Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szilikon MENTES sampon,...

Szilikon MENTES sampon, balzsam hajápolók?

Figyelt kérdés
Melyek ezek a termékek? most át akarok térni a szilikon mentes dolgokra. milyen szilikon mnetes samponok, balzsamok, hajápolók vannak?
2012. szept. 11. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
SYOSS samponok vannak, a többire nem nagyon figyeltem.
2012. szept. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Több márkánál is találni. Vannak szilikonmentes Balea, Alverde, Alterra, Babylove, Nivea, Fructis, stb. termékek. Nézz körül, sokra ráírják, hogy szilikonmentes. (Sokra nem, pedig az.) Én samponból szulfátmenteset használok. Mindenki a szilikontól van annyira oda, pedig a szulfátok sokkal károsabbak, mert azok szárítják ki a hajat és irritálják a fejbőrt.

Szilikonmentes balzsamból összesen 2-t találtam évek alatt, aminek valami hatása is van a hajra, és nem csak olyan, mintha semmit sem kentem volna rá (vagy rosszabb, mert ilyen is volt). Ezek a Fructis Tápláló ápolás és a Garnier Natural/Ultra Doux avokádós balzsam. Egyikre sincs ráírva, hogy szilikonmentes.

Nálam a szilikonok mellőzése csak és kizárólag olajozás mellett működött, mert anélkül kezelhetetlen volt a hajam. Sajnos abban a kb. 2 évben, mikor egyáltalán nem használtam szilikonokat sokkal gyakrabban kellett a hajamból vágatni, mert nagyon vékonyodott el, szilikonok nélkül ugyanis nincs semmi, ami valamennyire megvédené a mechanikai sérülésektől.

Nem lebeszélni akarlak, próbáld ki, majd meglátod neked hogy válik be. Én maradok a szilikonos-szulfátmentes rutinomnál, nekem ez jött be leginkább. Még sosem volt ilyen dús és hosszú a hajam.

2012. szept. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

utolsó : megkérdezhetem hogy te milyen sampont/balzsamot használsz? nekem is hosszú a hajam most garnier samponom van és a nyár miatt balea fényvédős táplálós balszamot használtam. + ricinus +olívaolajas pakolást váltogatom.


nem zsíros a hajam kicsit vékonyabb szálú, hátközép hosszú. :)


köszi a válaszod! :)

2012. szept. 12. 08:51
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Samponból a barackos Dulgon kids-et használom, minden 4. mosásnál pedig a Balea málnás samponját. Balzsamból a Wella Repair a kedvencem. Emellett még Pantene Aqua Light kifésülő sprayt, Gliss kur meg Avon hajvégápolót. A samponok szilikonmentesek, de a Dulgon szulfátmentes is, nagyon gyengéd. Az ápolók mind szilikonosak, ezért néha kell használni szulfátos sampont (a Balea), hogy lemossa a szilikonokat és ne nehezüljön el a hajam. Nekem vastag szálú, hosszú, természetes állapotában göndör a hajam, arra ez jött be.

Ilyen természetes állapotában: [link]

[link]

2012. szept. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!