Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vagyok ennyire pattanáso...

Miért vagyok ennyire pattanásos? És mit tudok vele kezdeni? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Már 7 éve pattanásos vagyok, de nem durván. Időszakonként több-kevesebb, de elmúlni nem hajlandó és nagyon zavaró. Már sokmindent kipróbáltam mint arctisztító szerek, bőrradír, szappan, tiszta vizes arcmosás, tonikok,arcmaszkok, kozmetikusnál arckezelés, diéta, gyógytea, már szó szerint mindent megtettem, de ugyan úgy nem hajlandó elmúlni. 1 hete szedem a sörélesztő tablettát és várom a hatását, de nem bízok benne.

A kérdésem az lenne, milyen "csodaszerek" léteznek arra hogy végleg elmúljon a pattanásosság? Vény nélküli gyógyszer is érdekel!



2020. nov. 29. 18:10
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
5%
Esetleg ha még nem próbáltad keress fel egy kozmetikust ha úgy látja komolyabb gond majd elküld bőrgyógyászhoz.
2020. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez így, hogy "ordinary termékek" ideböfögve elég kevés, és én nagyon sok ordinaryt használok.


Tudni kell, hogy ismered a bőröd? Tudod, miket teszel rá, mire hogyan reagál? Figyeled az összetevőket?

2020. nov. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Én csak segíteni szerettem volna, hogy nekem mi vált be, mert mindenki a saját tapasztalatábol tud tanácsot adni. Persze nem én árulom a terméket mert csak 16 éves vagyok, csak a billentyűzet írta félre.. Xddd
2020. nov. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
78%

Jaj tisztázzunk valamit, nem egy márka termékei fogják rendbe rakni a bőröd, hanem a tudatos bőrápolás, tehát, hogy tisztában vagy, milyen a bőröd, milyen hatóanyagot igényel és ennek megfelelően ápolod káros összetevőktől mentes termékekkel. A The Ordinary egy jó márka, szép tiszta magas hatóanyagtartalmú termékeik vannak megfizethető áron, de ez önmagában édeskevés.

Kérdező, ajánlom a skinsmart.hu-t, ott tudsz a tudatos bőrápolásról olvasni, nagyon szépen elmagyaráznak mindent, illetve Youtube csatornájuk is van. (ha megy az angol, akkor Youtube-on Dr Dray, Hyram)


Ha az alaprutinod rendben lenne, már sokat segítene. Este dupla tisztítás (olajos+vízbázisú), hidratáló. Reggel langyos víz vagy vízbázisú lemosó, majd fényvédő. Innen lehet építkezni. Csodát nem kell várni egy terméktől se, a lényeg a kozisztencia.

Amik neked jók lehetnek az a bőrradír elhagyása (ezt mindenképp tedd meg, ha mást nem is fogadsz meg, ugyanis csak ront a helyzeten. Mikrosérüléseket okoz a bőrön, amiben még könnyebben elszaporodnak a baktériumok, amik a pattanások kialakulásáért felelősek), helyette hámlasztás (pl COSRX BHA), niacinamide, azelainsav, retinol. De olvass sokat, hiteles forrásból, tanuld meg megfelelően ápolni a bőröd, ne vásárolj "csodaszereket", és ne hallgass akárki véleményére vakon az interneten (az enyémre se). :)

2020. nov. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Úgy döntöttem kipróbálom a Cerave és The Ordinary termékeket. Tudtok olyan magyar oldalt ahol mindkettőből tudok rendelni?

És milyen hámlasztót rendeljek úgy hogy még sosem hámlasztottam?

2020. dec. 1. 18:59
 16/22 anonim válasza:
50%
Megfelelő étrend, illetve egézséges életmód.
2020. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
46%
Alkohol cigaretta, cukrozott üdítők, energiaital, édességek, fehér lisztből készített termékek. Próbáld ezeket hanyagolni helyettük zöldség, gyümölcs,zöld tea, kollagén hialuronsav étrendkiegészítő stb.
2020. dec. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A kérdésre továbbra is érdekelnek a válaszok mert még mindig semmi nem jött be és idegösszeroppanást fogok kapni lassan
2020. dec. 26. 20:49
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mivel 7 éve van jelen a problémád, ezért azilynekor minden második oldalon fellelhető tanácsokat nem írnám le, valószínűleg utánanéztél már, de ami mégis fontos, így kiemelem: figyelj a szobád szellőzöttségére és gyakran cserélj ágynemű huzatot.


Nem tudom, mikor és hogyan próbáltad a termékeket, de nem lehet, hogy egyszerre használtak túl sokat? Így a szerek egymásra is hathattak és már reakciót váltottak ki a borodon. Valamint minden új terméket érdemes legalább egy hónapig használni, és utána váltani, ha mégsem válna be. Vagyis megvárni a hosszú távú hatást, mert ha hetente újakat hazsnalsz, azzal is nagyon isszezavarhatod a bőrödet.


7 év az sok idő, és nem írtad a korodat, így hátha csak a tinikor miatt nem múltja meg el, ilyenkor teljesen felborul a hodmonhaztartas, ez idővel maszatolós elmúlhat és ezen se diéta, se semmilyen szer nem segít.


Valamint érdemes ilyenkor megnézetni, nincsenek-e hormonokkal kapcsolatos betegségeid, például a pajzsmirigy jól működik-e, ugyanis ezek is rengeteg kodon tudjak megnehezíteni a hétköznapokat, és rajtad talán pont a borodon jön ki.

2020. dec. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
100%
Kérdező, a másik kérdésedre válaszolva a the ordinary termékeket a skinsmart oldalról rendelheted meg, a CeraVe termékeket pedig gyógyszertárban lehet kapni. Ha még sohasem használtál hámlasztót, először szerintem használj gyengébbet, pl. az ordinary 5% lactic acid hámlasztóját. Utána már vehetsz erősebb hámlasztójat is, de ne felejts el fényvédőt használni! A the ordinary termékek sokszor nincsenek készleten egyébként, de a skinsmarton sok jó márka elérhető, nézz körül ott:) azt hiszem még ilyen “rutinkészítőjük” is van, ahol a te bőrtípusodra összeállítanak egy rutint.
2020. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!