Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A ricinus olajtól nem marad...

A ricinus olajtól nem marad büdös a hajunk?

Figyelt kérdés
2012. jan. 31. 13:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A ricinus olajnak nincs szaga,ebből kifolyólag a hajadnak sem lesz!
2012. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Én tegnap vettem egy üveggel.és háát....beleszagoltamés elég büdös..:DD
2012. jan. 31. 13:59
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz büdös, mivel megmossuk utána samponnal és a sampon illata marad benne a hajunkba. Én még sörös öblítést is alkalmazok, amit nem mosok ki és még úgy sem érzem a sör szagát, hanem csak a samponét.
2012. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
rendben.=D
2012. jan. 31. 14:37
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem a ricinus olajtól összeállta a hajam és több hullott
2012. jan. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
a ricinus olaj mire jó egyébként?=)
2012. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Ennyi mindenre:

1) Eltünteti a szemölcsöket, mégpedig úgy, hogy este és reggel körülbelül hússzor enyhén dörzsöljük azokat ricinusolajjal, hogy az behatoljon a kinövésbe.

2) Bőrfekélyesedésnél a ricinusolaj szintén eredménnyel használható.

3) Az idősebb bábaasszonyok az újszülött nehezen köldökét ricinusolajjal kenik be.

4) Ricinusolajjal masszírozzák az anyák mellét, hogy növeljék a tejhozamot.

5) A szem vörösességét vagy irritációját egy csepp ricinusolajjal szüntetjük meg, mely egyben megkönnyebbülést is hoz.

6) Kisgyermekeknél a haj nem kielégítő növése esetén kétszer hetenként, lefekvés előtt ricinusolajos bedörzsölést alkalmaznak, és azt másnap reggel samponos mosással távolítják el. Ha a kezelés eredményeként a haj rendesen kezd el nőni., a bedörzsölést kéthetente vagy havonként folytatják.

7) A szempillák sűrűsödését és meghosszabbodását úgy érhetjük el, hogy hetenként háromszor lefekvés előtt ricinusolajjal kenjük be azokat, ugyanaz az eljárás alkalmazható a szemöldöknél is.

8) A vadászkutyák látásában zavarok állhatnak elő, ha magas fűben tartósan kénytelenek szaladgálni. Ilyen esetekben a ricinusolajos kezelés hozza rendbe a kutya beteg szemét.

9) Hörghurut (bronchitis) esetén a mellre két kanál ricinusolaj és egy kanál terpentin keverékét alkalmazzuk. A keveréket úgy készítjük, hogy felmelegített ricinusolajhoz adjuk hozzá a terpentint. A keverékkel bemasszírozzuk a beteg mellét és betakarjuk. Enyhébb esetekben este lefekvéskor, súlyosabb esetekben naponta háromszor alkalmazzuk.

10) Számos farmer házában a ricinusolaj állandóan kéznél van, azok, akik a népi gyógyászat gyógymódjait ismerik vágásokra, horzsolásokra vagy sebekre egy toll segítségével ricinusolajat kötnek.

11) A külsődleges aranyér ricinusolajjal kenve megpuhul és visszahúzódik.

12) Lábainkat túlterhelésük esetén hetenkét kétszer vagy gyakrabban lefekvés előtt ricinusolajjal bekenjük, bedörzsöljük, és rövid pamutharisnyát húzunk rá. Lábainkat másnap reggel pihenteknek érezzük, a fáradság érzése eltűnik és a láb bőre bársonyos. Tyúkszemek és bőrkeményedések puhításánál a ricinusolaj kiváló eredménnyel alkalmazható, megszünteti a fájdalmakat.

2012. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Milliónyi kérdés és válasz van NAPONTA a ricinusolajról keress vissza vgy használd a google-t.
2012. jan. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
42%

ti nem vagytok normák ricinust kentek a hajatokbaXD

az üzemagyagba kell:D

jóember az rohadt büdös

ha én beszívom egy hétig döglődök tőle

2012. febr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó szerintem inkább neked van baj az agyaddal de súlyosan... A ricinusolaj eredetileg hashajtó.. úristen akkor mi történik azzal aki megissza???? pff. Jesszusom, ész az van...
2012. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!