Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kipróbáltam a kávés hajpakolás...

Mendus kérdése:

Kipróbáltam a kávés hajpakolást, írtó büdös volt a szalakáli miatt, és idegesített a sok kávészemcse, mert alig lehetett kimosni a hajból, ha előre lefőtt kávét kutyulok össze a többi hozzávalóval (igaz nem lesz massza belőle) az baj-e?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy ez a kávés hajpakolás növeszti a hajat? Akár 5cm-el is? Nem tudom, hogy igaz-e, de egy pár próbát megér.


Aki nem tudná miről van szó:

2 evőkanál citromlé, 1 evőkanál ecetet elkeverünk 2 tojássárgájával és fél csomag szalakálit belekeverünk, majd annyi kávét, hogy massza legyen belőle, ezt rákenni vizes hajra, 1 óráig állni hagyni, fóliát is rálehet tenni a hajra, hogy ne hulljanak le a kávészemcsék, + a nyakba egy törölközőt |biztonság kedvéért|. Balzsamot és Sampont utánarátenni már nem szabad!


Ez lenne a recept, de annyira büdös volt, hogy én sajna rátettem sampont meg balzsamot rá fél órára miután lemostam a pakolást...ez baj, és tényleg növeszti a hajat? Kinek vannak tapasztalatai erről kapcs.-ban? És még1szer kérdem, hogy ha lefőzött kávét teszek a kotyvalékba az baj? Előre is köszi!!!!!!!!!


2008. aug. 3. 22:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szia!

én másfél hete próbáltam ki, és én úgy tudom hogy havonta egyzser kell, vagyis azb első használat után már állítólag nőnie kellett volna. Nade: nekem festett hajam van és látszik ugye a lenövésből h többet nőtt-e vagy sem. De nekem ugyanúgy nőtt mintha nem is kentem volna rá semmi hajnövesztőt. De ez lehet hogy csak nálam van így, és másoknak segített a hajnövekedésben, de nekem egyáltalán nem.

Sőt: a hajam iszonyú büdös lett tőle, és többszöri hajmosás után is érződik rajta az a büdös kávé illata. (amúgy szeretem a kávé illatát, de nem a hajamon).

Én biztos nem próbálom ki többször, macerás is tele lett az egész fürdőszoba kávészemcsékkel, mikor kentem a hajamra akkoriis, meg amikor lemostam.

2008. aug. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Csak a saját tapasztalatomat tudom írni: nekem egy hónapban két centit nőtt a hajam úgy, hogy betartottam az utasításokat. Igen, irtó büdös, de engem leginkább a kávészag idegesít.

Azért nem szabad a pakolás után samponozni, mert a lúgos kémhatású sampon semlegesíti a kávé hatóanyagát, a csersavat. Ezzel kb. azt éred el, hogy semmit nem fog használni a pakolás.

A lefőzött kávé azért nem jó, mert egy az egyben lefolyik a hajadról, csersavastul, mindenestül, így szintén nem ér semmit az egész. Persze, én is gondolkodtam egy ideig főtt kávéban, aztán rájöttem, hogy pont a szemcsékből lassan kioldódó csersav a lényeg. El kell viselni a szemcséket sajnos.

2008. aug. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! :)

Egy hónapban hány centimétert nő a haj? 1-et? Én legalábbis úgytudom...megéri szenvedni a pakolásal, ha csak 2centit nő a haj? :SSS

2008. aug. 3. 23:08
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

HÁHÁHá...Én is ezt csináltam, apám ma mekkorát röhögök magamon:D Én is több mint fél órát mostam mire kijött és sok eredményt nem láttam...

A következő alkalommal, gyorsanoldódó kávégranulátumból egy evőkanál ecetből, egy evőkanál vízből és egy kevés aszkorbinsavból csináltam pakolást, na ez mindjárt jobb volt...:)

2008. aug. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

Nekem egy hét alatt nőt 5 cm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nekem is hihetetlenül hangzik de a centik ezt mutatják:D én nagyon belemaszíroztam a fejbőrbe!

2008. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti válaszolónak üzenem, hogy köszi a tippet! =)

Utolsó válaszolónak, pedig :Jó Neked! Én is akkor megpróbálom jól belemaszírozni :D

2008. dec. 19. 18:20
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

[link]

Képzeljétek el feketében.Nem kellene?

2010. máj. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
68%
egy hét alatt nem nőhet 5 centit, max a leggyorsabban nővő haj is 2 hónap alatt nől ennyit
2012. júl. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!