Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A fodrászok miért nem azt...

A fodrászok miért nem azt csinálják, amit kérek tőlük?

Figyelt kérdés
Eddig egyetlen fodrásznak sikerült azt csinálni a hajammal, amit kértem. Nem várok sokat és nincs macerás hajam. Egy sima természetes barna, vékonyszálú bob jelenleg. Tegnap voltam egy állítólagos mesterfodrásznál, elmondtam neki, hogy mit szeretnék, és richtig az ellenkezőét csinálta! Annyira bosszant, mert már a múltkor is elcseszte, de gondoltam neki is lehet rossz napja, kap még egy esélyt. A kérdést azért írtam ki, mert minden fodrásszal így jártam eddig, egyet leszámítva, de ő elment gyesre és vissza se ment dolgozni! Az én elvárásaim lehetnek túl magasak, vagy nektek is ez a benyomásotok? De akkor ennek mi az oka? Fodrászok válaszait is szívesen fogadom, illetve soproni fodrász javaslatot! Köszönöm előre is a válaszokat!

2023. máj. 7. 07:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Ezert festem es vagom magamnk ….
2023. máj. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Pont erre gondoltam már én is tegnap, de hogy tudod magadnak hátul levágni? Milyen hosszú a hajad?
2023. máj. 7. 07:47
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

Vagy rosszul magyarázod el mit szeretnél vagy nem értik valamiért.

Korábban én is így jártam. Azóta jobb mióta csak hajvágós helyre megyek ahol időpont se kell.

Megtanultam frufrut vágni magamnak így évente egyszer elmegyek aztán kész. Long bobot szoktam kérni, azt meg tudják csinálni.

2023. máj. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Azért ha soha egyetlen fodrász sem érti, hogy mit próbálsz nekik elmagyaráni, elég gyanús hogy a hiba a magyarázatodban van.
2023. máj. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Ezt elfogadnám 8:06-os válaszoló, ha megközelítőleg olyan hajat vágott volna, amilyet kértem, de a szöges ellentettjét csinálta! Az előző fodrásztól meg azért jöttem el, mert rendre nem sikerült neki a két oldalt ugyanolyan hosszúságúra vágni. Ez sem egy nehéz feladat szerintem.
2023. máj. 7. 08:29
 6/22 anonim ***** válasza:
88%

#5 lehet, hogy te észre sem veszed, de a fodrász székben ferdén ülsz. Ha nem egyenes gerinccel ülsz simán lehet ferdén vágni. Vagy a fejed nem tartod egyenesen, lenézel a telefonodra stb.

Nem hibáztatni akarlak, de lehet tényleg "veled van baj". Mutass képeket (legalább 5-6 darabot, ne csak előlről hanem oldalról, hátulról arról a fazonról ami neked tetszik), ha van arról képed ami a sajátod mikor az a valaki megcsinálta mutasd azt. Elölről, hátulról és oldalról.

Lehet olyan a hajad, hogy a fodrásztól kijösz és tök jó, de te nem tudod otthon kezelni. Mert máshogy áll a forgód, nem jó technikával szárítod be.

Vagy lehet, hogy a te hajad nem feltétlen felel meg annak a fazon fajtának, amit te szeretnél.

2023. máj. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
8:36, erre is gondoltam, hogy rosszul tartom a fejem, így kértem most, hogy szóljon, ha így van, azt mondta nem, minden oké! Ha a hajam nem felel meg, azt meg akkor mondja az elején és kitalálunk egy másik fazont, neki azt látnia kell! Alapvetően már amikor kijöttem nem tetszett, mondtam is neki, próbálta korrigálni, de csak még rövidebb lett és így sem olyan, amilyet elmagyaráztam neki, még csak meg sem közelíti!
2023. máj. 7. 08:46
 8/22 anonim ***** válasza:
51%
Nálam szerencsére nincs ilyen gond. A tökéletesen kopaszra borotválást mindig maradéktalanul megkapom 😁
2023. máj. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8:54, 😂
2023. máj. 7. 08:57
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sajnos ez a tapasztalatom fodrászok nagy részével. Főleg a szimmetria amit nagyon nemtalálnak el… Hosszú egyenes haj, 2 oldalt elöl meg más. Felálltam, leültem, egymással szemben álltunk, stb., azt még mindig mondano kellett neki hogy bal oldal az hosszabb kb 1 centivel!!!

Arra gondoltam hogy lehet azért mert ilyen átlagfodrászhoz megyek, tehát nem a legdrágábbhoz mert mindig csak a végéből vágatok és nem frizurát. Így gondoltam nincs szükségem sztárfodrászra… Lehet de.

2023. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!