Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Esküvő után sokan levágattátok...

Esküvő után sokan levágattátok a hajatokat rövidre?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és most most tavasszal volt az esküvőm.

Hát középig érő hosszú hajam volt.

Anyukám és a két nővérem is mindig azzal traktáltak, hogy miért nem vágatom le jó rövidre. Esküvő után Ők is egyből levágatták, mert sokkal praktikusabb és kezelhetőbb. Amikor pedig majd jön a gyerekáldás akkor még hasznosabb. Végül tegnap rászántam magam és megkértem tesómat - aki fodrász - hogy vágjon nekem rövid hajat. Nagyon fiús hátul felnyírt hajam lett. Anyukám szerint sokkal nőiesebb és asszonyosabb vagyok rövid hajjal.

Esküvő után levágattátok Ti is a hajatokat? Volt aki megbánta?



#haj #hajvágás #esküvő #hajápolás #rövid #nagyon rövid felnyírt
2013. júl. 14. 16:06
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
75%

Tavaly volt az esküvőnk.Szép hosszú hajam volt rajta,és most is az.Sose vágatnám le.A férjem így szeret,neki a nő legyen hosszú hajú.

Azóta megszületett a lányunk,most 5 hónapos.Egyáltalán nem zavar be a hosszú hajam.Annyi hogy összekötöm lófarokba,vagy csak a tarkómra,vagy van hogy befonom.

De amiatt amiket írtál felesleges levágatni!


25/N

2013. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
31%
Nálunk is mindenkinek rövid haja van. Én tavaly mentem férjhez (21 évesen). Esküvő után kb. 2 héttel levágattam a hajam pont olyanra mint a tiéd. Nagyon rövid lett és hátul jól fel lett nyírva. Előtte szintén hosszú hajú voltam de miután összeházasodtunk én mindenképp rövidet akartam. Tetszik is és praktikus is. Szerintem egyáltalán nem igénytelen és ettől még igényes vagyok magamra. Abszolút nem bántam meg.
2013. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

12-es!


De miért pont esküvő után? Ha egyébként nem tervezted volna levágatni, akkor miért pont akkor?

Mit változtat szerinted az esküvő?

2013. júl. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
33%
Általában akkor szokták. Esküvő előtt nem akartam, mert ilyen rövid hajból nem lehet normális esküvői frizurát csinálni.
2013. júl. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
84%
Jézusom dehogy! Sőt, növesztem azóta is és visszafestettem szőkére! A rövid haj önmagában még nem lenne igénytelen, de akkor nem, ha azért vágatja le valaki, mert úgy tetszik neki, nem azért mert úgy praktikus meg kényelmes. Aztán jön az, hogy melegítőben meg edzőcipőben jár az utcán mert úgy kényelmes, kinyúlt otthonkában van otthon, mert úgy kényelmes, szexi hálóinget leváltja a pizsama, a kanapén ülve kényelmes felhízlalni a feneket is, és már sírhat is a férje után, aki lelépett egy szexi nőért... És persze akkor a pasi a roh.adék.
2013. júl. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
86%

Soha az életben nem fogom rövidre vágatni a hajamat. :D Mindenki csodálja, hogy milyen hosszú, és én is élvezem. Szerintem ez a nőies. Jó, lehet, hogy fogok majd vágatni belőle, de rövidre biztos nem. Nincs az az isten. Szerintem a férfiak 99%-a a hosszabb hajat találja nőiesnek, pláne, ha szépen ápolt.

Én már jó előre elterveztem, hogy semmiképp sem leszek ilyen "csak praktikusan" menyasszony és feleség. És nem lehetetlen gyerek mellett sem megoldani a dolgokat. Pont, hogy a hosszabb hajat lehet többféleképpen felfogni, konty, lófarok, stb, bármi jöhet. Én eddig életemben kétszer vágattam le a hajamat, mindkétszer nagyon megbántam amúgy :D

2013. júl. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
95%
Én levágattam a hajam rövidre, mert utáltam a hosszút, engem leengedve idegesített, ezért mindig csak kontyban volt, úgyhogy jobb nekem így. A házasságnak ehhez viszont semmi köze. 21 éves vagyok és még nincs tervben a házasság, szóval ettől teljesen független a döntésem és bár a kényelmi szempont közrejátszott a döntésemben, nem gondolnám, hogy a rövid haj az elkényelmesedés és az eligénytelenedés kezdete lenne. Aki szerint rövid hajjal csak felkelni és lefeküdni kell, annak valószínűleg még sosem volt rövid haja. Ugyanis míg a kontyot/lófarkat fél perc alatt megcsináltam reggelente, addig a kellőképpen elaludt rövid hajamból jóval több erőfeszítés árán varázsolok frizurát. A hosszú haj jól néz ki úgy ahogy van, de a rövidet mindig be kell lőni, különben borzalmas. Ez a hátránya, viszont a hajmosás nem akkora tortúra, bár lényegesen gyakrabban mosom, de így, hogy nem kell 20 percet szárítanom, igazán nem nagy ügy. Ami még hátrány a rövid hajnál, hogy havonta, kéthavonta kell vágatni, ami pénz, idő, de legalább egészséges a haj. Az, hogy kinek mi tetszik, azt mindenki döntse el maga, van mindkét esetben pro és kontra, viszont a házassággal párhuzamba vonni a frizura kérdést értelmetlen.
2013. júl. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

29 evesen volt az esküvöm, nem vagattam le, azota is hosszu. Bar megjegyeznem, mar az esküvö elött narancsvörös "kleopatra" frizurat akartam, és az esküvö utan ugy emlekzem, volt bennem egy "megujulas" iranti igeny, igy akkor is eszembe jutott, de akkor is elmaradt, mivel a ferjemnek igy, hosszan, siman, szöke csikokkal tetszik. Idövel a narancsvöröst - nemtetszese ellenere - megvalositottam egy kb fel evig, sajnos nem szerette meg, nekem meg kezdett unalmas lenni, igy visszatertem az eredeti szinhez.

Ne haragudj, de sztem is nagyon elavult felfogas, amiröl irsz, az asszonyosabbnak kinezes is. Ne masnak, magadnak akarj megfelelni, akkor leszel boldog - nekem ez a mervado, csak figyelembe veve, hogy azert a ferjemnek akarok tetszeni, tehat neki tetsszen a frizuram...

Ezenkivül sztem praktikusabb a hosszu, sima haj, ami elöl is növesztett (nem frufrus), igy egyszerüen összegumizhato, ha nincs idö megmosni, csatokkal valtozatossa tehetö...

Nekem gyerekkent egyszer 7 evesen vagattak le az iskolakezdesre hivatkozassal, mar akkor is megvolt a velemenyem erröl a felfogasrol, de persze akkor meg nem valaszthattam...


39/N

2013. júl. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
82%

Ez a hajlevágás régi falusi szokás.

Nem hinném, hogy ez valakit manapság érdekel.

2013. júl. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Miért elavult és falusi felfogás? Nem tartom magam elavultnak és nem is vagyok falusi. Én azért vágattam le, esküvo után, mert eleve rövid hajat szerettem volna. Mondjuk az is befolyásolt, hogy a rövid haj sokkal praktikusabb és tényleg asszonyosabb. A férjem is ezen a véleményen van, úgyhogy marad a rövid. Egy hátránya van, hogy folyamatosan vágatni és nyíratni kell. De ez belefér. A hosszú haj sokkal lányosabb. Egy férjes asszony igenis, legyen rövid hajú. Bár ez egyén függo és ízlés dolga.
2013. júl. 23. 07:15
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!