Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért járnak az emberek...

Miért járnak az emberek szoláriumba ah egyszer tudják hogy sugárzik?

Figyelt kérdés

Ezt nem értem, hogy már többször bizonyítva van hogy káros sugarai vannak, bőrrákot okozhat, de egyszerűen nem érdekli őket...


Főleg hogy a terhes nők, meg a szoptatós anyák is bejárnak nem beszélve a tinilányokról...

Fontosabb nekik egy barnább bőrszan mint az egészségük, esetleg az életminőségük? Mert egy rákos élete nem fenékig tejfel, a sugarak meg ki tudja még mit okoznak...


Az emberek mégis járnak...Miért?


2009. okt. 28. 17:07
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

nos igen, a napozás és a szoláriumozás bizonyítottam öregíti a bőrt. egyébként maga a napsugárzás (bár nem vagyok szakértő, de ennek utánanéztem), a szolihoz hasonlóan túladagolható, így lesz a napszúrás. ez pedig sugárbetegségnek számít, olyan mint amikor radioaktív anyag van a közeledben, és ettől kapsz sugárbetegséget. a tünetek is megegyeznek: hányinger, hányás, émelygés, fejfájás, levertség, gyengeség.

ezen kívül erős rákkeltő hatása is van (ugyebár sugárzás, nem vicc), így alakul ki nagyon hamar a melanoma, tehát a bőrrák. a sugárzás éri a test felszínét, és a sejtek reagálnak rá.

összefoglalva se a napozás, se a szolizás nem kívánatos, akkor se, ha valakinek barna bőre van. több féle rákos elváltozás alakulhat ki, de különösen veszélyes a vertikális irányba növekedő melanoma, ami az egyik leggyorsabb rákfajta, néhány hónap alatt totálisan végez az áldozattal. nagyon hamar áttéteket képes, fájdalmas és szomorú halálhoz vezet.

2009. okt. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
ja és éh voltam megint, utolsó :)
2009. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
...és még annyi eszembe jutott, hogy valóban, még úgy is kialakulhat egy kóros állapot, ha az ember nem jár szoliba, nem dohányzik, és egészségesen él. azonban talán ennek az elviselése, és átvészelése jóval könnyebb akkor, ha tudjuk, hogy mi MINDENT megtettünk az egészségünkért, és nem kell vádolnunk magunk azzal hogy "Miért is cigiztem/szoliztam/stb", higyjétek el, kemény dolog az önvád, és az ezzel járó pszichológiai nyomás nagyban nehezíti a gyógyulást.
2009. okt. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
Én fehér bőrű vagyok.. teljesen tejfehéééér.. a szoli az egyetlen ami segítségével normál világos színűvé varázsolom magam hogy ne nézzenek hullának, vagy leokémiásnak. És ha egyszer kétszer betévedek a pattanásaimat is leszárítja. Én ezért járok. Személy szerint röhögnék ha kiderülne hogy rákot kapnék a szolitól.. nem csak a rosszat kell nézni.. ha valaki tényleg túlszolizott (pl ezek a plázácicák és párjuk..) az tnyleg egészségtelen.. de gondolj azokra akik tényleg fehérbőrüek és csak kicsit szeretnének normál színt kapni.. (én pl nemtudok napozni mert 10 perc alatt leégek, és utána lehámlik a bőröm és szintén tejfehér vagyok..)
2009. okt. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Ez olyan: Az emberek cigiznek, hiába tudják, hogy rosssz. Az emberek isznak, egyéb káros dolgokat csinálnak, hiába tudják, hogy rossz. Úgy vannak vele: Kit érdekel?

Jah, és egyébként, ha már minden egyes káros dolgot figyelembe vennénk, az utcán is csak maszkban járkálnánk, stbstb.

2009. okt. 30. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok szoli-cica, nagyon ritkán járok, de ha járnék is akkor másnak ahhoz mi köze? Én vállalom a felelőséget, nem? Tudom hol a határ és nem járok minden nap szoliba...Mellesleg lehet h a Nap nem káros annyira mint a szoli, de ha ugyanazt a hatást akarom elérni, akkor szoliba megkapom 10 perc alatt, napon meg 2 óra alatt, akkor lehet h a Nap nem káros annyira de többet töltöttem Nap alatt mint szoliba, szóval ugyanott vagyok, kb ugyanannyi sugárzást kaptam, csak az egyiket 10 perc alatt a másikat meg 2 óra alatt...
2009. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
hát ha ragaszkodsz a sugáradagodhoz, akkor valóban mindegy, hogy hova mész :)
2009. okt. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
én járok szoliba. azért járok mert az arcbőrömnek nagyon jo,és enélkül tele vagyok pattanással. és csak ugy mondom hogyha mondjuk szednék rá roccutan-t az tízszer károsabb lenne mint kéthetente egy szoli emiatt.de még a mindenféle antibiotikumok és egyéb krémek is.tehát lehet így is nézni a szolit:)
2009. okt. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

BAsszus elmész bőrgyógyászhoz és 2-3 hét alatt rendbehozza a bőröd, de ha 2 hetente besugározod a fejed akkor ne csodáld ha pár évtizeddel elöbb fogod majd kutatni a legjobb ránctalanítókrémeket...


A kedvencem "Tönkreteszem magam/cigizek az én tüdőm/piálok az én agyam az én mája/játékfüggő vagyok...másnak ahhoz mi köze?" Ez tényleg a kedvencem, annyira nincs érve aki ezt mondja, hogy csak azt tudja mondani a többieknek, hogy zsarjatok le és úgy teszem tönkre magam ahogy akarom...

Gratzulálok!

2009. okt. 30. 21:07
 30/34 anonim ***** válasza:
elözö vagyok és: basszus elhiheted minden gyógyszert kiprobáltam amit bőrgyógyász feltud írni, és csak picit hatottak.kivéve a radikálisabbakat azt inkább hanyagoltam. sajna nekem ilyen a bőröm hogy nyáron a nap hozza csak rendbe téleg meg ez a szoli.
2009. okt. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!