Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire mindennapos egy...

Mennyire mindennapos egy fodrásznál a drasztikus hajvágás?

Figyelt kérdés

Például mondjuk hosszú hajból géppel egy hosszra 1-2-3-4-5 millisre az egészet vagy hasonló hosszból hasonló frizurák (pl. buzz cut, amiben lehet valamilyen dísz vagy vágás is az egyszerű letoláson kívül, esetleg bizonyos részeken borotvált stb.). Mondjuk én onnantól nevezném tényleg drasztikusnak és igazán rövidnek, hogy minimum 1 cm alá, de leginkább fél centi alá kérik, mert azt már nem lehet formázni, fésülni, beállítani stb. sem. Az olyan, amilyenre vágták. Hosszúnak pedig a nyakig, vállig, hát középig, fenékig stb. érő hajat nevezném. Az még nem hosszú, ha mondjuk körbe pár centis, felül meg hosszabb, "belőhető". Tehát amikor hosszú hajból valami egyszerűen (tehát nem crew cut vagy hasonló "légierős", felül hosszabb, fésülhető frizkó) nagyon rövid hajat nyírat valaki.


Mennyire mindennapos vagy gyakori ez a fodrászoknál, vagy szinte alig van, aki ilyet kér? Hogy reagálnak az ilyen kérésekre? Nem kérdeznek rá például, hogy biztos, hogy ezt akarja-e, esetleg nem valami formázhatóbbat, ha nem is feltétlenül hosszabbat, csak egyszerűen letolják? Azért kérdem, mert anno fodrásznál várakozás alatt láttam egy srácot, akinek kb. mell alá érő haja volt és levágatta az egészet felülről lefelé 4-3-2 millisre, nyaknál fülek mögött stb. meg leborotváltatta.


Mit csinálnak ilyen esetben a hajjal? Ott összecopfolták, majd a copfot levágta a fodrász ollóval, utána finomított még rajta, aztán áttért a gépre, a végén meg a borotvára. De az ilyen jó állapotú (tehát nem ilyen nyesedék, földön lévő) hajjal mit kezdenek? Elviheti a vendék? Vagy eladják parókának? Vagy mi?



aug. 26. 11:52
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

#19.

De akkor ennyien kérték kopaszra/pár millisre, hogy már gyűjteni tudod a copfokat? Vagy akkor is, ha mondjuk hát középig érőből lett vállig érő, tehát nem annyira drasztikus?

aug. 29. 13:17
 22/23 anonim ***** válasza:
Egyik sem pár milisre vagy kopaszra kérte, de még pixi vágasról sem beszélhetünk. Ez mind általában bob fazon lett a végeredmény (A-vonalú, short bob, klasszikus bob, vagy long bob). A lapockáig, hátközépig érőtől a fenék alatti hosszig érőből lett vágva a bob. 10cm-85 centiig vannak copfjaim. Az hogy kinek mi a drasztikus vagy nem annyira drasztikus egyén függő. Valakinek már 10 centi levágása is soknak számít.
aug. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%
Hosszu hajam volt es evek ota jartam mar a fodraszomhoz mikor jott az otlet hogy géppel lenyiratnám az egész hajam pár millisre. Nekem konkretan nem engedte meg a fodraszom😀 azt hitte csak fellangolas, ezert csak siman olloval vagta rövidre es csak kesobb nyirt meg, mikor tenyleg elhitte hogy ez komoly :) de azota mar megszokta, hogy tüsi vagyok, es volt hogy teljesen nullás kopaszra is nyirt tavaly nyáron. Mondta is hogy mar el se tudna kepzelni engem hajjal
szept. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!