Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » SOS! Legyantáztam a bajuszkáma...

SOS! Legyantáztam a bajuszkámat és most tiszta piros és ég a helye mit tegyek rá, amitől holnapra megnyugszik?

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 00:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

[link]

Sehol nem írnak hormonról,vagy hogy csak max 7 napig lehet használni.De ha találsz nekem ilyen szívesen megnézném.

2009. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Nézd nem fogom neked bizonygatni, a szakmai ismeret tanárom és gyakorlati oktatóm is mondta, szerencsére én egy olyan kozmetikust sem ismerek aki használná, főleg nem arcra. Amúgy édesanyám is megerősített ebben, neki anno a gyerekorvos mondta. Egyébként tényleg nyugtató, és elmúlik tőle a pirosság a bajszodról, de van ennél jobb is. Éntőlem bárki kenegetheti magát vele, szíve joga, én segíteni akartam, de egyesek már rögtön kötekednek, ami biztos saját magamra és a vendégeimre nem fogom rákenni...
2009. nov. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Nem kötekedésnek szántam,de ez nem így van.Lehet hogy régen lehetett benne, nemtudom,de most voltam a gyógyszertárban és direkt megkérdeztem és mondták hogy nincs benne semmiféle hormon.Meg ha lenne benne,hogyan lehetne már kisbabáknak,vagy akár újszülött csecsemőknek használn?!
2009. nov. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Egyébként magától is elmúlna persze, csak én most szedek egy gyógyszert a bőrömre (sotret) és attól nagyon érzékeny a bőröm, és úgy tűnik az arcomon nem bírja a gyantát! (máshol igen)


Egyébként mára már sokkal szebb, lealapoztam amikor elmentem, alig látszott!

2009. nov. 20. 18:18
 15/22 anonim ***** válasza:
Ezek alapján valószínűnek tartom, hogy ma már nem raknak bele, én csak azt tudom, hogy a tanáraim és anyukám is azt mondta, hogy tartalmaz hormont, egyikük sem éppen fiatal lány, és nem tegnap voltunk a tesómmal kisbabák, úgyhogy azóta elképzelhető, hogy változott. Elnézést, ha tévedtem. De a kozmetikában egyáltalán nem használjuk, vizsgára is burow kenőcsőt kellett vinni a szemöldök szedés és bajuszgyanta utáni nyugtatásra.
2009. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Hát itt annyi hülyeséget hordott össze valaki, hogy hűha. A bőrödön keresztül nincs hatással a szervezetedre semmilyen hormon. Még ha tényleg tartalmaz is bármiféle hormont a neogranormon, akkor sem jelentene veszélyt senkire, mert bőrön keresztül nem szívódik fel a szervezetben. A gyulladáscsökkentő és bőrnyugtató krémek pl.: tetrán, bepanten, neogranormon... stb csak közvetlenül azon a sérült bőrfelületen "hat", ahol használják. Ennyi erővel nem létezne semmilyen orál-tabletta, mert az Algopirynt is felkenegetjük a kézfejünkre vagy az arcunkra, a "csodakrém" felszívódik(!?) és így elmúlik a fejfájás ?!?! Ekkora baro*mságot még nem is hallottam. Én amióta az eszemet tudom, neogranormont használok minden bőrsérülésre és soha nem szőrősödtem ki töle -.-' Szerintem Téged (aki ezt a butaságot írta) nagyon átvert egy retardált vadba*rom... Nem kell mindent elhinni, amit mondanak...
2009. nov. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
utolsónak: hormon igenis fel tud szívódni bőrön keresztül,szerinted mire találták ki a fogamzásgátló hormontapaszt,amit a bőrre kell ragasztani? Külföldön már ez megy. Bocs az offért.
2009. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Sztem a kémikus, és egészségügyi főiskolát végzett tanáraim jobban értettek hozzá mi te, a hormon igenis fel tud szívódni bőrön keresztül! Ha a neogranormon már nem is tartalmaz, de van olyan receptre kapható kenőcs amely valóban tartalmaz én is használtam és azon a területen megerősödött a szőröm!!!!

A kedvedért azért kimásolom ide az anyagismeret tankönyvem hormonos és hormonhatású krémekre vonatkozó részét:

A hormonok az endokrin mirigyek váladékai. Ezenkívül hormonként viselkedhetnek egyes, ún. szövethormonok, és szintetizált termékeke is. Így vannak pl. pajzsmirigy, mellékvesekéreg, csecsemőmirigy és nemi mirigy által termelt hormonok.

Kozmetikai szempontból a hormontartalmú készítmények vérbőség- és anyagcsere-fokozó, hámképző, regeneráló sajátosságait használják ki. E célra különösen a nemi hormonok (pl. ösztrogén) alkalmasak, de használatuk nem veszélytelen, mert felszívódva megbonthatják a szervezet érzékeny hormonegyensúlyát, valamint, mivel szerkezetük egyes rákkeltő anyagok molekulaszerkezetéhez közeli, így különösen a szintetikus hormonoknak karcinogén hatásuk lehet. Emiatt rendeletekkel szabályozzák, ill. számos helyen már tiltják a hormonok felhasználását, így ma már főként növényi hormonokat és hormonhatású készítményeket alkalmaznak.

2009. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Jó, akkor rátok hatással van a neogranormon, rám pedig nem. Nekem bevált, ezt használom egy örökkévalóság óta, és nincs semmi rossz tapasztalatom vele. Jah és az utolsó előttinek mondom, hogy ő védekezzen hormon tapasszal én meg maradok a számomra (és minden normális nő számára) leghatékonyabb fogamzásgátlási módszernél. Amúgy azt nem értem, hogy ha tényleg ilyen "veszélyes" a neogranormon, akkor miért nem tudnak erről a gyógyszerészek és a betegtályékoztatóban miért nem írnak erről semmit, pl.: hogy max 7 napig lehet használni? Érdekes mindenesetre... De fölösleges akkor ezen vitatkozni, szerinted hormontartalmú ultra-veszélyes krém, szerintem gyulladáscsökkentő krém... Ez van.
2009. nov. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Már bocs de nem olvastad végig a hozzászólásokat, utána közöltem mivel idősebb tanáraim voltak valószínű, hogy régen (20 évvel ezelőtt mondjuk) volt benne, és ma már nem tartalmaznak hormont. Nem kell lehülyézni senkit, mert te mondtad a legnagyobb baromságot azzal, hogy a hormon nem szívódik fel a bőrben, tanulj meg olvasni...
2009. nov. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!