Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen piercingetek van?...

Milyen piercingetek van? Ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kinek, milyen pc-je van és mennyire, kinek ajánlaná?

(Nekem is van egypár)



2020. aug. 28. 15:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Snakebites, angelbites
2020. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Két helix. Elég gyakori, különösebb megbotránkozást nem kelt, mégis tud mutatós lenni akár karikával, akár patkóval, akár talpas ékszerrel. Macerásan gyógyul ugyan, könnyen beleakad az ember haja, meg sajnos nagyon el lehet feküdni:/

Egy rook. Az egyik kedvencem, talán egy kicsit "extrémebb" kategória. Annak ellenére, hogy duplaporcos piercing szerintem abszolút nem fájdalmas sem a szúrás, sem a gyógyulás.

Egy orbital. Nem mindenkinek marad meg, de szerintem nagyon jól mutat a helix mellett, viszont hasonlóan macerás a gyógyulása, leginkább azért, mert mikor már azt hiszed semmi baja és ráfordulsz az éjszaka, aztán olyankor akár napokig lüktet/érzékeny megint.

Egy tragus. Szerintem aranyos, nőies, sőt még azt is mondanám rá, hogy önmagában szolid tud lenni egy talpas/köves ékszerrel.

Egy forward helix. Áldás tud henni, amíg gyógyul. Persze személyfüggő, de az enyémmel egyáltalán nem volt semmi baj, nem akadt be semmibe, nem is igazán dagadt fel a szúrás után. Kevés a hely mögötte, szóval picit macerásabb tisztítani, de simán megéri.

Van egy "kulcscsont piercingem", ami nem kulcscsont piercing, de az őszintét megvallva, fogalmam sincs annak mi a neve (teszem azt, a piercerem sem tudta. Erről van szó amúgy: [link] ) Nem fájt, hetek alatt meggyógyult. Hátránya, hogy néhány év után kiesik, tekintettel a tényre, hogy "elhámlik" a bőr, ami mögé be lett szúrva. Szerintem dekoratív, nyilván nem mindenkinek tetszik, ergo megosztó tud lenni. És igen, ki lehet szakítani, ha az ember nagyon nem figyel oda, de ahhoz tényleg el kell valamit baltázni, hogy a baj megtörténjen.

Végül pedig mindkét mellbimbómban van piercing. Nekem különösebben nem fájt a szúrás. Az azt követő 24 óra kellemetlen volt, azóta viszont minden rendben vele. Tévhit vele kapcsolatban, hogy büdös, mert nem az, viszont ugyanolyan alapos kezelést igényel, mint az összes többi piercing. Tehát hiába fürdesz benne minden nap, időközönként alaposan meg kell tisztítani (nálam ez naponta megtörténik, mert nem egy nagy kunszt, alig vesz el az ember idejéből 3 percet). Valamint én személy szerint nem tapasztaltam azt, hogy nőtt volna az érzékenysége a mellbimbóimnak, viszont bele lehet kapni ruhával, esetleg törölközővel és az nem szokott valami kellemes lenni.

Minden, amit leírtam viszont teljesen szubjektív tapasztalatok alapján gyűlt nálam össze, lesz aki másképp vélekedik majd, de nyilván nem vagyunk egyformák.:)

Az pedig, hogy kinek ajánlanám: hát, akinek tetszik. Persze vannak olyan területek a munkapiacon, ahol nem elfogadott vagy nem praktikus a piercing, de például én kognitív pszichológia területén kutatok és ott teljesen rendben vannak a munkatársak, felettesek a megjelenésemmel.

2020. aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem is van két hélixem, nekem semmi bajom nem volt vele, kb 2 honap alatt gyogyult, egyszer sem gyulladt be stb pedig nem mindig figyeltem a kezelésre.
2020. aug. 28. 19:44
 4/12 LilPumpfan01 válasza:
Nekem van egy hélixem, aminek a belövésétől rettenetesen féltem de nem fájt egyáltalán és később sem volt érzékeny szóval nem bántam meg, jól mutat :D
2020. aug. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
37%
Industrial. Csak olyannak ajánlanám, aki kicsit vagányabb. Mert szerintem ez a fajta pc nem igazán illik egy csendeske, visszahúzódó lánykához.
2020. aug. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2-es válaszadó!


Az a kulcscsont piercing egy bone vagyis mikrodermál piercing. Hogy te nem tudod az rendben van, de, hogy a piercer, aki a szúrta se tudja, az már kicsit gáz!

2020. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Insutriált én is imádom, gondolkoztam is rajta, csináltassak-e:-)
2020. aug. 28. 20:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Én nem gondolkodtam rajta, mert imádom. Azonnal beleszerettem ebbe a piercingbe, amint megláttam. ;)
2020. aug. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hatos, nem azt nem tudta, hogy microdermal, huszonkét év tapasztalattal bőven meg tudja különbözteti a típusokat, de a specifikus nevét nem tudta egyikünk sem, de amúgy te sem mondtad meg. Microdermal a sternum piercing is, mégis rendelkezik külön névvel.
2020. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egy pietcernek, ezt is tudnia kéne! Akár tetszik neked, akár nem, hiába véded!
2020. aug. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!