Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Esküvő után sokan levágattátok...

Esküvő után sokan levágattátok a hajatokat rövidre?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok és most most tavasszal volt az esküvőm.

Hát középig érő hosszú hajam volt.

Anyukám és a két nővérem is mindig azzal traktáltak, hogy miért nem vágatom le jó rövidre. Esküvő után Ők is egyből levágatták, mert sokkal praktikusabb és kezelhetőbb. Amikor pedig majd jön a gyerekáldás akkor még hasznosabb. Végül tegnap rászántam magam és megkértem tesómat - aki fodrász - hogy vágjon nekem rövid hajat. Nagyon fiús hátul felnyírt hajam lett. Anyukám szerint sokkal nőiesebb és asszonyosabb vagyok rövid hajjal.

Esküvő után levágattátok Ti is a hajatokat? Volt aki megbánta?



#haj #hajvágás #esküvő #hajápolás #rövid #nagyon rövid felnyírt
2013. júl. 14. 16:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
92%
Épp ellenkezőleg, tovább növesztettem, a férjem nagyon szereti a hosszú hajat, nekem pedig -szerintem- cseppet sem áll jól a rövid. Engem senki nem tudna rábeszélni, hogy "praktikusabb" a rövid haj, hiszen megmosni így is-úgy is kell, ha útban van főzésnél/edzésnél/akármikor, akkor egy másodperc hátragumizni... Akinek az áll jobban, az vágassa le, de praktikus okokból? : /
2013. júl. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

Elég régimódi felfogás. Eszembe nem jutna ilyen okokból levágatni a hajamat.


Majd mielőtt a gyerek megszületik, fogok vágatni a hajamból, de nem fiúsra, nem rövidre,

hanem csak annyit, hogy ne nőjön a fenekem alá, mire gyerek mellett újra fodrászhoz tudok jutni, mert azt a hosszt már tényleg nem tudnám kezelni. Most a derekam alá ér.

2013. júl. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem vágattam le a hajam az esküvô után, mert én szerettem mindig is a hosszú hajam,mert jól áll nekem és a férjem is imádja, nem szeretné ha levágatnám.

Ha otthon valamit csinálok, felkötöm, így nem zavar.

2013. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
91%
Igaz én még nem mentem férjhez, de ha sor kerül rá, biztos, hogy azután se fogom levágatni. Nekem is hát középig érő hajam van, talán egy kicsit hosszabb és imádom. A páromnak is így tetszik, nem szeretnék rövid hajat. Inkább bajlódok vele 5 perccel tovább. Régebben volt rövid hajam, de azt is ugyanúgy be kellett lőni valamennyire mint a hosszút. Legalábbis nekem még úgy rosszabbul állt. Össze se tudtam fogni, jobban zavart mint a hosszú. Szóval nem értem miért praktikusabb.
2013. júl. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
45%

Eszembe sem jutna ezért levágatni. Pont nem igaz, hogy a rövidebb hajjal kevesebb a gond, mert az állandóan vágatni kell, hogy formában maradjon.

A fejformámhoz nekem a rövid is jól áll, de nem szeretem, mert vékony vagyok, és nem érzem nőiesnek magam rövid hajjal.


Bár ezek közül az első és harmadik kifejezetten tetszik, uygan nem annyira rövid: [link]

2013. júl. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
91%

"Esküvő után Ők is egyből levágatták, mert sokkal praktikusabb és kezelhetőbb."


Aztán jön az otthonka, mamusz papucs, elhízás, és csodálkoznak, hogy megromlott a házaséletük.

2013. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
95%

Én nem vagyok házas, de tuti, hogy nem vágatnám le. Unokatestvérem férjhez ment, és levágatta tépett vállig érőre a gyönyörű egészséges szőke haját derék alá érőről. Így teljesen átlagos, jellegtelen lett a haja, meg a kinézete is.

Ez most nem ellened fog irányulni, amit írok, meg itt nem is (csak) a hajra gondolok, de bennem mindig is volt egy olyan érzés ezzel kapcsolatban, hogy attól, hogy férjhez meg valaki, miért kell "eligénytelenedni". Persze attól, hogy rövidre vágatja a haját még nem lesz igénytelen, csak hogy kevesebbet foglalkozik magával, nem lesz olyan fontos, hogy milyen a haja, hogy mondjuk csináljon egy szolid sminket, fesse a körmét, stb. Barátnőmnek nem rég született babája, és most ő is tök rövidre vágatta a haját, mert praktikusabb. Így meg 21 helyett kinéz 35-nek, pedig olyan szép babaarca volt hosszabb hajjal. Nekem fenékig érő hajam van, amit reggelente 2 perc alatt fésülök meg és tűzök fel, nincs vele macera, ezért nem értem, miért van útban a hosszabb haj.

