Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon irigy vagyok a nálam...

Nagyon irigy vagyok a nálam szebb és népszerűbb emberekre. Mások is vannak így ezzel? Hogy tudnám leküzdeni?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy nincs önbizalmam, mert megvan a reális önképem. A probléma hogy túl átlagos vagyok, és ez ellen nem tudok mit tenni. Alapjába véve semmi bajom magammal, de ha meglátok egy nálam szebb lányt (igen, lány vagyok), elkezd gyötörni belülről az érzés hogy az ő helyében akarok lenni. Volt már olyan is, hogy ilyenkor elkezdtem nyomozni a személy után (facebookon, googlen, stb), és próbáltam átvenni kicsit a stílusát. Már aránylag kiskoromtól kezdve ilyen vagyok, és nagyon zavar.
2011. szept. 11. 21:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem olyan nehéz átlagon felülinek lenni, hidd el..
2011. szept. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd, hogy érted?
2011. szept. 11. 21:48
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden az öltözködésem múlik. Ha nem tornacipőben vagy virágmintás szandálban vagy, már egy kicsit is az átlagon felül vagy:D
2011. szept. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk például a platform acélbetétes bakancsomat már 2 éve hordom, de még mindig rohadt jó érzés amikor bámulnak miatta:D
2011. szept. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Ez elég beteges.

A saját életeddel foglalkozz, ne másokéval. Ha van mit csinálnod, vannak saját céljaid, akkor nem azt fogod figyelni, hogy más milyen.

2011. szept. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
haha en is szoktam ilyet csinalni :DD
2011. szept. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
majd egyszer rendbejön az önértékelésed, és akkor megoldódik ez a kérdés... de ez tipikus tini-tünet, nyugi, elmúlik!
2011. szept. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

hát..nem is tudom...ha másokra akarsz hasonlítani(még akkor is ha szebbek nálad),akkor még nem alakult ki az a bizonyos reális önképed,amit említettél...(és megkérdezhetem,hogy honnan tudod,hogy kialakult?...ezek a "tünetek" kicsit ellentmondóak ehhez képest...)

Mindegy...Szerintem ha Szebb szeretnél lenni,a Magad módján légy szebb! Hangsúlyozd ki a Te előnyeidet(szép szem,mosoly...)

És ami a legfontosabb...:Légy Önmagad!!Abban Te vagy a legjobb!!! ;)

2011. szept. 11. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és az előzőnek is igaza van!

Ez idővel elfog múlni,főleg ha lesz egy párod,akinek úgy fogsz tetszeni,ahogy vagy,nem pedig úgy mint egy pl. Angelina Jolie hasonmás....de ez csak egy vélemény,persze rajtad áll,miket fogadsz meg ezek közül.

2011. szept. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt felhasználhatod pozitívan is és negatívan is.

Pl amikor elkezdtem a küzdősportot az edzésen természetesen voltak nálam sokkal jobbak.

Kinéztem a legjobbat,tanulmányoztam a stílusát,technikáját,taktikáját.

Vártam,fejlődtem,tanultam és addig nem nyugodtam,amíg két év után úgy le nem vertem küzdelemnél,hogy nem bírt felállni.

Tehát nincs abban semmi rossz ha példaképeket keresel,de a legjobb érzés legyőzni és felülmúlni őket.

A negatívokra meg sok példa van a médiában.

Pl az a szánalmas lédi gaga imitátor a szombati x faktorban ékes példa volt,hogyan alázhatja szét magát egy ember.

2011. szept. 12. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!