Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Anyukán nem engedi hohy...

Anyukán nem engedi hohy leborotváljam a hónaljamat. Mit tegyek hogy megengedje vagy hogyan szedjem rá? 13éves vagyok

Figyelt kérdés
2009. máj. 10. 09:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
100%
én 12évesen már leborotváltam.nem kérdezgettem
2009. máj. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
100%
Szia!Sztem beszéld meg újra és első alkalommal ajánlom neked a gyantánt, mert attól nem nő olyan erősen vissza és lassabb tőle viszonylag a szörnövekedése.
2009. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Szia! AMikor én 13 évesen megkértem anyukámat, hogy borotválja le a lábamat, akkor egy kis tétovázással, de megtette, de amikor megtudta apukám, jó nagy kiabálás lett belőle, mert hogy még túl fiatal vagyok ilyenhez, hogy akkor nagykoromban nagyon vastag lesz majd a szőr, és hogy sűrűn kellesz bortoválni, stb., stb. .

Utána egy idő után mondtam amgamnak, hogy nem hagyom magam, és magamnak a tesóm felügyelete mellett leborotváltam. Apám nem is tudta meg. MOst már semmi gondom nincs vele.

A hónaljszőrzetet pedig scak most kellett leborotválnom májusban, eddig nem volt rá szükség télen.

Azt is nagyon könnyű leborotválni, szóval, ha anyukád nem akarja megengedni, akkor magadnak is megcsinálhatod.

Ha leszid, mondd meg neki, hogy ilyenkor melegben eléggé zavart, hát megtetted.

Lehet, hogy fog cirkuszolni, de utána megnyukszik.

Nem jobb kibírni egy veszekedést, mint utána egész nap a suliban azon kellemetlenkedni, hogy nehogy meglássák a többiek avgy hasonló?

2009. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
50%

sziasztok néhány hozzászóláson igen csak meglepődtem. Nem igazán értek azzal egyet, h egy 13 éves lányt arra biztatnak, többen, h valamit a szülei hátamögött, esetleg tiltása elllen csináljon. Ha most ilyen történik mi lesz később és hát nem hiszem, h egy szülő nem ilyed meg attól, h a gyereke ilyet csinál már ilyen fiatalon. (25 éves tanuló vagyok)


Szerintem tényleg ülj le anyukáddal és beszéld meg vele.Vagy ha nem nagyon hajlik rá, akkor próbáld valamelyik családtagod segítségét kérni, de ne csináld szerintem a háta mögött egyedül, legyen legalább akkor valaki idősebb aki támogat, vagy csak beavattál. Engem még anyukám vitt el először a kozmetikushoz gyantáztatani.


Többen nem mondták el, azok közül akik az epilátort javasolták, hogy az elégé fájdalmas, nekem is van egy otthon és csak egyszer használtam. A gyantázás sokkal jobb, igaz az is fáj, de én jobban bírom (pedig elégé nagy a fájdalomküszöböm). Esetleg kiprobálhatod a cukor gyantát a hagyományos helyett. A cukor gyanta kicsit kíméletesebb és még a pici szőr szálaknál is segít.

2009. máj. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
66%

Szia!

Én is 13 éves lány vagyok :)

Én a hónajamat le epiláltam először nem fájt másodszor nagyon fáj!Pont ma szedtem leés nem fájt nagyon kicsit csípta és most majd 3-4 hét múlva kell leszednem !

Szerintem beszéld meg anyukáddal,hogy mi a helyzet meg,hogy kamasz kor stb. meg hogy nélüle nem megy meg amit hallani akkar és ugyis megengedi!


Mondjuk annyira nem tudom,mert engem apu piszkált hogy mekkora szőr van a lábamon!

És anya leborotválta (mert epiláloval nagyon fájt,mert tényleg nagy szőrszállak voltak) és ezért anya leborotválta másnap epilátprral leszedtem ez 1 hete volt ma már olyan selymes a lábban :) (apa meg is dicsérte :))

A hónajamat meg már magambak szedem!De a borotvát én se ajánlom,nekem mint már mondtam alábamat szedtük le igaz hogy nem fájt de már másnap csúnya volt meg megsímitottam és borzalmas volt!

Sok sikert!

Majd írd meg,mi történt!


jA ÉS SZERINTEM (se) ÚGY CSINÁLD ANYUKÁD TUDTA NÉLKÜL!

2009. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is első körben azt ajánlom hogy próbáld meggyőzni anyukádat, megértetni vele kedvesen, de határozottan hogy miért zavar téged. Pl lehet azzal is hatni hogy kicsúfoltak érte a suliban mert a többi lánynak nincs és te nagyon szomorú lettél. Ha pedig téged félt akkor vagy borotválja le neked, vagy vigyen ő kozmetikushoz, vagy vegyetek együtt gyantaszettet és segítsen neked, közben jót szórakoztok, sírtok nevettek. Vagy vegyetek együtt epillátort és segítsen.

