Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » PUNKOK! Nektek mi a véleményet...

PUNKOK! Nektek mi a véleményetek arról hogy a Green Dayt punknak hívják, és Avril a punk királynő?

Figyelt kérdés
Szerintem közük nincs hozzá,bár én nem vok punk.
2010. júl. 25. 14:30
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
36%

Dejóó én is punk vagyok mert undorodom ettől a rendszertől, turkálóban vásásolok, underground zenei műfajt hallgatok....és nem pénzelenek a szüleim.

Csak az a gáz, hogy nem hallgatok punk zenét. :D

2010. júl. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 A kérdező kommentje:
Húha jó kis vita alakult ki!Amúgy szerintem nem attól punk a punk hogy úgy öltözik és lázad minden ellen ami ellen lehet,hanem hogy átérzi az egész lényegét,ezzel a gondolkodás móddal és életstílussal tud azonosulni,ezt a zenét kedveli igazán!Pl,attól ha valaki felvesz egy Sex Pistols pólót,szakadt necc harisnyát,bakancsot,és skót-kockás szoknyát,meg pár szegecses cuccot,nem lesz belőle punk,ha nem érzi át az egész lényegét.Szerintem.
2010. júl. 26. 06:43
 23/50 anonim ***** válasza:
24%

"Amúgy szerintem nem attól punk a punk hogy úgy öltözik és lázad minden ellen ami ellen lehet"


ugyan abban igazad van, hogy nem ettől lesz valaki punk, de a punk életmód legfontosabb szerepét a lázadás tölti be, amelyet segít az öltözködés. Tehát a szűken értelmezzük ezek a dolgok a punkban fotnosak, persze nem egyedüli pontok amiknek létezniük kell.

ellenben itt már felesleges arról beszélni mi a punk valójában, mert a punk mostmár divat. a korosztályból is láthatjátok: régen a punk 20-nál kezdődött. Most ott fejeződik be... ÉS hiába látja a gyerkőc hogy sz*r a rendszer, fogalma sincs arról mi folyik "odakinn" . Amelynewk esetleg mégis annyira kegyetlen az élete hogy fogalma legyen róla, az nem azzal foglalkozik hogy punk legyen...

2010. júl. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 A kérdező kommentje:
Hát szerintem pl az én unokatestvéremnek,és a családjának nagyon mostohák a körülményei.Nem ez tölti ki a minden napjait de ő szeret ehhez tartozni.Nyári szünetben vagy dolgozik,vagy gitározik (én adtam neki a régi gitárom,nem ő vette),dalokat ír.Az ő bátyja is punk,pedig már 25.Hát nem tudom vannak-e még igazi punkok,de én az unokatesóimat annak tartom.Bár a nagyobbikat nem igazán ismerem de mikor beszéltünk vagy találkoztunk valahol azért lejött nekem hogy hova tartozik.
2010. júl. 26. 08:38
 25/50 anonim ***** válasza:
87%

20 vagyok, én is olyan 14-15 éves korom óta hallgatok punkzenét (Ramones, Vice Squad, Subhumans, Hátsó Szándék, pár példa lásd nem a levegőbe beszélek és valamennyire ismerem), koncertre járok. Hogy mi a punk, na erről a legjobban a punkokkal tudsz vitázni. Na de kik is a punkok? Legtöbb ember szerint elengedhetetlen taraj, szakadt ruhák, anarhijja, pistols, és további sablon dolgok. Szerintem Joe Strummer is punk volt, és ez leginkább a szövegeiben, életvitelében volt megfigyelhető. Amíg benne voltam a punk szférában, azok a nagy "punkok" engem is ugyanúgy megszóltak, mert nem volt tarajom és bakancsom, nem tarháltam, ergó odalett a hitelességem. Én azt utálom ha valakinek csak erről szól. Szerintem a punk lázad a begyöpösödött unalmas élet ellen, az elvárások ellen, a sablon ellen, a butaság ellen. Gondolkodik a világról, dalokban fejezi ki.Ez az egyik oldal. A másik hányik, fosik, részegedik, csicsázza a kis taraját és fikázza azt, aki nem "igazi punk". Amúgy szerintem a punk halott. :)


Amúgy a Green Day hát, kalipunk, ők már letettek valamit az asztalra, de nagyon mainstream. Nincsenek elgondolkodtató, politizáló szövegeik, ezért nem is hívhatnám punknak, ideológiailag. Bár zenei alapjai mindenképpen hajaznak rá, a Ramones is őspunk és még is csak pár egyszerű akkord, politika nélkül.


Jaj, Avrilt hagyjuk már.... xd Sose játszott punkot.

2010. júl. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
15%

"Amúgy szerintem a punk halott. :)"


ezt próbáltam kifejezni én is, csak úgyvéltem az ilyen erős kifejezés hatalmas anyázásokat robbantana ki a magukat nagyonpunk-nak gondoló emberekből.

2010. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
0%

asszem nekem a válaszok olvasgatásával esett le, hogy a punk meghalt.. asszem dobok egy hátast a szabadsághídról...

azért ez elég szomorú nem??

ez nagyon fájt...

2010. nov. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim válasza:
97%

Ti meg elmehettek melegebb éghajlatra, nagy Punkok. Pózer a Green Day? Én szeretem a Ramonest, Clasht, stb. Te hallottál Green Day számot a DOOKIE-ról? Mellesleg nagy punkok, tudjátok mi az a Gilman 927? A Green Day nem összetévesztendő az ő népszerűségüket meglovagoló Poppunkokkal.

Az meg, hogy más műfajban is alkotnak... Nevetségesek vagytok, de komolyan.. Akkor most a Clash is szar, mert játszott Reaggeat meg new wave-et??

Lázadtok? Szép és jó, a Green Day is ezt tette tizen-huszonéves korában, de elég nevetséges egy 40 éves punktarajos zúzógép..

Komolyan mondom, papagájok vagytok, és ennyi. A neten azt írják, hogy a Green Day műmájer, akkor kezdjetek rá ti is.. Gratulálok!;)


Mellesleg ha meghallgatnád mondjuk a 21 Gunst, vagy a Peacemakert, akkor tudnád, hogy az új lemezük is kemény kritika a kormány/világ felé..


Csak mert az ugrabugráló tarajosokat nem veszik komolyan, az embereket csak az olyan zene változtathatja meg, amely tömegekhez eljut, és hangzatos.. Ebbe nem gondoltatok bele, pánkpajtik..


Az összes exploited, stb szintű banda nem fog soha akkora hatást tenni az emberekre mint egy U2 vagy Green Day szám.


TI VAGYTOK A MŰMÁJEREK, NEM A GREEN DAY!

2010. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim válasza:
15%

A green day punkként indult el, de az american idiot albumukkal átléptek a pop-rock stílusba.

Avrilnek meg azért ilyen a stílusa, mert ezt erőltették rá, ebből jött a pénz.

2010. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim válasza:
81%

A Green Day jó... ennyi a lényeg... :) nem vok se punkos se rockos... se semmi ilyen akármi... de legalább az ő zenéjük jó...


Avrilről annyit h nem egy nagy szám... sőőőt...

2011. jan. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!