Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan hozzam rendbe a hajam?...

Hogyan hozzam rendbe a hajam? (Bővebben)

Figyelt kérdés

Már 1,5 éve vigyázok a hajamra. Nem vasalom, szőkéről barnára váltottam. Rendszeresen vágatom (3-4havonta), mindig használok balzsamot vagy pakolást. Ez alatt a 1,5 év alatt szépen rendbe jött a hajam, de az utóbbi 2 hónapban megint elkezdett iszonyatosan töredezni és nagyon száraz a vége. Jövő héten megyek vágatni a hajamból. Az lenne a kérdésem, hogy mit ajánlanátok? Miket használjak a hajamra?(Konkrét termékekre lennék kíváncsi)Szeretném ha végre megnőne a hajam szép hosszúra, főleg, hogy tényleg figyelek rá amennyire csak lehet. Igaz, hogy most is festve van barnára, de csak 2 havonta és ilyenkor is általában csak színezővel. Úgy érzem, hogy a hajam még akkor sem volt ilyen rossz állapotban amikor még szőkítve volt és napi szinten vasalva:S Nagyon el vagyok keseredve...


20/L


2012. jan. 13. 22:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
ricinusolaj-pakolás, plusszban gliss kur termékek (a termékcsaládot váltogasd, ha megszokta a hajad). Egyértelműen változatos étrend! nem lehet, hogy máshogy étkezel az utóbbi időben és ezért vonja el a szervezeted onnan a tapanyagot?
2012. jan. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem vettem észre, hogy sokkal másabb lenne az étkezésem. Gliss Kur termékek közül melyiket ajánlanád? A feketén kívül, mert abból van jelenleg pakolásom és spray is de semmit sem használ és zsírosítja a hajam:S
2012. jan. 13. 22:37
 3/12 anonim ***** válasza:
43%

Ezek a kencék pillanatnyilag puhábbnak mutatják a hajat, de hosszú távon szárítják és károsítják.

Mi a fenének vennél te még egy évig ilyen sampont, ha az első flakon rendbe hozza a hajad?!

Használj rá vegyszer és adalék mentes házi pakolásokat.

Elsősorban ricinus olajas, tojásos, és élesztős pakolások jók töredezett, károsodott hajra.

A hajfestés lehet, hogy kímélőbb megoldás lenne, mivel elég csak a tövét festeni, a többi részét nem szükséges.


Ahol szőkítve és vasalva volt, a végén, ott nem áll tökéletesen helyre az állapota. Ezen csak a lenövesztés és az olló segít.

2012. jan. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%

Inkább 4hetente kell vágatni...nem 3-4havonta :/

Szépségvitamin,balzsam,pakolás...

2012. jan. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 hetente? Akkor az égvilágon semmit sem nőne a hajam...havi 1-1,5 centit nő, annyit meg minimum vág a fodrász egy vágásnál.
2012. jan. 13. 22:58
 6/12 anonim ***** válasza:

Nekem szőkítve és vasalva van a hajam most is. Régebben nekem is nagyon-nagyon csúnyán töredezett volt.

Most én is vágatom, de kb. csak 4-6 havonta, ez elegendő szerintem. És mellette Gliss Kur Hair Repair hajpakolást használok, nekem ez segített nagyon, ettől vált egészségessé a hajam. Balzsamnak pedig az Elséve-nek azt a méhpempős cuccát használom. Nem tudom melyik milyen arányban segít a hajamon, de ezeket nem váltanám le semmi pénzért. Viszont neked kell kitapasztalnod, hogy a saját hajadnak mi jó (sajnos). Viszont ha azt mondod, hogy nagyon töredezett, össze-vissza (mármint a vége) akkor valószínűleg jó lesz az neked is, ami nekem is.

2012. jan. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nézegettem már én ezt a GK pakolást amit írtál egy próbát akkor ezek szerint megér:)
2012. jan. 13. 23:48
 8/12 anonim ***** válasza:

Én elég sok terméket használok, de meg van az oka annak is!

Egyszer használtam kallos placentás hajpakolást, nagyon jó volt, csak aztán úgy alakult az életem, hogy kb. fél évig samponon kívül semmit nem használtam, viszont vasaltam a hajam. Az eredménye a hajtőnél normál vagy picit zsíros haj (hetente 2x mosok hajat), a hajvég (úgy a hajszálak közepétől lefelé) száraz és töredezett.

Kétségbe estem, hiszen imádom a hajam és növeszteni akartam.

Ekkor már annyira töredezett és száraz volt a hajam vége, hogy tehettem volna rá bármit, nem segített volna. Annak ellenére, hogy növesztettem a hajam kénytelen voltam drasztikusabb megoldást találni. Kb. 4-5 centit levágattam belőle.

