Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel kezeljük a hajhullást...

Mivel kezeljük a hajhullást covid után? folyt.lenn

Figyelt kérdés
Átestem a kovidon, oltás nélkül. 2 hónapja gyógyultam, de viszont hullik a hajam /sokan panaszkodnak erre/, aki szintén átesett, mivel kezelte a haját,ami hatásos volt? Bármilyen tanácsot szívesen veszek!

#hajhullás2
2022. jan. 8. 08:18
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Lehet vitamin- és nyomelemhiány, mivel a vírus leküzdése kimerítő lehet a szervezetnek, én első körben ezt rendezném.

Amúgy egy vérképet nem árt csináltatni, hátha abból specifikusabban is kijön, ha valamire nagyobb szükség van, pl vas.


Külső ápolásként pedig van pl a Varga hajcsepp és van a Vichynek is jó hajhullás elleni samponja, ezekből próbálgass, hátha beválik valamelyik.

2022. jan. 8. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
A hajhullás nem a covid tünete! Először ki kellene vizsgáltatni, hogy mi okozza és megszüntetni az okot. Utána lehet kezelni, hogy gyorsabban jöjjön helyre a kihullott haj.
2022. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

"A hajhullás nem a covid tünete!"


Valóban nem... Utána jelentkezik. Sokaknak elég durván! Akár foltokban is kopaszodhatnak.


Sajnos nem tudsz mit tenni, szedhetsz bármit, ezen csak az idő segít

2022. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sok vitamint, magvakat szedek! Viszont a covidra szedtem a Favipiravirt és annak egy mellékhatása! Aki hasonlóan volt, azt mondták, hogy kb. 2 hónap és rendeződik, kezd vissza nőni a haj!
2022. jan. 8. 09:05
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Velem is ez volt, egy idő után nem görcsöltem rajta. El is múlt, vissza is nő szépen lassan. Legyetek türelmesek, rendben lesz. :) Ez sok esetben a magas láz miatt van, más lázas betegség is ki tudja hozni.
2022. jan. 8. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

"Viszont a covidra szedtem a Favipiravirt és annak egy mellékhatása!"


Tehát nem a covid okozta, hanem a favipiravir... De legalább akkor így egyértelmű és nem kell kivizsgálni.

2022. jan. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
2 hétig volt igen magas lázam és rendesen letepert a vírus!
2022. jan. 8. 19:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Sikerült megértenem...
2022. jan. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Én decemberben voltam covidos, egy hétig voltam lázas, volt olyan, hogy megközelítette a 40 fokot, de nem ez volt a legrosszabb, hanem a gyengeség, az utcán csak kísérővel tudtam menni, mert az ájulás határán voltam minden percben! Tesztre is lázasan mentem és a gyors teszt nekem ki se mutatja, csak a PCR teszt. Szerencsére most már jobban vagyok, vitaminokat kell szednem, most ráálltam a narancsra a C vitamin miatt. Január eleje óta nekem is hullik a hajam, eddig még sose hullott, pedig nem vagyok már olyan fiatal, már félek a hajmosástól, meg a fésülködéstől, mert csomókban jön ki. Egy hete használok Varga hajcseppet meg sampont, még semmi eredmény. Arra nem is gondoltam, hogy a Favipiravir miatt is lehet, remélem nemsokára abbamarad.
2022. jan. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nagyon utánajártam és 2 hete szedem a szerves Szelén és Cink vitamint magas dózisban, már látszik az új kicsi hajszál, elég sok! Fodrásznál is voltam, ő is azt mondta, hogy a fenti vitamint pótoljam, minden rendeződni fog /ált. 2 hónap/!
2022. jan. 22. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!