Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lányok, hány naponta mostok...

Lányok, hány naponta mostok hajat? Csináltok valamit a hajatokkal, hogy jobban nézzen ki (pl. pakolás, vagy befonjátok, hogy hullámos legyen, hajvasalót használtok-e)?

Figyelt kérdés

Milyen sampont használtok?

Mennyit szenvedtek a hajatokkal, hogy úgy nézzen ki ahogy ti szeretnétek?:)

csak kíváncsi vagyok:).

Köszönöm a válaszokat.



2013. dec. 5. 12:23
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
5-6 naponta mosom, Faith in Nature természetes samponnal, utána alverde balzsamot teszek rá, még nedvesen kifésülöm (göndör, nekem csak így lehet), aztán hagyom magától megszáradni, miután kicsit eligazítottam a kezemmel. 3 napig kiengedve hordom általában, aztán a következő hajmosásig összefogva. Kb. minden második hajmosáskor használok rá természetes alapanyagokból összeállított pakolásokat, általában kókuszolaj, olívaolaj, esetleg joghurt. Néha teszek a fejbőrömre teafaolajat, hogy kevésbe zsírosodjon. Nekem ezek a technikák nagyon beváltak, évekig szenvedtem a hajnövesztéssel, mindenféle drogériás balzsamot, pakolást, sprét egyéb szirszart kipróbáltam, de folyton tört a vége, most meg úgy nő, mint a gomba. Kb. olyan hátközépig ér, de kicsit felugrik, mert hullámos.
2013. dec. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Háromszor egy héten.

Csalán sampont, bojtorján sampont vagy Alpecin koffeines sampont használok. (általában kétféle van otthon, felváltva használom őket) Hajmosás után teszek rá olajos balzsamot (Balea). Hajszárítás előtt szoktam használni hajvégápoló szérumot és Gliss Kur sprayt.


Vizesen nem fésülöm meg és a törölközővel sem dörgölöm át. Hajkefével és nem sima fésűvel fésülködöm.


Néha használok hajvasalót. A fonást pedig pont ma akarom kipróbálni: )

2013. dec. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
heti 1 szer mosom néha még pár napot ráhuzok ha pl pár nap mulva lesz melirozva vagy vágva. Alig zsirosodik a hajam. Kb 10 nap után olyan mint másnak 2-3 nap után. A fodrász kolleganök is mindig ámulnak rajta... de az átlag a heti 1 hajmosás. (Hozzáteszem tini koromban heti 2 volt de akkor még nem volt melirozva igy gyorsabban is zsirosodott). Sajnos nagyon száraz a fejböröm (ezért sem zsirosodik) épp ezért a hajam is eléggé az. Sampont épp a forever living termékét használom. Pakolást több félét. Néha tezstek ré ricinus olajat és kokusz zsirt használok hajvégápolónak ha száraz a vége. Bajlodnom nem kell vele mert szerencsére alapból van tartása és fodrász vágja fazonra igy ugy áll ahogy kell. Nem vasalom mert még szárazabb lenne, nem szoktam göndöriteni.
2013. dec. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kb. 4 naponta mosok hajat.

Vállig érőből növesztettem meg derékig érőre, szóval ápoltam lelkiismeretesen. Samponból a kedvenceim a Faith in Nature kenderes, Babylove és a Dulgon Kids barackos -> érzékeny a fejbőröm ezért használok ilyen kímélő samponokat. Balzsamot is használtam minden mosás után Alverde intenzív regenerálót vagy FIN ginkósat (örök kedvencem). De most, hogy már nem növesztem a hajam, már nem igazán van szükségem rájuk, mert alapból egészséges a hajam és mivel ezt a hosszt szeretem így 3 havonta úgyis vágatok, hogy ne legyen túl hosszú.

Fonni szoktam vagy csavarókkal göndöríteni. Hajvasalót nem látott a hajam jó ideje, nem szeretem az egyenes hajat magamon.

Szenvedni csak akkor szoktam vele mikor valamiért kivételesen meg kell szárítanom, az nagyon sok idő, mégis csak derékig érő dús és hullámos, nem 23 sőt nem 10-20 perc alatt szárad meg :D Amúgy jól engedelmeskedik, mivel én szépen gondját viseltem azért ő engedelmeskedik nekem :D

2013. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon érzékeny hajam van, nem merném rendszeresen vasalni, göndöríteni. Szerencsére tetszik, ahogy a hajam alapjáraton áll, max. az nem tetszik, hogy néha hajlamos önálló életet élni. Néha, ha nincs nagyon hideg, nedvesen összefogva alszom el, akkor egy ideig szép hullámos lesz.


Egyébként samponból Palmolive Naturals termékcsaládot használok. Olyan sampont nem találtam, ami nagyobb mértékben segített volna akármilyen problémámon (pedig próbáltam mindenféle spéci, drágább sampont is) - ettől legalább nem lesz sprőd a hajam, nem zsírosítja még jobban, jól habzik és finom az illata.


Ezen kívül még hajelixírt használok azért, hogy kevésbé gubancolódjon a hajam, illetve szárazsampont kritikus napokon.


Néha elég sokat szenvedek a hajammal amúgy, ha elalszom, vagy amikor hátrafogott hajakat készítek, mert nem akar úgy beállni, ahogy szeretném.

2013. dec. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Hetente kétszer.

Mindig van 2 samponom, és felváltva használom őket, hogy ne szokja meg a hajam. Egyet sem találtam eddig ami tökéletes lett volna, de az Aussie elég jó.

A Kallos latte balzsamot használom :)

Néha kivasalom, de elég kezelhetetlen a hajam, szóval előtte még be is kell szárítsam, hogy nagyjából egyenes maradjon. Alapból hulámos a hajam, és szeretem :)

2013. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Sziasztok!

2-es válaszoló kihez mentél el hogy felirt ilyen gyógyszereket? fodrászhoz vagy simán orvoshoz? vagy hova?

mert énis növesztem és nem akar nöni.

Ja a tablettákat gyógyszertárba lehet beszerezni?

2015. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!