A fodrászom ellátott néhány tanáccsal, az első és legfontosabb, hogy használjak pakolást, hővédő sprayt. Hővédő sprayt korábban sosem használtam. A fodrász nem mondott nekem konkrét termékeket, mert mindenkinek saját magának kell megtalálni a számára legjobb terméket.

Én szerencsésnek mondhatom magam, hiszen először a viszonylag olcsbb árkategóriába keresgéltem és hamar megtaláltam a számomra tökéletes termékeket, és még ár/érték arányban is jó.


Sampon: samponból nekem csak egy vált be, pedig próbáltam nagyon sokat. Régen korpás volt a fejbőröm, rengeteget szenvedtem vele, mire rátaláltam a head&shoulders sensitive sampont. Ettől rendbe jött a hajam és érdekes dolgot vettem észre, amikor visszaváltottam bármely más samponra újra korpásodni kezdtem. Úgyhogy maradtam ennél. :)

Pakolás: pakolások terén nincs nagy tapasztalatom, a kallos mézes hajpakolását próbáltam, az nem jött be és a kallos placentás hajpakolást. Amióta sokat kellett vágni a hajamból hetente 1x (ha van időm 2x) használom, érezhetően puhább, selymesebb tőle a hajam. Úgyhogy maradtam ennél. A kisebb tégelyes (ha jól emléksem 275 ml-s) legutóbb 4-500Ft körül volt és nekem 2-3 hónapra elég, szóval nekem abszolút megéri.

Hajbalzsam: gliss kur express hajregeneráló balzsamot használok. Konkrétan nem tudom eldönteni, hogy jó-e, pedig már 5 hónapja használom. Az biztos, hogy nem árt a hajamnak, de nem tudom mennyire jó. Szóval ezt elhasználom, de 2x is meggondolom, hogy veszek-e még majd ilyet, hiszen nem érzem azt, amit a pakolásom esetében. A pakolásnál érzem, hogy attól sokkal egészségesebb, puhább a hajam, ennél nem érzek olyan jelentős változást.

Hajvégápoló: mily meglepő, kallos hajvégápoló szérumot használok. Nekem nagyon bejött. A hajvégeim hajlamosak arra, hogy kicsit sprődebbek maradjanak, hiába a pakolás, de ettől a végek is puhává és selymessé válnak. Én hajmosás után használom, mikor már a törölköző felszívta a fölösleges vizet. Nedves hajon könnyebb eloszlatni, egyébként ha úgy érzem, hogy a hajvasalás miatt száraz a hajvégem, akkor két mosás között is szoktam tenni a hajamra. Ilyenkor benedvesítem a kezem, nyomok a hajvégápolóból a kezemre és úgy viszem fel a hajvégekre. Ha szükséges még egyszer benedvesítem a kezem.

Hővédő spray: szintén kallosos, hővédő hajvasaló permetnek neveik. Nem csak védő a hajat a magas hőtől, sokkal könnyebb kivasalni a hajam, mióta ezt használok.


Szóval nekem a kallosos termékek bejöttek eddig, és mint már írtam, ár/érték arányban is jó!

Egy próbát megérhetnek a kallosos hajápolók, de igazából neked kell kitapasztalni, hogy melyik válik be.

Ja, és egy fontos dolog, így utolsóként: ezeket azóta használom rendszeresen, mióta kb. 4-5 centit le kellett vágni a hajamból, szóval fél éve. Ez alatt a fél év alatt egyszer volt vágva a hajam (az én pénztárcámhoz kicsit drága, de nagyon jó fodrász és megbízok benne, szóval nem akarok váltani) és nem töredezik, nem száraz a hajam.

16/L

2012. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves előző! Ezeket a Kallos-os cuccokat hol lehet venni? Köszi
2012. jan. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem előző vagyok, de tudom rá a választ.Bármilyen meglepő Kallos fodrászüzletekben! :D (Ez a neve, egy üzletlánc, sok helyen láttam már.)

Szeretnék annyit hozzátenni, hogy a Kallos tejproteines hajpakolását én is kipróbáltam és nekem nagyon nem vált be. Ha lehet még szárazabb lett tőle a hajam vége.. Én is azért vettem meg, mert mindenki ódákat zengett róla mindenféle fórumokon, aztán mégse használt. Ettől függetlenül próbáld ki, mert lehet, hogy neked nagyon bejön. Csak azt mondom, hogy mindenkinek más használ. (Én voltam az,aki a Gliss Kur-os hajpakolást mondta.)

2012. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!