság és a por alámászik és bepálik.

Mellékszereknél a hátrány, hogy érzékeny, és főleg a nőknél beleakad mindenbe (melltartó, fürdőruha), a gyógyulás nem annyira vészes, mint a porcos ékszereknél, de észnél kell lenni, és vigyázni vele. A legjobb a gyógyulás után, ha az illető nem akarja tágítani, hanem csak a kezdeti méret marad, átcserélni golyózáras karikára.

Köldök (bármilyen irányból) esetében a hátrány a lassú gyógyulás, előny, hogy nagyon nagy az ékszerválaszték.

Intimek esetében is vannak előnyök és hátrányok, de nem mennék bele, illetve direkt kihagytam extrémebb ékszereket, mivel inkább olyannak ajánlanék olyat, aki már nagyon otthon mozog benne.

Microdermalom is volt, de sajnos nem maradt túl tartós, ami várható volt, mivel az esetek 90%-ban max 1-2 évet bír ki, keveseknek marad meg végleg/tartósan.

2020. aug. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!