Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire mindennapos egy...

Mennyire mindennapos egy fodrásznál a drasztikus hajvágás?

Figyelt kérdés

Például mondjuk hosszú hajból géppel egy hosszra 1-2-3-4-5 millisre az egészet vagy hasonló hosszból hasonló frizurák (pl. buzz cut, amiben lehet valamilyen dísz vagy vágás is az egyszerű letoláson kívül, esetleg bizonyos részeken borotvált stb.). Mondjuk én onnantól nevezném tényleg drasztikusnak és igazán rövidnek, hogy minimum 1 cm alá, de leginkább fél centi alá kérik, mert azt már nem lehet formázni, fésülni, beállítani stb. sem. Az olyan, amilyenre vágták. Hosszúnak pedig a nyakig, vállig, hát középig, fenékig stb. érő hajat nevezném. Az még nem hosszú, ha mondjuk körbe pár centis, felül meg hosszabb, "belőhető". Tehát amikor hosszú hajból valami egyszerűen (tehát nem crew cut vagy hasonló "légierős", felül hosszabb, fésülhető frizkó) nagyon rövid hajat nyírat valaki.


Mennyire mindennapos vagy gyakori ez a fodrászoknál, vagy szinte alig van, aki ilyet kér? Hogy reagálnak az ilyen kérésekre? Nem kérdeznek rá például, hogy biztos, hogy ezt akarja-e, esetleg nem valami formázhatóbbat, ha nem is feltétlenül hosszabbat, csak egyszerűen letolják? Azért kérdem, mert anno fodrásznál várakozás alatt láttam egy srácot, akinek kb. mell alá érő haja volt és levágatta az egészet felülről lefelé 4-3-2 millisre, nyaknál fülek mögött stb. meg leborotváltatta.


Mit csinálnak ilyen esetben a hajjal? Ott összecopfolták, majd a copfot levágta a fodrász ollóval, utána finomított még rajta, aztán áttért a gépre, a végén meg a borotvára. De az ilyen jó állapotú (tehát nem ilyen nyesedék, földön lévő) hajjal mit kezdenek? Elviheti a vendék? Vagy eladják parókának? Vagy mi?



aug. 26. 11:52
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
??
aug. 26. 14:26
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a kontextus.


Ha pl valaki rákbeteg, akkor hullik a haja, vagy alopeciával küzd, azt már összeszedni nem érdemes.

Ha pl elronott festés az ok, a haj roncsolt, akkor se.


Ha eladni vagy adományba kell, akkor természetesen úgy is vágják, hogy szépen el lehessen tenni. Ez nem befojásolja a frizurát, a haj egy pár centije amúgy is megy a kukába a paróka készítés során.


Ha viszont úgy néz ki, hogy ez valami mentális egészséghez köthető epizód része akkor meg igyekszenek elhajtani, hogy ha magadhoz térsz, ne menj balhézni.

aug. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

#2.

Köszi!


De egyébként sokszor előfordul, hogy valaki hosszú hajból kér ennyire rövidet?

aug. 26. 14:36
 4/23 anonim ***** válasza:

Attól függ kinél. Fodrásznál is vannak specializációk, és az ezekkel járó klientúrák.


Vannak mama fodrászok akikhez húsz éve ugyanazok a nénik mennek dajeroltatni. Ők pl nem látnak sok hosszú hajat.


Van aki vivid színekre meg extrém hajakra állt be, ott meg van minden, a kérdés már inkább az, hogy a milisbe valami neon mintát fessünk-e, de lehet el se vállal ha nem.

aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%
Én nemrég borotváltattam le teljesen kopaszra a derékig érő hajam, ráadásul lányként. De tisztában vagyok vele, hogy ez egyáltalán nem mindennapos, és valahol pont azért is tettem :)
aug. 26. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

#4.

Mondjuk a nagyon rövid hajak azért még nem extrém hajviseletek, különösen férfiaknál. Egyébként a sima nagyobb fodrászszalonokra gondoltam, ahol sok fodrász dolgozik, akár üzletlánc (pl. BioHair) vagy hasonlók.

aug. 26. 17:29
 7/23 A kérdező kommentje:
De ettől még drasztikus.
aug. 26. 17:29
 8/23 anonim ***** válasza:
5-ös, mit szólt a fodrász a kérésedhez?
aug. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#8.

Szerintem egy fétises pasi.

aug. 26. 20:05
 10/23 anonim ***** válasza:
Vagy úgy... pedig kikerekedett a szemem, hogy "jé, van ilyen?"
aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!