Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ebben az esetben igénytelenség...

Ebben az esetben igénytelenség, ha borotvával szőrtelenítek?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok. Igyekezek ápolt lenni.

Mindenhol borotvával szoktam szőrteleníteni. A hónaljam, mikor leszedem a szőrt, sima, de látszik, hogy ugye alatta fekete. Utána pár órára(mondjuk ha 11-kor szőrtelenítek, akkor olyan 16-17 fele)látszik, hogy kijöttek a fekete "tüsik". Mindig leborotválom, ha megyek valahova, de ilyen az eredmény, emiatt felemelni se merem a karomat. Fiúk, lányok, ez igénytelenségnek számít?

Másra nem szeretnék áttérni, csak ha ez nagyon igénytelen(a gyantát és epilátort értem ezek alatt).


2013. júl. 7. 09:59
 1/8 anonim válasza:
Nem gáz.
2013. júl. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Értem én, hogy 17 éves vagy, befolyásol a média, meg minden... de ez már kicsit sok nekem.

Igénytelenség, ha mocskos vagy, gyászkeretes a körmöd, zsíros a hajad, és szaglasz, mint az 5 napos döglött hal.

Kicsit necces, ha felemeled a karod, és egy komplett pulikutya les vissza. De hogy természetes módon nő a szőröd... ez már nevetséges. Ha megnézed, másnak is ilyen, tökéletesség csak a photoshop után létezik, igen, még a hónaljakat is retusálják.

Amúgy ha ennyire zavar a dolog, akkor gyantáztasd le, nem kell utána naponta vacakolni vele, aminek valószínűleg a bőröd is hálás lesz, és szebb az eredmény. Ha ez tényleg ilyen komoly probléma az életedben, szerintem megéri azt az 1200 forintot havonta.

2013. júl. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igen, tényleg én sem értem magamat. Igazából azért éreztem "igénytelenségnek", mert egyszer a barátom közölte, hogy had nézze meg a hónaljamat. Én meg nem értettem, hogy mi a baja. És addig nem hagyott békén míg meg nem nézhette. És én tudtam, hogy azért nézi meg, hogy szőrös-e. Ezek után meg nem értettem semmit, de elkezdtem kínosan érezni magamat, és azóta ha hozzá megyek mindig figyelek arra hogy 10000%-ig sima legyek.:D

2013. júl. 7. 10:23
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem az, de engem idehesít, szoval ott epiláom.
2013. júl. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem igénytelenség, ez természetes jelenség azoknál, akik borotvát használnak. Évekig én is borotváltam, aztán idén egy hirtelen ötlettől vezérelve kipróbáltam a hónaljamon is az epilátort. Nos, az első alkalommal kegyetlenül fájt, folyt a könnyem és picit vérzett a hónaljam. De egy óra múlva már semmi nem látszott, nem volt piros meg semmi. És kárpótolt a fájdalomért, hogy 2 hétig nem volt gondom a szőrtelenítéssel, utána is csak szemöldökcsipesszel kiszedtem a pár szál szőrt, ami már nőtt vissza. :)


Szóval hosszútávon mindenképpen jobb a gyanta vagy az epilátor, de az sem igénytelenség, ha borotválod.

2013. júl. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez szinte minden második embernél így van. Nem kéne hogy érdekeljen egy mm-es szőr. Semmiképp nem igénytelenség, max akkor az ha büdös, koszos is mellé.

Mondjuk nem tudom mi baj a gyantával, semmivel nem tart tovább felkenni és letépni, mint borotválni. És az eredmény szebb és hetekig tartó.

2013. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek, nem igénytelen, viszont engem is zavar és nem akarom naponta szőrteleníteni, ráadásul borotvával csak egyre rosszabb lenne..így epilálom inkább, azzal elég hetente, és ami akkorra visszanő is tök gyenge.
2013. júl. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM!!! MEgnyugodtam!:)

Igazából kiszeretném próbálni a gyantát, az epilátort, de nem merem. Vagyis ezt sajnos hosszú lenne elmagyaráznom, de mondjuk egy-két éve múlva már használnám.:)

De most inkább ha lehet a borotvánál maradnék, és így merek is! Köszönöm!:)

2013. júl. 7. 19:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!