Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinalnak a kozmetikaban...

Mit csinalnak a kozmetikaban ha pattanasos bor miatt megyek?

Figyelt kérdés
Mennyit ulok kb?Valami kellemetlen kezeles lesz e?Le kell e vetkozni vagy utcai ruhaban maradhatok?
2012. jan. 12. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Bemész, köszönsz, leveted a kabátodat, sapkádat, stb. Leülsz a székbe, a támlát neked kényelmes pozícióba állítják, tesznek a ruhádra egy kendőt, hogy ne legyen krémes, a fejedre fejpántot, és esetleg sapit, hogy a hajad se legyen krémes, és ne is lógjon oda (fiúknál is!) Utána arctejjel letisztítják az arcodat, majd radíroznak, tonikkal áttörlik a bőrt, majd tesznek rá egy puhító krémet, és jön a gőzölés. Ez meleg lesz, de ilyen időben nagyon jól fog esni. Van, aki eközben masszíroz (arcodat), ha nem, akkor csak pihensz, amíg meg rád a gőz. Ez kb. 10 perc, utána letörlik az arcodról a vizet és izzadságot, majd hátradöntik a széket, és feküdni fogsz. Megkezdődik a tisztítás, ami kozmetikusonként változó, hogy fáj-e. Nálam nem szokott fájni senkinek, mégis ki tudtam tisztítani a bőrüket. Ha végzett, egy fertőtlenítős, pórusösszehúzós tonikkal áttörlik az arcodat, ami a magas alkoholtartalma miatt csípni fog, de csak amíg el nem párolog. Utána feltesznek egy tápláló-összehúzó pakolást, ami 15-20 percig lesz fent. Utána lemossák, majd átkrémezik az arcod, vagy masszírozzák, ez is kozmetikustól függ, hogy benne van-e az árban, vagy nincs, de attól függetlenül kérheted. Majd fizetsz, felöltözöl, elköszönsz és mehetsz.

Az egész kb. másfél-2 óra, attól függ, mennyit kell nyomkodni.

Üdv, egy kozmetikus

2012. jan. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

kedves egy kozmetikus!

és mi történik, amíg 20 percig pakolás fenn van, meg krém ilyesmik?

mert én fiú vagyok elmennék egyszer csak el nem tudom képzelni mennyire uncsi lehet h 20 percig feküdni kell arcomon kenceficével. v olynakor mivan? megy a TV v ilyesmi? meg hát másfél-2 óra összesen? mindenkinek ilyen sokáig tart?

2012. jan. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs sok "nyomkodni való", akkor akár egy órába is belefér.

Ez a 20 perc, amíg fent van a pakolás szintén kozmetikus-függő. Van, aki olyankor ad pl. egy kézmasszázst, vagy ha még mást is kér a vendég, főként nőknél ez idő alatt meg lehet csinálni pl. gyanta, szemöldökszedést, ilyesmi. Tv nagyon ritka, ha van valahol, szól a rádió, vagy relaxációs zene, újságot/könyvet olvashatsz, nyomkodhatod a telefonodat, nálam pl. olyankor akár ki is lehet menni cigizni, mert nem az utcára nyílik az üzletem, vagy beszélgetsz a kozmetikussal, ha nincs más vendége, mert vannak olyanok, akik több vendéget fogadnak egyszerre. Nálam mindig csak egy valaki van, nekem is jobb úgy, meg a vendégnek is. De ha férfi vendég van, akkor szinte sose hívnak addig mást.

Szóval sok idő vagy sem, ki kell bírni valahogy :)

2012. jan. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

értem. hát ha beszélget és jófej akkor simán elmegy az a 20 perc, vagy másfél óra. csak ha ő tesz-vesz vhol máshol én meg addig nézek ki a fejemből az nem az igazi :)

fodrásznál is néha olyan fura, a régi folyamatosan beszélt, de a mostani nem szól semmit, és ez olyan furcsa, de az csak 20-30 perc.

de végülis majd meglássuk, egyszer elmegyek, köszi h válaszoltál..

a kérdezőtől meg bocsi h belekérdeztem csak érdekelt nagyon.

2012. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, örülök, hogy segíthettem :)
2012. jan. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Valóban igaz,vendéget magára soha nem hagyunk!Én is kézmasszázst végzek,beszélgetünk vagy épp válaszolok a kérdéseire.Gyorsan elmegy az idő.Persze nem pletykával általában a bőr ápolását kérdezik.Te is nyugodtan kérdezhetsz.
2012. jan. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!