Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha abbahagyom a fogamzásgátló...

Ha abbahagyom a fogamzásgátló szedését megint pattanásos lesz a bőröm?

Figyelt kérdés
Pont egy éve, 15 évesen kezdtem el szedni a Yasminelle nevű fogamzásgátlót a bőrproblémáim miatt, ami szépen rendbe is tette az arcomat, de most, egy év után úgy döntöttem, hogy leállok vele, mert még nincs barátom és nem hiszem, hogy egészséges lenne hormonokkal tömnöm magam ilyen fiatalon. De attól félek, hogy akkor vissza térnek a pattanások. Ha igen, akkor mit tegyek? Nem szedhetek életem végéig fogamzásgátlót. Bőrgyógyásznál, kozmetikusnál voltam, minden hasznos és haszontalannak tűnő krémet kipróbáltam - hiába. Kérlek, segítsetek, nem akarok megint csúnya lenni! :(
2010. dec. 3. 15:57
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem a bőrgyógyásszal és utána esetleg a nőgyógyásszal is beszélhetnél a dologról.

Amúgy senki sem látja a jövőt, szóval nem lehet megjósolni, hogy azóta rendbejött-e a hormonháztartásod és hogyan fog reagálni a megpróbáltatásokra.

Amúgy ha nincs semmi bajod a fogamzásgátlótól akkor nem biztos, hogy igazad van abban, hogy indokolt abbahagyni. Alapvetően olyan hormonok vannak csak benne, amik amúgy is a női szervezetben, csak nem folyamatosan. Szóva lehet, hogy többet árt a hormonháztartáodnak, ha abbahagyod, mintha szeded.

Ráadásul 16 éves vagy, talán nemsokára 17 leszel. Ha most nincs is barátod, akkor is, a lányok többsége ebben a korban szokott megismerkedni a szexxel és nem jön az rosszul, ha fogamzásgátlót szedsz. És az meg még rosszabbat tesz, ha most abbahagyod, aztán fél év múlva szerelmes lesel és megint elkezded szedni..

Szóval szerintem mindenképpen kérd ki az orvosaid tanácsát, mert ugyan rosszul hangzik, hogy valaki "hormonokat szed", de alapvetően a hormon természetes, és az egész nem olyan kéros, mint amikor valaki mondjuk minden fejfájásra bekap valami teljesen szervezetidegen fájdalomcsillapítót, amiben viszont tényleg olyan anyagok vannak, amik természetesen soha nem kerülnének a szervezetbe...

2010. dec. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!