Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért van ennyi irigy ember?

Miért van ennyi irigy ember?

Figyelt kérdés
Még mielött jönnének a támadó válaszok, én is tudnék mit változtatni magamon!De annak nem látom értelmét,hogy másokat leszóljak a kinézetük miatt!Ha valaki csinos vagy szép, esetleg pláza cica...Kérdem én,kit érdekel ez???Miért kell a másikat irigyelni?Én úgy gondolom hogy a mai világbanrengeteg lehetőség van arra,hogy mindenki kihozhassa magából a maximumot!És most nem feltétlenül a plasztikára gondolok! Ahelyett,hogy mindenki elfogadná magát olyannak,amilyen, vagy tenne azért,hogy változzon (pl:hogy ő is vékony legyen), másokat leszól!Miért van ez?Miért kell másokat bántani?Mindenki tett azért amilyen! Van,aki évekig edz,hogy kocka hasa legyen, van aki meg éjjel-nappal eszik,semmit nem mozog,és szidja azokat,akik jobbak nála,és azzal bíztatja magát,hogy biztos a nála jobb buta,vagy "plázacica", esetleg már minden pasi lefektette!Miért kell állandóan féltékenykedni ahelyett,hogy mindenki tenne a céljaiért???
2008. nov. 14. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az irigység alapvető emberi tulajdonság. Egyszerűen jólesik az embernek, ha mást leszólhat, aki jobb/szebb/vékonyabb nála.Szerintem ennek egyszerűen ennyi a magyarázata. Ja és a plázacicákhoz még egy mondat, őket sztem nem rosszindulatból szólják le, hanem mert alapból irritálóak, és ezért tesznek is , hogy az ellenszenvet kiváltsák.
2008. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én magamból kiindulva nem irigységből teszek dolgokat, mert alkatomból genetikából kifolyólag nem tudnék irigyelni senkit,és szerintem a mai világban, téves a gondolat, h sokan irigylésből csináljak azt, amit, ugyanis gyakorlatilag "megevszed magad a boltban" ...Ha valaki irigyelné egy bizonyos plázacica arcát vagy haját, elmegy és csináltat olyat.
2008. nov. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Én nagyon nem szeretem az irigy embereket.Velem is állandóan ezt csinálják.Szép derékig érő,dús hajam van, de leszólják (főként olyanok akiknek alig van pár szál hajuk, ami rádaásul nagyon vékonyszálú is és még a válláig se ér, nézne tükörbe azt aztán szólna be).Vékony vagyok, az is a bajuk, akin van valami felesleg annak nem szólnak semmi, de nemek igen :S Nem értem az ilyen embereket, én is látok olyanokat akiket irigyelhetnék, de mégsem teszem, nem szólogatok be nekik, és nem leszek vele bunkó csak azért mert szebb.Nem kell foglalkozni az ilyen irigy emberekkel, csak rosszindulatból mondják.
2008. nov. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

én se értem az ilyen embereket

képesek leszólni azt ami szép csakis azért amiért nekik nem oylan van és ezt inkább társaságban nyílvánítják ki csakhogy elhitessék másokkal hogy az nem jó meg nem szép

nekem mindig szép piros az arcom és nem vagyok ilyen hhókka mint aki levan sápadva és képesek ezt is leszólni amikor egyes emberek a fülük hallatára dicsérik meg azt hogy milyen szép az arcom meg hogy milyen jó hogy ilyen szép piros meg stb. és akkor erre ő képes mégis bevágni hogy ő nem szeretne piros arcot hanem neki ez a tök sápadt tetszik, és ennek ellenére másnap már az egész arca tiszta alapozó meg pirosító csakhogy legyen valami színe..

ezt nehéz megérteni-.-"

2008. nov. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nagyon negatív a társadalmunk,és sajnos szinte minden rétegnél megfigyelhető,és minden korosztálynál.Középiskolában kamaszos hóbort még,felnőttkorban ugyanúgy jelen van,munkahelyen,szórakozóhelyen,de bárhol legyen az ember.Más országokban is nagy jelentősége van a külsőnek,ha azt vesszük,a szépségnek (ami nagyon relatív),de nem ennyire,mint kishazánkban."A magyar lányok a legszebbek",tartja a tévelyítő mondás,pedig hidd el,azért ez nincs egészen így,könnyű egy 9 millió lakosságú országot egy 20 millió polgárt számláló államhoz hasonlítani számszerű adatokkal (ennyit a statisztikáról).Az tény és való,hogy sokat költünk a külsőnkre,és európai viszonylatban is fejlett szépségiparral rendelkezünk,ide járnak hozzánk Olaszországból,Németországból,mert itt ügyesebbek a magyar szakemberek,de hagyjuk a politikát.

Szoszo:A legtöbben a külsejük által akarnak érvényesülni,mert ezt várja el a társadalom.Az ún.Plaza cicákat azonban itt "megvédeném",legalábbis az eladó lányokat (kétféle Plazacica létezik sztem:a be-betévedők,akik suli után ott lógnak,és azok,akik ott dolgoznak),akik nem feltétlenül azért néznek ki úgy,ahogy mert divatoznak,hanem azért,mert az árusított ruhákkal együtt saját magukat is "el kell adniuk",mint ahogy egy áruházi pénztárostól is szintén elvárják a jó megjelenést,dekoratív külsővel előbb felvesznek bárhová,mert a "szépség" mára egyfajta árucikk lett;ez egyfajta marketingfogás,ami igen jól jövedelmez,csak nem annak,aki dolgozik...

De a kérdésre válaszolva:az irigy embereket szánalmasnak és tehetetlennek tartom (amellett,hogy roppant negatív figurák),mert azt az energiát,amit kritizálásra,fikázásra fordítanak,ha arra fordítanának,hogy tegyenek vmit azért,hogy lekörözzék a másikat,1000x többre mennének.

2008. nov. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

hááát szerintem van aki azért irigykedik,mert szeretne olyan lenni, vagy kisebbség érzete van, vagy muszály leszólnia mert elvan szálva magától , a szóval is bizonyitja magának hogy igen én szebb vagyok!!!


általában az emberek a gazdagságra irigykednek vagy arra amik nekik az életükből hiányzik.

2009. aug. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!