Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy a fodrász...

Miért van az, hogy a fodrász minden hajápolási praktikát mentesít?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam a kérdést, de máshogy nem tudtam :/ Tehát amit a fodrász csinál: zsíros a hajam, ezért direkt zsíros hajra való sampont használ. Nem pont azt mondják, hogy attól épp hogy zsírosabb lesz az ember haja, mert erősebb tisztítószert tartalmaz, amitől a haj több faggyút termel? Aztán a hajamra a hajtőtől a végekig ken balzsamot. Amikor épp az a lényege, hogy attól lelapul a hajam és még inkább zsírosabb lesz, én épp ezért nem kenem sohase a tövére. Aztán vizesen nem csak úgy lágyan kifésüli egy bontó fésűvel alulról kezdve a fésülést, hanem egy műanyag végű kefével nekimegy és húzza-tépi, mintha muszáj lenne. Aztán gondolom senkinek nem új mikor azt mondom, hogy a hajszárítót is a legalacsonyabb fokozaton ajánlott használni, egy 20-30 centi távolságra a hajtól. A fodrász ehhez képest mit csinál? Legmagasabb fokozaton egyenesen nekinyomja a hajamnak. És még csak az sem mondható, hogy rossz a fodrászom, mert a mai volt a 6. fodrász, akit kipróbáltam és rendre ugyanezt művelik a hajammal. Nem épp egy fodrásznak kéne külön odafigyelnie az ember hajára?
2012. dec. 3. 22:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%

Én pont ezért nem járok fodrászhoz. Extrahosszú hajam van, aminek a fodrász alapból neki sem tud állni legtöbbször (pl. nem tudja normálisan kifésülni, nem tud egy kontyot csinálni, nem tudja megmosni, mert nem fér be rendesen a mosóba, stb.). Kb. 8-9 éve nem voltam úgy fodrásznál, hogy nekem csináljon valamit (mert 5 cm helyett 15-öt vágott le), csak néha elkísérek valakit. Amikor látom, hogy a húgom haját is vizesen dörzsöli a tenyere közt mint az állat 5 percig, mert ken rá valamit, akkor futkos a hátamon a hideg. Egy tényleg hosszú hajat meg nem tud normálisan megfésülni, alapból rosszul áll neki, és nem is jó fésűvel kezd. Nekem volt, hogy aprófogú fésűvel akarta kibontani a hajam, mikor 3x annyi van legalább, mint az átlagnak, és már akkor is 1m volt. A legnagyobb röhej az, hogy mikor meglátják a hajam (ez 4x történt meg 4 külön fodrásszal), jönnek oda és fogdossák, hogy húú, hogy kell egy ilyen hajat ápolni, miket szoktam rátenni. ŐK nem értenek hozzá. Mikor elkezdtem nekik mondani, hogy így a szulfátok, úgy a szilikonok, csak pilláztak, azt sem tudják mi van a samponban, amit használnak. Meg hogy kókuszolajat hajra? Fingjuk nincs az egészről... Úgyhogy én magamnak vágom a hajam, minden hónapban 1-2 centit levágok a végéből, és meg van oldva. Már a húgomnak is én vágom.

Szerintem az a legnagyobb baj a fodrászokkal, hogy megtanulnak egy bizonyos dolgot, és mindenkinél azt alkalmazzák, nem alkalmazkodnak a különböző hajtípusokhoz, nem veszik figyelembe, hogy mindenkinek másra van szüksége.

2012. dec. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen egyszerű a megoldás. Ha ennyire szarok a fodrászok, ne járj! Hoppá, gond megoldva. És akkor úgy csinálod, ahogy akarod.
2012. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
56%

Nem járok fodrászhoz miután 2x különböző fodrász jól elrontotta a hajam, a legutóbbi két éve volt de még mindig kűzdök a helyrehozatalán.....


Egyébként amit az előző válaszoló írt, attól énis rosszul vagyok ha tépik/húzzák/dörzsölik a hajat.

Én nagyon óvatosan bánok a hajammal, próbálok jót tenni neki mindig, én magam vágom, és ápolom ahogy az én hajamnak jó.