Már régóta megfigyeltem egyébként, hogy nagyon tiptop, magukra sokat adó lányok milyenek tudnak lenni, ha gyerekük lesz. Nem egyet láttam már tiszta zsíros, lenőtt hajjal, kinyúlt pólóban meg melegítőben slattyogni a babakocsival. Nyilván ilyenkor a baba az első, de akkor is legalább egy jobb farmert felvehetne egy csinosabb felsővel ha már kimegy az utcára.

Én ha férjhez mennék, szerintem még fontosabbnak tartanám, hogy foglalkozzak azzal ahogy kinézek. Mert lehet, hogy a férfi elvett valakit, aztán pár év múlva arra eszmél rá, hogy akit most lát, az köszönőviszonyban sincs a régi külsejével. És nem gondolok nagy dolgokra tényleg, csak hogy ápolt legyen mindig az ember, és próbálja önmagából a legtöbbet kihozni.

2013. júl. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
93%

Tavaly volt az esküvőm. Már az esküvő előtt cleopatra szerűre, ún A vonalú bubira vágattam a lapockáig érő hajam. Az ok: a túlszőkítés miatt eltört, elvékonyodott haj.

Eszembe nem jutna csak azért levágatni, mert férjhez mentem és úgy illik. Mi jön ez után? A bepunnyadás és elhízás? Ebből lesz a gyors válás.

2013. júl. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
89%

Ennyiért eszembe sem jutna levágatni a hajam. Szeretem a hosszú dús hajam, ahogy a párom is. Ha idegesít vagy nincs kedvem foglalkozni vele akkor ezer meg ezer 3 perces frizurát tudok, amivel szexi leszek és nem asszonyos. De én imádom váltogatni a frizurákat, amiket rövid hajjal nem tudtam megcsinálni. Anyukámnak is hosszabb haja volt/van, így a gyerekáldás sem kifogás a lustaságra.

Ha valaki a rövid hajat szereti akkor vágassa olyanra, hiszen a lényeg, hogy ő jól érezze magát a bőrében, de ne azért vágassa le, mert a családja szerint így illik.

Egyébként egyéni véleményem, de én legalább 50 éves koromig nem akarok asszonyosan kinézni, a párom szexisen szeret és olyan akarok maradni, aki mellett mindig büszkén sétálhat.

Egy előző kommentre reagálva, pedig tényleg igaz, hogy nem szabad elkényelmesedni a házasságban/gyereknevelésben. (mert tényleg itt kezdődik az, hogy az amit tőlem nem kapna meg megkapja majd máshol.)

Nekem tökéletes példakép anyukám, aki simán letagadhat 15 évet magáról, mert foglalkozik önmagával munka/gyerek mellett.

2013. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%
Eszembe nem jutna. Mindig is a hosszú hajam volt a "védjegyem", mindig mindenki ezt dícsérte, amikor divatba jött a póthaj, azt kérdezgették, hogy az-e. Kicsi koromban a fenekem alá ért a hajam, aztán tini koromban jött egy hülyeségem, és levágattam, kb. a vállamig ért. Utána viszont visszanövesztettem, kb. 18 éves koromra, a szalagavatómra már a fenekemig ért, és azóta sem rövidebb. A férjem imádja a hajam. Igaz, hogy sokat kell vele nyűglődni, ápolni, hogy egészséges is maradjon, ne csak hosszú. Hiszen annak nincs értelme, hogy valakinek 30 centi el van törve a hajából. Nyáron inkább feltűzöm, mert melegít, sokáig tart megszárítani, vagy besütni, kivasalni, de én ezt élvezem. És mindig is fogok rá időt szakítani. Gyerek mellett is képes vagyok rá. Szerintem aki ezzel indokolja, hogy levágatja a haját, hogy macerás, annak egy idő után macerássá válik a láb borotválás, később a fürdés, a hajmosás, még talán a fogmosás is. A rövid hajjal csak annyi a dolog, hogy fel kell vele kelni, meg le kell vele feküdni. Nem hiszem, hogy valakinek ne lenne annyi ideje a napjaiban, hogy pár percet a hajára, vagy csak úgy összességében magára tudna szánni. Nálunk is van gyerek, de nem éreztem volna, hogy hasznosabb, ha tőből lecsapatom a hajam. Ugyanúgy tudom mosni, szárítani, formázni. A gyerek imádja húzgálni, az tény, de az apja 1-2 centis hajába is belekapaszkodik. Az meg, hogy sokkal asszonyosabb valaki. Hát... manapság az igénytelen, elhízott nőkre mondják, hogy asszonyosan néznek ki, leginkbáb degradáló kifejezés. Ez alapján én nem biztos, hogy asszonyosan szeretnék kinézni.
2013. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!