Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyiket tetszik jobban egy...

Melyiket tetszik jobban egy lányon?

Figyelt kérdés
2022. dec. 18. 12:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
27%

"Nagyon sokat őszülnek huszonévesen. Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy nő le a haja őszen, hanem megjelennek az ősz szálak. Te nem látod, de lehet őket zavarja."

Süsd meg, még azt sem tudjuk, hogy festi akarja-e a kérdező, vagy miért kérdezi, A korát egyáltalán nem tudjuk, azt meg hogy őszül-e azt pláne nem tudjuk. Én annyit állítottam, hogy a legtöbb férfinak a sötétebb tetszik, nekem pedig személyesen a természetes hajszín tetszik, több okból, és ebből az egyik ok, hogy azt vettem észre, hogy aki sűrűn "játszadozik" a hajával, annak hamarabb roncsolódik a haja.


"Lehet valaki 25 évesen lány is meg házas is." Mert aki házas, az nem lány? Mit változtat a házasság a koron/kinézeten?

-> a régi terminológia szerint a hajadon nő a lány. (Lásd még: "öreglány")


"Súgog most egy nagyon nagy tuitkot: szétroncsolt nem attól lesz valakinek a haja, hogy befestette. Nagyon nem ettől függ."

Hiába "súgod", ettől még igenis árt némelyik hajfesték, mert olyan vegyszerek vannak bennük, amik nem tesznek jót. Pl. a szőkítésre használt hidrogén peroxid kifejezetten agresszív anyag. A saját testvéremen láttam, mit csinált a hajával.


"Ha pedig valakinek jobban tetszik más hajszín és nem kislányról beszélünk, szíve joga azon változtatni, lehet nagyon jól fog neki állni"

- én ezt egy szóval sem vitattam el.


"Mindent ésszel, szakértővel kell csinálni, nem otthon kotyvasztani és felkenni és akkor nincs belőle baj." - ezzel egyetértek, azzal a kiegészítéssel, hogy a szakértő is gyakran agresszív vegyszereket alkalmaz, mert egyszerűen nincs más lehetősége. Az előnye, hogy kisebb eséllyel lesz elrontva, eltúlozva, és valószínűleg kisebb lesz a haj károsodása (de nagy eséllyel nem 0).

2022. dec. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
10-es: " Amikor tizenéves voltam, alig vártam, hogy kicsit idösebbnek nézzenek." - ezért írtam, hogy bizonyos kor felett tud számítani. Természetesen nem mindenkit érdekel, de azért a legtöbb nő 25-30 év felett már inkább azt veszi bóknak, ha fiatalabbnak látszik. Miért? Ha belegondolunk azért, mert a fiatalabb nők vonzóbbak, "szebbek". Természetesen, egy nagymama is lehet szép, de az más jellegű szépség, lássuk be.
2022. dec. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
52%

#10

Végre valaki köszönöm!

Komolyan ott tartunk ma már, hogy a 20+ éves nőket nem tekintik fiatalnak. És ezt több helyen is látom, hogy már 25 éves körüli lányok ezen paráznak, holott huszonévesen lesz érett, nem pedig egy kislány.

Ezt váltja ki ez a mostani társadalom által elvárt ideál, legyen tükörsima bőröd mindig, meg olyan babaarcod, hogy 15-nek nézz ki.. Szerintem ez nem egészen normális.

2022. dec. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
65%

#11

Először is nagyon érett, hogy egy elírásomba belekötsz. Nyilván direkt nem jól írtam le a "súgod" szót ugye. Ez így annyira nem volt szép.


Arról meg nem kellene ennyire igazat állítani, amihez nem teljesen értesz. És a professzionális hajfestéshez úgy tűnik, hogy valóban nem. Nem, nem kell kemikáliákat használni a festéshez, hatalmas különbség van festés és festés között, de azt bizony meg kell fizetni. És ezt tapasztalatból mondom, mert az én hajam nem ilyen eljárással lett elkészítve és egy centit nem károsodott tőle, sőt, szebb lett, mint előtte. Oxy eljárással letört volna a hajam fele kb.

