Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy a fodrász...

Miért van az, hogy a fodrász minden hajápolási praktikát mentesít?

Figyelt kérdés
Hülyén fogalmaztam a kérdést, de máshogy nem tudtam :/ Tehát amit a fodrász csinál: zsíros a hajam, ezért direkt zsíros hajra való sampont használ. Nem pont azt mondják, hogy attól épp hogy zsírosabb lesz az ember haja, mert erősebb tisztítószert tartalmaz, amitől a haj több faggyút termel? Aztán a hajamra a hajtőtől a végekig ken balzsamot. Amikor épp az a lényege, hogy attól lelapul a hajam és még inkább zsírosabb lesz, én épp ezért nem kenem sohase a tövére. Aztán vizesen nem csak úgy lágyan kifésüli egy bontó fésűvel alulról kezdve a fésülést, hanem egy műanyag végű kefével nekimegy és húzza-tépi, mintha muszáj lenne. Aztán gondolom senkinek nem új mikor azt mondom, hogy a hajszárítót is a legalacsonyabb fokozaton ajánlott használni, egy 20-30 centi távolságra a hajtól. A fodrász ehhez képest mit csinál? Legmagasabb fokozaton egyenesen nekinyomja a hajamnak. És még csak az sem mondható, hogy rossz a fodrászom, mert a mai volt a 6. fodrász, akit kipróbáltam és rendre ugyanezt művelik a hajammal. Nem épp egy fodrásznak kéne külön odafigyelnie az ember hajára?
2012. dec. 3. 22:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
20%

A samponról hülyeséget írtál. Azért zsíros hajra rakják, mert arra való. Mi értelme lenne, ha még zsírosabb lenne tőle a hajad? Egyébként nem értek veled egyet, mert nekem a fodrász után a hajam sokkal tovább bírja mosás nélkül és sokkal egészségesebbnek, fényesebbnek látszik. Azt azért hozzátenném, hogy az én fodrászom nem a Tescoban kapható cuccokkal dolgozik, hanem minőségi fodrász termékekkel. Azok meg nem ártanak a hajnak. Úgyhogy csak tudja mit csinál, amikor bekeni az egész fejem balzsammal. Bár inkább csak a végére szokott. A hajszárítójuk se épp a gagyi fajta. Nagy fokozaton szárít, de alig meleg. Rak rá hővédőt is.

Ha esetleg ezek bármiben is károsítanák a hajat (amit kétlek) akkor is egy évben kb. két alkalomtól nem fog tönkremenni a hajad.

2012. dec. 3. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
Nekik professzionális kellékeik vannak. Azokkal meg lehet azt csinálni, az otthoni gépekkel, termékekkel nem. Ő tudja, hogy hol kell hozzányúlni a hajhoz, neked meg csak van egy rutinos, amiről azt hiszed a legjobb.
2012. dec. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
58%
Nekem is kb. ugyanezek a tapasztalataim. Húzzák, tépik a hajat, húszezerszer fésülik, miközben beszárítják, hadd tépődjön ki az összes hajszál, forró, közelre tartott hajszárítóval. No komment.
2012. dec. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

A professzionális termékek alatt mit értesz? Nekem volt MÁTRIX samponom, balzsamom és semmivel sem tartottam jobbnak, mint egy akármilyen más terméket. Ma ebben a biofodrászatban voltam, ahol Faith in nature termékekkel dolgoznak. Szintén használtam ilyet. Jók és szeretem őket, de zsíros hajra akkor sem valók.

Meg nem értem, akkor miért mondják azt, hogy ha valakinek nagyon zsíros típusú a haja, az inkább ne olyan sampont használjon, ami zsíros hajra van, mert az csak rosszabb lesz? Mégis kinek higgyek, ha ti most itt írtok vmit, de máskor meg mást hallani? Egyébként speciel én sok zsíros hajra való sampont próbáltam és nem bírta velük tovább a hajam. Viszont nagyon húzódott a fejbőröm tőlük az első nap :/

2012. dec. 3. 22:42
 5/22 anonim ***** válasza:
77%

Most nem azért mondom első válaszoló, de én is több helyen olvastam, hogy a zsíros hajra való samponok kifejezetten rontanak a helyzeten. Mert nagyon agresszívan leszedi a zsírt, viszont erre a szervezet ugye úgy reaál, hogy több zsírt termel, mert a természetes faggyúrétegnek meg kell lennie. Vagy mi :O bár az is igaz, hogy annyi mindent olvasni már, hogy mi jó mi nem jó. Mindenesetre én sem vettem észre számottevő különbséget a zsíros hajra való és a szárazra való samponok között. A szárazra való talán annyiban jobb, hogy legalább a végét táplálja és nem szárítja ki (ellentétben a zsírosra valóval).

