Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Amatőr webdesign. Mi a vélemén...

Amatőr webdesign. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

[link]

Teljesen amatőr vagyok, csak pár éve foglalkozom webfejlesztéssel, és suliban sem tanultam még ilyet(még csak középiskolás vagyok). Szerinted van ilyen minőségű munkának helye a weben, vagy ne is foglalkozzak vele? Egyébként bár azt nem én írtam, megnézhetnétek a weboldalam is [link]


2010. márc. 14. 16:00
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Ok...de maradok a minimal design-nál, mert azt akarod belevinni ebbe az oldalba, szóval nem lesz teleaggatva sok xarral, nyugi. :) Holnapra kész.
2010. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:

"Szerinted van ilyen minőségű munkának helye a weben, vagy ne is foglalkozzak vele?"


Van helye, mindenki elkezdi valahol.

Igen, foglalkozz vele minél többet, de a kritikát fogadd el.

Rengeteg dolgot lehetne még belevinni. Tartalom meg legyen benne minél több, főleg szöveges, hogy egyáltalán legyen miért odalátogatni.


Arra meg, hogy "csak pár éve foglalkozom webfejlesztéssel"... nos hát van mit fejlődni és fogsz is, de ez elég lassú tempó lesz;).

Annyi minden van még html-en belül is meg azon túl is. Merj belevinni kicsivel több életet az oldaladba.


Egyelőre ez az oldal így még kevés. De ha már felvetetted akkor írtam én is. További jó programozgatást! ;)

2010. márc. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Tessék, az én elképzelésem erre a témára.


[link]

2010. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim válasza:

hali

csak h mint laikus hülyegyerek én is hozzászóljak a témához. az eredeti fadbox-os oldal nekem sem tetszett.(de én örülnék ha ilyet tudnék csinálni:D)és az a helyzet h a festészet és a zene művészet. annak nem az a célja, hogy megnyerjen téged. viszont ahhoz, hogy valamint eladj, annak azért meg kell ragadnia a leendő vásárló figyelmét. amugy ez az utóbbi javított oldal sztem rohadt jól néz ki.

én is próbálkoztam anno nyaranta weblap programozással, de sosem volt semmi ami ösztönzött volna és mindig mindent félbehagytam...szal fel a fejjel benned legalább megvan az a plusz, hogy szakítasz rá időt és próbálkozol. előbb-utóbb jobb lesz:)

2010. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nekem is tetszik a te változatod, bár nem értem, hogy a keretek színeit miért vetted ki? Szép az a háttér amit választottál, viszont vagy lekicsinyítve az egyik sarokba lehet barakni, vagy pedig egy háttérba rakott réteggel lehet nagyítani a képet, hogy igazodjon a képernyőméretekhez, ami lassú és problémás, ezért design szempontjából kerülendő. A betűtípus amit választottál nagyon jó, kíváncsi lennék a nevére :D. Bár én képként nem raknám be, mert azzal kb megdupláznám az oldal méretét. És egyébként akinek nem esett le ez nem az egész oldal hanem csak egy bevezető szöveg egy éppen fejlesztés alatt álló honlap "beharangozója". Ha van még érdeklődés akkor holnap rakok fel képet arról hogy az oldal kezelő paneljét hogy képzelem el.
2010. márc. 17. 22:19
 26/26 anonim ***** válasza:
A font neve: Brandish :) Nos a lényeg: fogtam az oldalad screenshotját, bevittem a PS-be, és megcsináltam. Nyilván, ha weboldalnak szeretném, akkor programozni kellene, de mivel ahhoz nem értek, ez csak egy ötlet, egy koncepció. Ezt olyannak kell(ene) kivitelezni, aki tudja, hogyan oldja meg, ültesse át az elemeket akár HTML-be vagy CSS-be. Szintén programozás kérdése, hogy hogyan oldod meg a különböző felbontásokhoz igazodást. De az oldalak 90%-ánál működik, akár sok, akár kevés dologból épülnek fel. Szinte mindegyik fórummotor, vagy torrent skin tudja ezt, akár egy egész kép a hátterük, akár "repeat" paranccsal oldják meg. Az a kék bigyó egy PS brush, aminek a mérete változtatható, tehát nem lehet gond az átültetése egy felbontáshoz igazodó kódolásba. Vagy egy fix méretre csinálod, a kerettel, dobozzal együtt, legfeljebb a wide monitorokon középre kerül az egész. De ezeket már neked kell megoldani ha weboldalt akarsz készíteni. Másképpen megrekedsz a statikus, egysíkú megoldásoknál, ami egy sima háttérből áll (mert azt ugye nem kell hozzáilleszteni a felbontásokhoz, és így nincs vele munka, gond), meg egy kis ráhelyezett szövegből, és egy logóból. Értem én, hogy ezzel nincs munka meg probléma, de nem is néz ki sehogy. :) Nem értem, hogy pl. a "Coming this summer!" felirat képként beillesztése miért növelné kétszeresére az oldal méretét? És miért vannak korlátok? Egy grafikával megtűzdelt, többrétegű website template mérete sem nagyon több pár megánál, az meg nudli. Nem hiszem, hogy egy 5.25-ös floppy lemezen kéne magaddal vinned a kész munkát. :)) Szövegkeret: más színű lett, de csak úgy, semmi különösebb oka nem volt, csak igazodik a kék uralkodó színhez. Illetve az 1 pixeles szélessége kevésnek találtatott. :)
2010. márc. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!