"a régi terminológia szerint a hajadon nő a lány." Nem tudom milyen idős vagy, ezt már nem használják, egész egyszerűen szerintem nem illendő.


"Süsd meg, még azt sem tudjuk, hogy festi akarja-e a kérdező, vagy miért kérdezi"

Ha már idézgetünk, nem a kérdezőre reflektáltam, szó se volt itt a kérdezőről. A te korábbi válaszodra reagáltam, amiben azt állítottad, hogy nem hiszed, hogy 25 év körül őszülne átlagosan az ember.


Ja és a hajfestés károsító hatásairól való téveszméket a szalonban mesélte nekem a mesterfodrász, akinek nem vitáznék a véleményével és szaktudásával. Ugyanis a rendesen véghezvitt hajfestés modern eljárással nem károsítja a hajat. A hővédelem nélküli hökezelések, esztelen hajfestések és nem megfelelően kezelt haj az, ami a károsodás kiváltója. De mondom, nagyon nem mindegy, hol és hogy csináltatja meg az ember. Semmi baj nincs a normális festéssel, jól karbantartva csodálatos lehet az eredmény.

2022. dec. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Ha belegondolunk azért, mert a fiatalabb nők vonzóbbak, "szebbek""

A 25-nél FIATALABBAK? Bocs, az hol nem fiatal? Annál szinte csak kisebb van, nem fiatalabb :D


Jaj de jó, hogy ezt még leírtad. (: pontosan erre gondoltam a 10-esnek adott válaszomban, köszi ez alátámasztja.

2022. dec. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg azt sem tudom, ezt hány évesen írod, de már szinte ped*filnak tűnő megjegyzés ez. Felnőtt férfi ne huszonévesnél "fiatalabb" lányokat tartson jónak, mert az tényleg elég durva lenne.
2022. dec. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
"legtöbb nő 25-30 év felett már inkább azt veszi bóknak, ha fiatalabbnak látszik. Miért? Ha belegondolunk azért, mert a fiatalabb nők vonzóbbak, "szebbek" - kurvára nem akarunk 25-30 év felett fiatalabbnak látszani, mert fiatalok vagyunk, és nem vonzóbbak, szebbek a kislányok a huszonéves nöknél, max egy beteg, pedofil f@sz szerint.
2022. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
0%

"10


Végre valaki köszönöm!


Komolyan ott tartunk ma már, hogy a 20+ éves nőket nem tekintik fiatalnak. És ezt több helyen is látom, hogy már 25 éves körüli lányok ezen paráznak, holott huszonévesen lesz érett, nem pedig egy kislány.


Ezt váltja ki ez a mostani társadalom által elvárt ideál, legyen tükörsima bőröd mindig, meg olyan babaarcod, hogy 15-nek nézz ki.. Szerintem ez nem egészen normális."


... EGY SZÓVAL SEM MONDTAM, HOGY NEM FIATAL. NAGYON IS FIATAL!!!

De ettől még a *RÉGI* terminológia szerint igenis a hajadon tekinthető lánynak. Attól még mindenki arra mondja, akire akarja.

2022. dec. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
0%

"Először is nagyon érett, hogy egy elírásomba belekötsz. "

nem kötöttem bele az elírásodba.

2022. dec. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
33%

16-os:

"Meg azt sem tudom, ezt hány évesen írod, de már szinte ped*filnak tűnő megjegyzés ez. Felnőtt férfi ne huszonévesnél "fiatalabb" lányokat tartson jónak, mert az tényleg elég durva lenne."


ez megint egy szalmabáb érv. Nem mondtam olyat, hogy a huszonévesnél fiatalabb a jó. Ettől még a szép haj "fiatalít" és szép. Egyáltalán hogy nem lehet ezzel az állítással egyetérteni?

A pedofil szót egyébként olyan emberre használják, akik gyerekekre gerjednek, akiknek még nem fejlődtek ki a nemi jellegzetességeik.

2022. dec. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!