Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Amatőr webdesign. Mi a vélemén...

Amatőr webdesign. Mi a véleményed?

Figyelt kérdés

[link]

Teljesen amatőr vagyok, csak pár éve foglalkozom webfejlesztéssel, és suliban sem tanultam még ilyet(még csak középiskolás vagyok). Szerinted van ilyen minőségű munkának helye a weben, vagy ne is foglalkozzak vele? Egyébként bár azt nem én írtam, megnézhetnétek a weboldalam is [link]


2010. márc. 14. 16:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Tehát a böngészőm jól mutatja a tulajdonképpeni semmit? Értem. Akkor viszont el kell keserítselek (még ha bunkónak is fognak tartani emiatt), hogy ez nem webdesign. Ez egy fehér háttér, pár sor szöveggel. Itt valaki azt mondta, hogy ezért 10-20 ezer forintot is el lehet kérni. Kíváncsi lennék, vajon ő adna érte ennyit? Még azokért sem lehet ennyit kérni, ha fogsz egy free template-t, és átalakítod (persze mindent: színeket, grafikát, betűtípust, képeket stb.). Ez meg így ahogyan van, gyakorlatilag egy semmi. Nincs koncepció, nincsenek egyedi jegyek, sem képek, sem grafikák, sem animációk, sem információk. Elhiszem, hogy nulláról kezdted kódolni, de több év próbálkozás után ez akkor is bőven szegényes. Nem sértés, bántás miatt írom, de anno mikor elkezdtem grafikával foglalkozni, és megmutattam oldalakon a "tudományomat", engem pontosan ilyen kíméletlenül megkritizáltak, pedig azt hittem: már tudok valamit. Rá kellett döbbennem, hogy szinte semmit. Csak hasonlítás képpen: egy ismerősöm belefogott az IPB-skinek tervezésébe. Egy fullos skin, egyedi témával, ikonokkal, magyar gombokkal 3-5 ezer forintban mérhető. Ehhez képest ez az oldal amit bemutattál, olyan 200 forint. Szóval elnézést az őszinteségemért, de ha elhitetik veled, hogy ez jó és webre való, akkor sosem lesz egy munkád sem, ami tényleg oda való lesz.
2010. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:

Hmm...szerintem még gyakorolnod kellene.Ha pár éve foglalkozol ezzel,akkor nem egy ilyen bénaságot csinálsz.

Már bocsi. Én nem mutogatnám a helyedben.

2010. márc. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom hogy ez nem egy kitűnő munka, és hogy ennyi gyakorlással jobbat is lehetne, viszont azzal nem értek egyet aki hiányolja a képeket, animációkat. Láttad már a Google design-ját? Nem modnhatod, hogy rossz design, mert letisztul és jól átlátható, a maga módján szép is, csak most nem divat az a stílus amivel a logóját készítették. És mi az hogy több szöveg kéne? Szerintem egyértelműen látszik rajta, hogy még egy be nem fejezett oldalról van szó. Maga az oldal egyébként most készül, és hasonló stílusú lesz a tervek szerint(fehér háttér kék festékmaszattal a sarokban), fent bal sarokban a logó, középen a szöveg, szürke keretben, bal oldalt két kis színes dobozban a menü.
2010. márc. 17. 15:36
 14/26 A kérdező kommentje:
Egyébként meg aki válaszolt jó/rosszat, az leíthatná azt is hogy ő milyen szinten, mennyi ideje foglalkozik ilyesmivel... Mert az egy dolog hogy valakinek nem tetszik ez a minimalista, letisztult stílus, és inkább az ezerszínű képekkel, reklámokkal teleszar oldalak jönnek be (amiket személy szerint én rühellek, de ez csak az én véleményem, lehet hogy bennem van persze a hiba). Ez nem egy olyan oldal lesz, aminek 2 másodperc alatt kell meggyőzni a látogatót. A kóddal gondolom nincs baj, ezt legalábbis senki nem említette, de aki a képtelenséget szidta, az mutasson már egy olyan oldalt, ami stílusban neki tetszik, és lehetőleg ő csinálta. (Puszta kíváncsiság, nem fikázni akarok...)
2010. márc. 17. 15:47
 15/26 anonim ***** válasza:
Kedves barátom, én hiányoltam a webdesign-ból a design-t. Nem kételkedtem abban, hogy a te munkád, és hogy a semmiből hoztad létre, de sajnos a végeredmény is olyan semmilyen. Letisztult, mondod te, én meg (mint kritizálásra felkért véleményalkotó) azt mondom: üres, semmitmondó. De ha nem a véleményünket kérted, akkor bocsánat. Nem kell semennyi idő óta foglalkoznom semmi ilyesmivel, hogy el tudjam dönteni: tetszik-e vagy sem. Autót sem kell tudnom gyártani és tervezni ahhoz, hogy eldöntsem: adok-e érte pénzt vagy nem. Hozzátenném: a Goggle főoldala sem design. Csak egy (a funkcionalitásnak végletekig alárendelt) üres lap, egy (amúgy frappánsan) megtervezett logóval. De az egy kereső! Nem egy website. Több dolga nincs is, hiszen minden egyébbel csak elvonná a figyelmet a funkciójáról. Hangsúlyozom: ez az én véleményem volt. Ha másra vágysz akkor nem én vagyok az embered, de sajnos beleestem abba a körbe, akikhez a kérdést intézted, vagyis olvasója vagyok ennek az oldalnak. Ettől függetlenül megmutathatod, ha már készen lesz, hátha a végleges elrendezés ad hozzá valami pozitívumot.
2010. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

Egyébként akinek nem tetszik a fehér háttér annak itt egy oldal amit évekkel ezelőtt csináltam:

[link]

2010. márc. 17. 16:06
 17/26 anonim ***** válasza:
Na, ez így is jobban néz ki, mint a fehér, igaz az én monitoromon nagyon kicsi, ha tudod, optimalizáld ilyen esetben a nagyobb felbontásokhoz is. 1680x1050-ben egy doboz csak, a lap közepén, rengeteg üres térrel körben. Ja, ha lesz egy kis időm, megvariálom cseppet a fehér oldaladat, hogy értsd, mit akarok mondani, és nem a bunkóság beszél belőlem. :)
2010. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy neked nem tetszik, de pl amikor egy festményt megnézek és nekem nem tetszik, nem mondom azt, hogy de szarul fest az aki festette, mivel nem értek a festményekhez egyáltalán. Vagy pl én rühellem a tuc-tuc zenéket, de sose mondtam hogy az nem zene. Jó neked nem tetszik, és nyilván még sokan vannak így vele, lehet hogy a többségnek nem tetszik, lehet hogy tényleg egy szar, de könyörgöm egy olyan is válaszoljon már aki nem csak azt írja le, hogy tetszik/nem tetszik, hanem pl aki szokott is ilyet csinálni, és ért is hozzá, mondja már meg hogy mit javítsak/cseréljek/kezdjek újra, illetve magamat milyen irányba, hogyan fejlesszem(természetesen nem akarok megállni itt a webdesign tanulásában)
2010. márc. 17. 16:20
 19/26 anonim ***** válasza:
Megint én: elfogadod, hogy egy kicsit átalakítsam? Mert így hiába mondanám, hogy mit vigyél bele. :) Aztán ha kész, akkor megmutatom, és érteni fogod. :) Hm?
2010. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hát alakítsd át, kíváncsi vagyok, hogy neked mi tetszene
2010. márc. 17. 16:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!