Egyébként kérdező én is tapasztaltam már ezt, nem is egyszer. Mondjuk nekem évek óta ugyanaz a fodrászom, tehát nem tudom másnál mi van, de elméletileg ő is professzionális termékekkel dolgozik. És érdekes módom kijövök tőle, 3 nap múlva már tiszta zsír a hajam! Ha én magam mosom, akkor heti 1x kell csak mosni, vagy 1-2 nappal előbb, ha mondjuk elmegyek hétvégén valahová. Tehát az is minimum 5 nap! Épp azért, mert én a tövére nem kenek balzsamot, nem szárítom és ki se fésülöm vizesen. Ellentétben a fodrásszal. Persze, lehet mondani, hogy most attól az egy alkalomtól semmi baja nem lesz a hajunknak, de legyünk őszinték: én a fodrásztól azt várom el, hogy a lehető legmegfelelőbben kezelje a hajam. És ne kapkodja csak úgy össze, nem érdekel, hogy hány embert vállalt arra a napra, mert elég jól meg van fizetve (drágább, mint az átlag fodrász), plusz mindig adok borravalót is. Ha már ez a szakmája, akkor csinálja is úgy, ahogy állítólag kell.

2012. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
0%

A Faith in Nature samponok talán a legjobbak a zsíros hajra... pont mert természetes összetevőkből áll.

Zsíros hajra pedig zsíros hajra való sampon, balzsam kell. Ezektől pont hogy nem lesz még zsírosabb. Ez a lényege. Hogy rendszeres használat mellett szabályozza a faggyútermelést. Ilyen például a teafás Faith in Nature, az egyik legjobb.

2012. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Jó, én nem fogok erről vitát nyitni, de nekem nem lett kevésbé zsírosabb a hajam a FIN samponoktól. Meg úgy semmitől mástól sem. De mind1, mert nem is ez volt a kérdés.
2012. dec. 3. 23:14
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
azért "tépi" a hajad, mert rendesen ki szeretné fésülni a hajad, hogy amikor vágja ne kelljen a gubanccal foglalatoskodnia. a hajszárítóról meg az a véleményem, hogy nem egy olcsó gagyit használ, tesz rá hővédőt is, és általában hideg levegőt fúj, ami gyakorlatilag semmit nem árt a hajnak, de ha egy pöppetnyit is árt, nem hiszem, hogy olyan gyakran jársz fodrászhoz, hogy ez ártana... ezt a pár alkalom igazán nem árt a hajnak.:)
2012. dec. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk tényleg kell vigyázni némelyik fodrásszal. Én egyszer jártam úgy, hogy előre bejelentkeztem és a szokásos vágást kértem. Festést nem, soha nem festettem még fodrásznál. Odamegyek, leültet, kérdi akkor mennyit is vágjunk majd belőle és nekiáll kikeverni festéket. Kérdeztem, hogy a következő kuncsaftnak most keveri e ki, erre azt mondta nem, mert ez az én hajamra lesz. Mondom mi? És akkor elmagyaráztam neki, hogy én egy szimpla vágást kértem, telefonban is csak annyit mondtam, soha nem volt szó festésről. Kiderült, hogy összekevert egy másik klienssel. És akkor közli, hogy jaj, nem lehetne e, hogy mégis fessük a hajam, mert már kikeverte és hasonló a szín, mint ami amúgy is festve van nekem, csak nem olyan vörös. Hát persze mondtam, hogy nem. Évek óta magamnak festem és nem fogok azért 2x annyit fizetni, mert ő ilyen figyelmetlen (plusz amúgy is kb 2 héttel korábban festettem be). Akkor besértődött, kidobta a festéket. Éppen fizetnék neki, erre majdnem 2x annyi árat mondott, mint legutóbb. Kérdeztem, hogy ennyit drágult e legutóbb óta egy vágás, erre közli, hogy hát a festék is benne van. Teljesen elképedtem. Mondtam neki, hogy annyit fizetek mint legutóbb, kivéve a borravalót, amit épp ezért most elhagyok és ne várja, hogy ezentúl majd hozzá járok. Ez 4 éve volt. Azóta más fodrászom van. És mindez a mizéria azért volt, mert túl sok kuncsaftot vállal és már fogalma sincs, hogy ki mikor hogy merre. Persze megértem, hogy vmiből élnie is kell, de akkor is pofátlanság, amit csinált! Mai napig felkapom miatta a vizet...

Tehát vigyázni kell a fodrászokkal, mert marhára nem tudnak jobban mindent! Én ismerem a hajam és tudom mi tesz jót neki. Értem én ,hogy neki ez a szakmája, de a saját hajam akkor is jobban ismerem, mint ő.

2012. dec. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Elnézést azt kihagytam, hogy persze nem minden fodrász ilyen. Csak érdemes válogatni, mert sajnos könnyen pórul járhat az ember. Nekem csak egy kellemetlen órám bánta, de hányszor olvasni olyat, hogy a fodrász konkrétan hazavágta az ember haját.
2012. dec. 4. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!