Én már eldöntöttem, a büdös életbe többet fodrász közelébe nem megyek. Én tudom hogy szeretném viselni a hajam és miket kenni rá. Ja, és egyébként imádnak túlozni a hajvágásban, a 2-3 centit sokszor 6-10 centinek értik, aztán csak pslogsz hová tűnt a hajad...

2012. dec. 4. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
39%

Egy sampon sem 2 használat után adja azt az eredményt ami rá van írva hanem rendszeres használat mellett, kb 2-3 hónap kell minden samponnak hogy lásd a hajadon a hatását.

A hozzá nem értők meg mit szavazgatnak itt lefelé mindenkit? Szerintetek a drogériás vacakok jobbak, amik tele vannak alumíniummal, rákkeltő anyagokkal meg szilikonnal meg egyebekkel? Ez kell nektek? Felőlem... nem az én dolgom, de ezektől megy szarrá a hajatok és fejbőrötök.

Egy (jó) fodrász meg tudja mit csinál, nyilván nem pazarolná a fejedre a balzsamot ha nem kéne rá. De ettől lesz puha, selymes, fésülhető a hajad, én is rakok az egészre mindig, annak semmi értelme ha a hajvégekre teszel csak.

Mindenesetre sose értettem, hogyha baja van valakinek már a 6. fodrásszal is, akkor miért nem csinálja magának otthon a haját?? Mert hajat vágni, festeni, formázni mindenki képes. Nem csak a fodrász.

2012. dec. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Én levágni nem tudom magamnak, azért járok fodrászhoz. Festeni magamnak festem, formázni meg hát évente két alkalommal szoktam. Korábban próbáltam, hogy mondjuk bál előtt fodrászhoz megyek, de rendre rosszul csinálták meg. Így inkább megcsinálom magam.

Balzsammal kapcsolatban nincs igazad. Haj és haj között is van különbség, és ami neked bevált, az nem biztos, hogy nekem is. Alapból is vékony szálú, zsíros, lelapuló hajam van, az a balzsamtól csak rosszabb lesz. 10 éve csinálom úgy, hogy csak a végére kenek és valóban sokkal dúsabb a hajam, ha én csinálom, mintha a fodrász. Egyébként szilikonmentes termékeket használok, mert a szilikonok nagyon nem váltak be. És szulfátmentes samponszappanom van, házi készítésű. Tehát ennyi erről... a fodrász kérdezte, hogy mivel mosom a hajam és mikor mondtam, hogy samponszappannal akkor az első reakciója az volt, hogy az milyen. Épp ezért gondolom, hogy elég nagy szégyen, ha a fodrászt nekem kell tájékoztatnom a hajápolási cikkekről, mert neki fogalma sincs róla. Persze aki már nem tud mit írni azt megértem, hogy azzal védekezik, hogy nem kell fodrászhoz járni :)

