Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy szoktál le arrol hogy...

Hogy szoktál le arrol hogy kinyomd a pattanásaid? Nekem nem sikerül.

Figyelt kérdés
2011. márc. 22. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért kellene leszoknod róla? Én szoktam nyomkodni és nem volt még semmi gond vele.
2011. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elmúltak a pattanások :) (Első: állítólag a fejnek olyan a nyirokkeringése, hogy szerencsétlen esetben azzal, hogy a pattanásaidat nyomogatod, agyhártyagyulladást kaphatsz. Nekem is csak mondták, nem ellenőriztem le, de hihetően hangzik.) De ami nem a fejemen van, azt ki szoktam nyomni, főleg ha viszket vagy más okból zavar.
2011. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A gyulladás továbbterjedhet,a környező bőrfelület is begyulladhat.Mellesleg,ha préseled a bőrt nyoma marad,hegesedéssel gyógyul.Nem szabad nekiesni.
2011. márc. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én régebben még az idegeskedés miatt el is kapartam nem csak kinyomtam,de december óta műkörmöm van és ezzel nem tudom olyan drasztikusan kinyomni és elkaparni meg egyáltalán nem
2011. márc. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Második: Még nem láttam akkora világ barmát, mint te :D nyisd ki a biológiakönyved, mielőtt másokat traktálsz a hülyeségeddel. Egyébként teljesen normális, hogy kinyomod a pattanást, a kozmetikus is azt csinálja. Viszont te magadnak könnyen elronthatod, ha rosszul nyomod. Csak akkor szabad, ha már megtelt és erős, gyors mozdulattal, valamint arra is figyelni kell, hogy teljesen ürüljön ki. Utána pedig be kell kenni valamilyen alkoholos fertőtlenítővel. Nekem soha nem maradt még hátra hegem.
2011. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sehogy nem szoktam le róla...tudom, hogy rossz. Már szerencsére nem vagyok annyira pattanásos, sőt, csak mensi idején egy-egy, azok is hamar eltűnnek. Mindig nyomkodtam őket...hát, csodálatos arcbőröm volt, mit ne mondjak. Én nem úgy voltam pattanásos, hogy több, és piros volt a bőröm, nekem egy-egy volt, homlokon leginkább. Kinyomkodtam és sebes lett, az meg rondább, mint a pattanás...ne nyomkodj, rosszat tesz a bőrödnek, illetve megvan az esélye, hogy rosszul hegesedik, ottmarad a nyoma.

Ha már mindenképp nyomkodod, akkor kamillatea fölé hajolj előtte, akkor felpuhul a bőröd. De nem ajánlom!

2011. márc. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

nincs gond a pattanások kinyomásával, csak szakszerűen kell csinálni.

- tiszta arcbőr, tiszta kéz

- ujjbeggyel és ne körömmel, különben lekaparod a felső bőrréteget és sebes lesz

- nyomkodás után pedig fertőtlenítsd le, pl. tonic vagy neugranormon, bepanthen, sudocrem

2011. márc. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!