Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyire mindennapos egy...

Mennyire mindennapos egy fodrásznál a drasztikus hajvágás?

Figyelt kérdés

Például mondjuk hosszú hajból géppel egy hosszra 1-2-3-4-5 millisre az egészet vagy hasonló hosszból hasonló frizurák (pl. buzz cut, amiben lehet valamilyen dísz vagy vágás is az egyszerű letoláson kívül, esetleg bizonyos részeken borotvált stb.). Mondjuk én onnantól nevezném tényleg drasztikusnak és igazán rövidnek, hogy minimum 1 cm alá, de leginkább fél centi alá kérik, mert azt már nem lehet formázni, fésülni, beállítani stb. sem. Az olyan, amilyenre vágták. Hosszúnak pedig a nyakig, vállig, hát középig, fenékig stb. érő hajat nevezném. Az még nem hosszú, ha mondjuk körbe pár centis, felül meg hosszabb, "belőhető". Tehát amikor hosszú hajból valami egyszerűen (tehát nem crew cut vagy hasonló "légierős", felül hosszabb, fésülhető frizkó) nagyon rövid hajat nyírat valaki.


Mennyire mindennapos vagy gyakori ez a fodrászoknál, vagy szinte alig van, aki ilyet kér? Hogy reagálnak az ilyen kérésekre? Nem kérdeznek rá például, hogy biztos, hogy ezt akarja-e, esetleg nem valami formázhatóbbat, ha nem is feltétlenül hosszabbat, csak egyszerűen letolják? Azért kérdem, mert anno fodrásznál várakozás alatt láttam egy srácot, akinek kb. mell alá érő haja volt és levágatta az egészet felülről lefelé 4-3-2 millisre, nyaknál fülek mögött stb. meg leborotváltatta.


Mit csinálnak ilyen esetben a hajjal? Ott összecopfolták, majd a copfot levágta a fodrász ollóval, utána finomított még rajta, aztán áttért a gépre, a végén meg a borotvára. De az ilyen jó állapotú (tehát nem ilyen nyesedék, földön lévő) hajjal mit kezdenek? Elviheti a vendék? Vagy eladják parókának? Vagy mi?



aug. 26. 11:52
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
69%

8: Bakancslistán volt nálam, hogy egyszer kopasz legyek, másokon is nagyon tetszett nekem mindig. A fodrászommal már beszéltünk róla egy ideje. Ő úgy volt vele, hogy ha tényleg megérett az elhatározás bennem és biztos vagyok a dologban, ő levágja. Ha nem is ennyire, de többeknek is csinált már drasztikus hajvágást, amióta dolgozik :)

9: Nem értem, mi köze van ennek bármilyen fétises pasihoz. A fodrászom nő egyébként, szóval biztosan nem az :D

aug. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
Most nyírtam le magamnak nullás géppel. L
aug. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

#12.

Hány éves vagy? Mekkoráról? Miért? Te nem borotváltad le? XD


De hiszi a piszi amúgy, hogy egy lány csak úgy ledúratná az egészet.

aug. 28. 18:11
 14/23 anonim ***** válasza:
Nem borotváltam le csak géppel nyírt azt meg olyan 0,5-1mm
aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

#14.

Hány éves vagy? És mekkora volt?

aug. 28. 18:36
 16/23 anonim ***** válasza:
23 éves vagyok és shot bob volt előtte hátul enyhén fel nyírva 2cm sávban
aug. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

#16.

Van előtte-utána képed?

aug. 28. 18:45
 18/23 anonim ***** válasza:
Van de itt idegen embereknek nem fogom magamat mutogatni
aug. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Női fodrász vagyok és hajfétisem van. Rajongok a szép hosszú női hajért. Teljesen le tud venni a lábamról egy szép hosszú hajzuhatag. Én mindig próbálom lebeszélni a vendégeimet, a hosszú hajuk levágásáról. Mert levágni 2 perc, megnöveszteni hosszú évek munkája. De ha mindenkép le akarják vágatni akkor ne fokozatosan vágjuk rövidre hanem egyből, mert akkor ne legyen a szemétbe kidobva a fokozatosan, apránként levágott haj, hanem egy copfban és azt el lehet tenni emlékbe. Van egy különleges hobbim is, hogy gyüjtöm a levágott copfokat amiket a vendégeimtől vágtam le.
aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

#19.

Én pedig autószerelő vagyok, és gyűjtöm a lecserélt mtor és váltó olajat.

Van otthon a kertben több mint 5 hordóval.😂

aug. 29. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!