De ha ezek nem megoldhatók anyagi helyzet miatt esetleg, akkor marad a borotva. Ha pár évig borotválod és főleg a nyári szezonban, akkor még nem lesz olyan gáz. Bár egyéne válogatja, kinek milyen a szőre. De ezt majd látod. De amúgy általában egy két év nem olyan gáz. Aztán majd ha nagyobb leszel akkor majd gyűjtesz epillárorra, vagy kozmetikusra és mész oda. Vagy még a szőrtelenítő krémet is próbáld ki. Előtte végezz egy kicsi területen próbát, nehogy allergiás legyél rá. Van akinek a szőrtelenítő krém is leviszi. Persze a gyanta a legtartósabb, de hát majd látod.

Aztán ha sehogy sem megy akkor csináld a háta mögött, max veszekedik egy sort és majdcsak elfogadja, hogy elkezdtél nővé válni, ami szőrrel is jár. És elég nagy nevetség tárgya lehet a mai fiatalok körében.

De ezt már tényleg akkor ha sehogy sem érti meg!

Majd írd meg hogy miként alakultak a dolgok! Miként fogadta anyukád stb!

2009. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
95%

Minek kellett ezt anyukádtól megkérdezni? Én nem kérdeztem meg, és nem szólt semmit, mikor megtettem.


Am nem tudom milyen erős a szőrzeted, de epillátorhoz hintőport ajánlanak, amúgy nekem iszonyúan fájt, mikor próbáltam, és nem bírtam végig csinálni, szóval a gyantát ajánlom, mert gyorsabb, am engem nem szúr borotva után, lehet, h eleinte engem is szúrt, de hamar elmúlik egy pár alkalom után.

2009. máj. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim válasza:
72%

Sziasztok! Kicsit furcsa volt olvasni egyreszt azert mert ez azt gondolom 100%ban maganügy akar masok, akar anyukank elött... Söt ha valaki szörösen erzi jol magat, en azt is elfogadom, ha annyira elborzaszt nem nezek oda, elvegre a ferfiaknal teljesen elfogadott a "szörzet" es megis tudnak higienikusak lenni, pont mi nök ne tudnank? amugy tarsadalmilag valoban elvart, en is szörtelenitem magam, sosem kerdeztem hogy szabad e söt a szüleimet sosem foglalkoztatta az a kerdes hogy hol vagyok szörös es hol nem epp ezert nemertem miert kell ebböl barki reszeröl is ilyen nagy ügyet csinalni, sztem ez a privat maganügyed es nincs szükseged titkolozasra, de engedelyre sem. Amugy sztem is a gyanta a legjobb megoldas ha esetleg kipattognal töle meg mindig valthatsz masra en inkabb ajanlanam a szörtelenitö kremet mint a borotvat, de ez is ugyancsak szemelyes kinek mi valt/valik be.

Ja es elöször ha nem akarsz vagy tudsz kozmetikusra aldozni akkor probald meg a hideggyantat, barhol kaphato parszaz Ft-os beruhazas es nem bonyolult hasznalni, van direkt tiniknek valo, kesöbb ha belejössz nem okoz majd gondot a meleggyanta sem.

2009. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim válasza:
55%

Ha leborotválod, akkor csak mégjobban megfognak erősödni a szőrszálak, és ez a továbbiakban több kellemetlenséget fog okozni..

gyantáztass.

2009. máj. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én 14 évesen borotváltam le először a hónaljam. Az osztályban minden srác leszedte, hát én is. Jobban is éreztem magam úgy, hogy nincs szőr, mert nem égtem be:D Amúgy nem vagyok izzadós, tehát azt nem tudom megmondani, hogy utána jobban vagy kevésbé fogsz-e izzadni. A szüleim nem szólnak bele ilyesmibe, úgyhogy nem kérdeztem meg, hogy leszedhetem-e. Mivel nyár volt, mentünk a Balatonra és ott vette észre anyu, hogy nincs kutya:D Csak annyit mondott: "Jééé, leszedted a kutyát?" Röhögtünk egyet és el is volt intézve. Azt mondta, hogy szedjem le, ha jobb úgy, Ő nem szól bele. Sokat tud javítani az önbizalmadon is, én pl. bátrabban felveszek egy ujjatlan pólót vagy a strandon is fel merem emelni a karom. Ahogy előttem is mondták: szedd le, mit tud csinálni anyukád? visszaragasztani nem tudja XD Üdv: Gyuszi, 19
2010. febr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!