Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az összefogott haj az a...

Az összefogott haj az a lustaság, igénytelenség?

Figyelt kérdés

Akik sose engedik ki.

Azért mert lusták beszárítani, kivasalni, behullámosítani, kreppelni, vagy akármi?

Csak megfogják, összefogják, azt jónapot?

Nem akarnak 1 percet se veszőődni a hajukkal?



2013. ápr. 7. 20:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
20%
Miért lenne lustaság meg igénytelenség? Egyébként bocs, hogy nekem szép a hajam, és nem kell hullámosítani, vagy kreppelni, mert magától is jól áll. Képzeld el, hogy fenékig érő EREDETI hajam van (a mai lányok többségével ellentétben), és nagyon szép dús, de mivel ilyen sok, néha muszáj összefognom, hogy ne zavarjon, ha fúj a szél pl. semmit nem látok tőle, sőt, képzeld el, nekem van MUNKÁM is, emellett itthon is főzök, mosok, takarítok, és nem lenne túl kényelmes, ha folyton a hajamat kéne félresöprögetnem, hogy ne lógjon bele mindenbe! De neked biztos semmi mással nem kell foglalkoznod egész nap, csak azzal, hogy szuperül álljon a hajad! Idióta...
2013. ápr. 8. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Ezt én nem értem. Az mitől igényesebb, ha valakinek ki van engedve? Rengeteg lányt látok az utcán, akinek be van festve a haja, ki van vasalva, ki van engedve, közben meg tisztára el van vékonyodva a vége és törött. És nem, még sosem láttam olyat, aki napi szinte formázza a haját, hosszú is neki és egészséges. Összefogva és kiengedve is lehet igénytelen egy haj, ha zsíros, korpás, lenőtt a festés, kócos, töredezett, stb.

Elmondom neked, hogy az enyém 99%-ban kontyban van. Nem mindig ugyanolyan kontyban, sokfélét tudok, mindig variálok vele és szép kiegészítőket, hajpántokat is teszek fel. Egy kontyot (nem azokra a fejtetőre gumizott teniszlabdákra gondolok) is időbe telik megcsinálni, és attól, hogy össze van fogva a hajam, még naponta 2-3x megfésülöm, használok rá mindenféle ápoló sprayt és szérumot. Szerintem én sokkal többet foglalkozok a hajammal, mint akárki a környezetemben, akinek mindig ki van bontva. Én azért nem bontom ki, csak nagyon ritkán, mert:

1, kibontva sokkal hamarabb töredezik a vége és szárad ki

2, egy jóval fenék alá érő haj nem arra van kitalálva, hogy kibontott hajjal dolgozzak, vásárolja, stb.

3, az emberek állandóan megbámulják és volt, hogy szó szerint körbevettek az utcán, és kiselőadást kellett tartanom nekik, hogy mivel ápolom, hogy ennyire egészséges, dús és hosszú. Az egyik saroktól a másikig nem jutok el a városban, hogy valaki ne kommentálná akár szemtől szembe, akár a hátam mögött (szerencsére mindig csak dicsérik és soha nem mondanak negatív dolgokat). Ez egy idő után még így is nagyon fárasztó, és amúgy is az a fajta vagyok, aki nem szeret a figyelem középpontjában lenni.

Egyébként meg ha nekem megadatott a számomra teljesen megfelelő hajtextúra, hogy az egész hossza nagyon szépen egyenletesen hullámos, a vége pedig nagy loknikba göndörödik. Más mit össze szenved és göndöríti a haját, hogy ilyen legyen, akkor én meg vasaljam az enyémet, amitől tönkre is megy?

2013. ápr. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem áll jól a hajam kiengedve. Eleve göndör hajam van, viszont szoktam járni tartós kiegyenesítésre, amitől egy-két hónapig tök jól áll, aztán viszont olyan fura lesz, h felül lapos, lentebb pedig szétáll. Ha sűrűbben járnék kiegyenesítésre, akkor az roncsolná a hajat. Szóval inkább össze szoktam kötni, de én nem tartom magam igénytelennek emiatt... Akinek szép a haja formája kiengedve, az örüljön neki.
2013. ápr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

én hajam hullámos és a göndör kettőse igazából

hátam közepéig ér. kiengedve is hordos, összekötve is felkontyolva is .

egyáltalán nem igénytelenség az össze fogott haj, azért azzal is vesződni kell hogy normálisan álljon

bár én azt vettem észre, hogyha otthonra csak úgy felkötöm tükör és minden nélkül jobban szokott kinézni, mint amikor mennék valahova.


énse szoktam vasalni, csak néha, hajvasalóm nem a legjobb nem egyenesiti ki sik egyenesre, csak annyira szoktam hogy átmegyek rajta 1-2x de akor még nem vasalja ki, hanem kiegyenlítem hogy a hullám normálisan álljon..

2013. júl. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
79%

Nem lehet azt mondani, hogy akinek össze van fogva a hosszú haja, az egyértelműen lusta, de van olyan hosszú hajú, aki tényleg lustaságból gumizza el a haját...

Ismerek olyan nőket, akiknek gyönyörű hajuk van, mégis mindig! el van szorosan gumizva. Akkor már inkább legyen rövid frizurájuk, könnyebb kezelni és nem néz ki úgy, mint ha úszósapka lenne a fejükön. (egy szorosan hátragumizott lófarok frufru nélkül csak igen kevés embernek áll jól!)

2013. júl. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyik se! egyáltalán nem! Nekem 10 éve mindig copfba van, mindig, kivéve éjszaka. Mert másképp nem bírom elviselni.
2015. nov. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet általánosítani. Nem mondhatjuk, hogy minden lófarkas igénytelen, és fordítva sem igaz.

Én csak azt nem értem, ha valaki mindig elköti a haját, mert máshogy zavarja, az miért nem vágat egy frizurát, amit nem kell gumizni és akkor is jó? :)

2015. nov. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!