Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mennyit költötök havonta...

Mennyit költötök havonta kozmetikusra?

Figyelt kérdés
Hát na. Én még nem láttam ronda bőrszerkezetű kozmetikust.

2022. jún. 23. 21:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban voltam arctisztításon 5500ft volt. Külföldön, kis vásosban, azért volt csak ennyi. 2-3 hét múlva megyek újra.

Magamnak csinálom: gyantázás, szempilla lifting, szemöldök szedés, szemöldök festés, szempilla festés.

Gyantázó szett 5ezer volt, szemöldök festékem 3ezer, szempilla festék 3ezer, szempilla lifting szett 10ezer. Ezek elég sokáig elegek, lifting szett egy évnyi adag, a szemöldök festék is nagyjából.

2022. jún. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
58%

Ja még kiegészíteném annyival hogy:

Tudatos bőrápoló vagyok már lassan egy éve, javulgatott, visszaesett aztán megint javult. Végső elkeseredésemben elmentem kozmetikushoz, hátha attól végre szép lesz a bőröm. És megtörtént! Kész csoda, amilyen az utána 2-3 hétben volt, olyan a covid előtt volt csak a bőröm. (Nagyon betett neki a maszk).

2022. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Próbálgatom itthon csinálni a dolgokat én is. De nem olyan mint másnak, aki szakemberhez megy.

Viszont számolgattam és elég drága lenne mindent szakemberrel csináltatni.

A tudatos bőrápolásnál én még csak ott tartok, hogy reggel:tisztítás-tonizálás-c vitamin-minimális hidratálás géllel-fényvédő

Este: tisztítás-tonizálás-nia-testesebb hidratáló

Ég és föld a bőröm tőle. Imádom. Ja és revoxos cuccokat használok még, majd ha elfogy akkor jön az elyns lab.

2022. jún. 24. 10:51
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos borzalmas tapasztalataim vannak kozmetikusokkal, én magam összesen egyszer voltam, sebesre lett nyomkodva az egész arcom, pedig sosem voltam az a kifejezetten pattanásos, aknés fajta... Kaptam rá valami színezett krémet, de egy hétig csak állt és varrosodott. Borzasztó volt, szerencsére nem maradt nyoma.


Viszont nagyon sok barátnőm próbálkozott különböző szakemberekkel és bocsánat, én nem vagyok szakmabeli, csak többek között biológus végzettségem van, de borzasztó elavult tudása van a többségnek és hihetetlen, mit művelnek szegény lányok finom, érzékeny bőrével.


Van tudomásom már több szakemberről, aki szerencsére híve a tudatos bőrápolásnak és alkalmas arra, hogy olyan vendégekkel dolgozzon, akik eszerint ápolják magukat, de undorító, hogy a többség lebeszél róla, rá a saját ócska márkájára, amivel dolgozik. Én úgy gondolom, hogy a profit nem lehet a szakmai kompetencia előtt, mert az hosszú távon úgyis profitvesztést okoz (ez az én szakmámban is igaz).


Lényeg a lényeg, sok lány ismerősöm, barátnőm esett abba a hibába, hogy egy mezei szakemberhez ment, aki konkrétan meghurcolta, hogy gyógyszertári minőségű termékeket használ (LRP, Bioderma és társai) vagy egyáltalán hogy Deciem, Revox stb termékekkel ápolja a bőrét, amik alapvetően tiszta hatóanyagú termékek. Volt olyan beszólás is, hogy ne merje használni a fényvédőt, mert nagyon káros. Itt konkrétan ott voltam és nem bírtam ki, hogy ne kérdezzek vissza, melyik összetevőre gondol, csak úgy szakmai kíváncsiságból. Erre már nem válaszolt, hát ő azt nem tudja, de azt igen, hogy ez a mánia milyen hülyeség. OKÉ!


A szépérzékről meg nem is beszélve... Olyan szemöldökfestést meg szedést láttam, hogy már-már komikus volt az egész helyzet. Még szegény lány kérhetett volna kártérítést...


Nyilvánvalóan attól, hogy az ember megtanulja a saját bőrét ápolni és úgymond a saját testére specializálódik, nem lesz szakember, nem fog ott tartani, mint egy kompetens, jó kozmetikus, legfeljebb általános igazságokkal tud szolgálni másoknak, amit aztán megint mindenki magán ismer ki és finomít. Viszont úgy gondolom, hogy még így is ez a kifizetődőbb vállalkozás, mint valakihez járni, már ami a többség színvonalát és az árakat illeti. Sajnálatos, hogy ma már valaki kozmetikusként végezhet injektálást és kozmetikai tetoválást is a megfelelő tanfolyam után... Ha egy szemöldököt nem tudnak tisztességesen megformázni egyesek, tulajdonképpen mit várunk? Okkal van az, hogy például a töltést zömében orvosok végzik. Okkal van az, hogy van külön aesthetician szakma külföldön, ami egy magasabb lépcsőfok, mint a kozmetikus. Szerintem nagyon nem oké, ami ebben az iparban van - elsősorban nyilván azért, mert pénz is van benne.


Én az emberek stratégikus hülyének nézéséhez nem adok pénzt, sajnálom.

2022. jún. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Vagy 0 vagy 10.000. Szempilla liftingre járok néha, az kerül ennyibe. De tényleg csak ritkán megyek.

Alapból szárazabb bőröm és kis pórusaim vannak. Utoljára esküvőm előtt mentem el arctisztításra, a kozmetikus csak hümmögött, nyomkodott picit, de mondta, hogy igazából nincs mit csinálnia.

2022. jún. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

#14

Igen, igen, igen!

Maximálisan egyetértek veled. Sokan csak mókolnak, látom én is a barátnőimen. Össze-vissza nyomkodják a bőrt és gyulladtan jönnek dolgozni.

Az avon meg az oriflame termékeit nekem hiába próbálják eladni.

Mostmár eljutottam arra a szintre, hogy nem veszek meg akármit a dm, rossman, müller, douglasba.

A fényvédelemben nem tudnak meggyőzni. Nem napozok, nem szolizok, mielőtt elindulok itthonról kenem az arcom, karom, nyakam octocrylene mentességre ügyelek. Persze mást is kenek, ha szabad a bőr felület.

2022. jún. 24. 16:45
 17/17 anonim ***** válasza:
0 ft.
2022. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!