Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy a fodrász...

Miért van az, hogy a fodrász minden hajápolási praktikát mentesít?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam a kérdést, de máshogy nem tudtam :/ Tehát amit a fodrász csinál: zsíros a hajam, ezért direkt zsíros hajra való sampont használ. Nem pont azt mondják, hogy attól épp hogy zsírosabb lesz az ember haja, mert erősebb tisztítószert tartalmaz, amitől a haj több faggyút termel? Aztán a hajamra a hajtőtől a végekig ken balzsamot. Amikor épp az a lényege, hogy attól lelapul a hajam és még inkább zsírosabb lesz, én épp ezért nem kenem sohase a tövére. Aztán vizesen nem csak úgy lágyan kifésüli egy bontó fésűvel alulról kezdve a fésülést, hanem egy műanyag végű kefével nekimegy és húzza-tépi, mintha muszáj lenne. Aztán gondolom senkinek nem új mikor azt mondom, hogy a hajszárítót is a legalacsonyabb fokozaton ajánlott használni, egy 20-30 centi távolságra a hajtól. A fodrász ehhez képest mit csinál? Legmagasabb fokozaton egyenesen nekinyomja a hajamnak. És még csak az sem mondható, hogy rossz a fodrászom, mert a mai volt a 6. fodrász, akit kipróbáltam és rendre ugyanezt művelik a hajammal. Nem épp egy fodrásznak kéne külön odafigyelnie az ember hajára?
2012. dec. 3. 22:04
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

Ez egy pesti szalon volt. Lehet, hogy amilyen formám van kifogtam a legbénább biofodrászt. :D Szóval más szalonokban lehet ügyesek. Egyébként nekem ott is az egész hajamra raktak valami cuccot, balzsam vagy pakolás. Nem tudom melyik lehetett.

Frufruval én is bajban vagyok. Azt már, ha nagy ritkán van, magamnak vágom. Annyiszor elcseszték, hogy már nem engedem, hogy hozzányúljanak. Nekem is külön életet él és úgy áll, ahogy éppen akar. Reggel jó fél óra csak azt megcsinálni. Úgyhogy most lenövesztettem.

A balzsamozásra és a mosásra visszatérve. Szerintem mond meg a fodrászodnak, hogy ne így csinálja, mert nem szereted amilyen állaga lesz tőle a hajadnak. Biztos nem lesz mérges. Én mindent megbeszélek az enyémmel. Szegényt néha sajnálom is, mint valami diktátor kiadom a parancsot, hogy csinálja. :D Elvégre az én hajam. Nekem kell nézni a következő vágásig. Én Bp.n lakom, de a fodrászom pl. 300km-re lakik tőlem. Szóval az igaz, hogy tényleg nagyon nehéz jó fodrászt találni. Azért is gondoltam, ha közel laksz Budapesthez, akkor a Hajas egész jól beválik, de arra meg nekem nincs ennyi pénzem, hogy mindig ott vágják. Viszont, akkor így tárgytalan.

Lényeg, hogy ha a vágással elégedett vagy, akkor a többit meg letudjátok beszélni. :)

Még csak annyit, hogy a zsíros hajra rátérve. Nekem naponta kéne mosnom a hajam. Most úgy, ahogy a sörélesztős termékek beváltak, de még ez sem az igazi. Így már két napot kibír valahogy a hajam, de másnap már száraz samponozok. Ajánlott lenne bőrgyógyászhoz menni vagy nem tudom kik foglalkoznak ilyennel. Ha semmi nem válik be.

2012. dec. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

Igen, már én is gondoltam, hogy esetleg bőrgyógyászhoz kéne menni, viszont az arcbőröm is zsíros, arcot mosok és pár óra múlva már nagyon csillog az arcom és mindenképpen meg kell mosni (vagy legalábbis áttörölni). Tehát számomra logikus, hogyha az arcbőröm zsíros, akkor a fejbőröm, ezáltal a hajam is. Úgyhogy nem tudom mennyit segítene egy bőrgyógyász, bár lehet így belegondolva nincs vesztenivalóm egy látogatással. Ki tudja. Hát lehet ezt a részét mégis csak meggondolom :)


Egyébként ha nagyon őszinte akarok lenni, akkor én már teljesen összezavarodtam a sok hajápolási tanácstól :/ most megy az, hogy a szilikonok meg a szulfátok milyen károsak. Hogy konkrétan mennyire káros a szilikon azt nem tudom, azért használok szilikonmentes termékeket, mert azok még inkább zsírosítják a hajam. Szulfátok egész pontosan miben károsak? Mit tesznek a szervezetemmel, a hajammal? Ezt se tudom. De az is jó volt, mikor ezt a 2 praktikát olvastam zsíros haj ellen (persze külön weboldalon): 1. hígítsd a samponod, sose mosd egymás után 2x! 2. érdemes 2x samponozni, hogy megfelelően lemossa a zsírt. Most akkor mi van? Tehát szerintem azért vmennyire jogos, ha kiakadok a fodrászon, amikor az csupa olyan dolgot csinált a hajammal, amit állítólag nem lehetne, mert milyen káros. Teljesen összezavarodtam. Most azért úgy sikerült kikísérleteznem, hogy kb mi az, ami valóban jó a hajamnak, csak annyira sokáig tartott...

2012. dec. 4. 23:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!