2012. dec. 4. 14:54
 16/22 A kérdező kommentje:
Még valami: nem mondtál újat azzal, hogy egy sampon nem pár használat után adja meg az eredmény. 2 évig használtam korábban pl kénes sampont és teljesen tönkrement a hajam, semmit nem segített a zsírosságán. És hasonlóképpen tudok nyilatkozni a többi készítményről is. Mindent több hónapig használok, mert pontosan tisztában vagyok azzal, hogy nem egy hét alatt fog az hatni. De nem is értem miért kell erről vitatkozni, már annyira elegem abból, hogy jön valami okostojás, aki most megmondja a tutit és olyan információt oszt meg az emberekkel, amit még a hülye is tud. Már úgy unom :/
2012. dec. 4. 14:57
 17/22 anonim ***** válasza:
te kezdted el az egész témát, és nem lehet mindenkinek azonos a véleménye. szerintem nem kéne egyből le okostojásozni egyből valakit azért, mert ez a véleménye... és szerintem a #14-es válaszolónak igenis igaza van!
2012. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen már rég felesleges vitatkozni. Mindenki tudja, hogy az ő hajának mi vált be és én se szeretem, ha valaki jön és megmondja a tutit, aztán meg itt hüledezik, ha az másnak nem válik be. Nekem pl bevált anno a kénes sampon, azzal tudtam kitolni a hajmosásaimat egy hétre. De pl nővéremnek egyáltalán nem vált be, ő simán megmossa akár naponta is, és semmi baja sincs a hajának. Mikor látjuk már be, hogy minden egyénfüggő és nem lehet általános információkat tényként kijelenteni? Ja egyébként kérdező, tudom nem vigasztal, de én mindig attól kaptam hülyét fiatalabb koromban, amikor mindenki közölte, hogy azért zsíros a hajam ,mert gyakran mosom, pedig erről szó sem volt :) csak az emberek szeretnek kéretlen tanácsot adni. Rég megtanultam már, hogy a legjobb, ha az ember maga próbál ki mindent és abból szűri le, hogy neki mi vált be, mert annyira sok mindent múlik a genetikán is, táplálkozáson stb, hogy nem lehet mindenkit egy kaptafára venni.
2012. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Ha tudja, hogy neki mi vált be, akkor csinálja úgy. Mi is elmondtuk a saját tapasztalatainkat. Azért, mert a kérdezőnek és sok válaszolónak nem tetszik még nem kéne lepontozni vagy hülyének nézni. Én megmondom a fodrásznak az elején, hogy mit hogyan szoktam. Sőt meg is kérdezi, hogy szárítom, ápolom stb. Jó fodrászt kell választani. Abban egyetértek, hogy sok rossz fodrász van, aki nem csak szarul vág, de azt se tudja mit csinál. Én a biofodrászatban jártam úgy, hogy úgy nézett ki a hajam vágás után, mintha lerágták volna. El is kellett mennem két hét múlva egy másikhoz, hogy vágja le rendesen.

Viszont, ha ilyen sok problémád van, akkor ajánlom a Hajas szalonokat. Ott aztán mindent elmondanak, hogy mi tesz jót a hajadnak, a hajdiagnosztikától kezdve az otthoni ápolásig, szárításig mindent megbeszélnek veled. Nem olcsó és oda max. egy évben csak egyszer mennék, mert 15ezer kb. egy vágás, de onnan tuti nem úgy jössz ki, hogy na már megint elcseszték a hajad.

2012. dec. 4. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

19-es Ez az az új biohajvágószalon, amit írtál? Mármint aminek plakátján egy zöld alma van, nem? Hát nálam a Hajas szalon nem játszik, mert 320 km-re lakom Budapesttől. Viszont az is igaz, hogy pl vágással és szinte mindig elégedett vagyok. Nekem azzal nincs problémám. Abban mindig igazat adok a fodrásznak, hogy nem poénből akar 5 centit vágni a hajamon, én is látom, hogy annyi tönkre van menve. Hál Istennek elgé hosszú hajam van, hogy ne látszódjék, ha sok lett belőle vágva. Csak tényleg az, hogy csupa olyan dolgot megcsinál, amire én itthon külön odafigyelek, hogy elkerüljem :/ ez bosszantott fel. Tegnap délelőtt voltam és már bezsírosodott a hajam, mert a tövét is balzsamozta. A frufrum sajnos még külön probléma, mert az önálló életet él, elég macera megcsinálni. Én már tudom mit kell vele csinálni, de azzal, hogy az is balzsamos, tiszta csúszós nem lehet formázni. A fodrász se tudta megcsinálni, hiába mondtam hogy kéne állnia, nem ment neki. Samponból most normál hajra valót használt, legutóbb volt rozmaringos, ami állítólag zsíros hajra van. Hát nem tudom, én 5 éve használok rozmaringolajat hajmosásnál, de azért, mert élénkíti a vérkeringés. Nem vettem észre, hogy kevésbé zsírosodna tőle a hajam.

Egyébként nem lehet, hogy ebben a bioszalonban fodrásztanulók vannak? Mert én 2x ugyanazzal a fodrásszal ott még nem találkoztam. Csak azért járok oda, mert úgy is csak vágatok belőle, arra tökéletes az, aki ott van.

2012. dec. 4. 16:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!